Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor

#16 Nový příspěvek od frturek1 »

tak se stale nedokazu rozhodnout ktera z michacek je sikovnejsi, mate s tim nekdo zkusenosty vyhody ci nevihody jedne nebo druhe varijanty?

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchačka na beton za traktor

#17 Nový příspěvek od honzauta »

Já mám tu do ramen za traktor - v mém případě by to traktor nedal, tak jsem k tomu udělal podvozek.

Vidím jen samá pozitiva - nejsem závislý na betonárce, namíchám si kdy chci a co chci, dovezu na místo i v terénu, nepotřebuji pumpu, Dokáži sám namíchat cca 25 m3 den, v případě, že i sám zpracovávám tak asi 10m3. Mám k tomu i dva pásové dopravníky po 6 m, tak beton dostanu i do výšky. Po 100 m32 jsem musel opětovně navářet lopatky, byly již ošoupané. Jediné co mne nebaví je ji čistit, to je vždy tak na půl hodiny s wapkou.

Dá se v tom míchat i krmivo, či zahradní zemina, atd.. Za mně 8)


frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor

#19 Nový příspěvek od frturek1 »

me jde hlavne o porovnani michacky do ramen a ty michaci lopaty
vyrobni moznosti mam na oboje provedeni lopatu bych agregoval na hona, pokud bych delal michacku za traktor tocil bych traktorem nakladal weidemanem nebo unz 500

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Míchačka na beton za traktor

#20 Nový příspěvek od Jan_2 »

Da se to koupit i nekde bliz u nasich hranic ?
i kdyz teda cca 40tisic neni malo.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchačka na beton za traktor

#21 Nový příspěvek od honzauta »

Znáš to jak to bývá s polákama, bez dokladu už jsi s cenou někde jinde a ještě ti to přivezou. Já už jsem zapomněl od koho jsem to bral, ale dalo se to zaplatit.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchačka na beton za traktor

#22 Nový příspěvek od frturek1 »

600l bez dane za 29 koliku jestli sou schopny jit s cenou jeste niz tezko rict

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#23 Nový příspěvek od frturek1 »

no takze pokud prevodovka je za 12,a je v pomeru 1:8, coz sem byl zkusit u znamiho co ji ma, nadoba je ze 4mm plechu dno z 8mm pomerne dost silnyho plechu je na upinani do savli a ulozeni prevodovky tak sem na 20 jen to fikne takze asi nejspis pojedu na vejletik, pac pan Vanek mi nabizi 1200l za 57+dph a v polsku je 1000l za 36+dph

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#24 Nový příspěvek od ITS »

Ale těch 1000 l v šavlích asi neuvezeš.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#25 Nový příspěvek od frturek1 »

plny asi ne ale kamos mel pujcenou na 800l a rikal ze tam je beton v mensim prumeru a vetsi vrstve a ze kdyz ji tocil 6945 tak mela vetsi problem nez kdyz pak dal stejnej obem do ty 1200l

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#26 Nový příspěvek od honzauta »

Já mám asi 1000l, dělám v ní 0,75m3, utočí ji 40 koňový traktor, je pravda, že jsem párkrát traktor zadusil a poté urval kříže na kardanu, ale ten byl na 16kW, tak tam teď mám kardan s přetěžovací spojkou a když ho náhodou zadusím, tak část betonu vyhážu. Problém je, že nakládám do míchačky bagrem, tak neslyším jak je traktor zatížený, jen vidím jak kouří. Je potřeba dát bacha při míchání zavadlého betonu, ten míchám raději po půl kubíkách.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#27 Nový příspěvek od frturek1 »

jo je to tak ja bych ji bud nakladal unz 500 nebo weidemanem, tet jen resim jestli ji vzit tady od prekupnika nebo se pro ni vydat k sousedum a vzal bych tu 1200l snado ji nebudu delat plnou , nez si pak drbat hlavu ze mohla bejt vetsi tet sem nasel ze na ni maj akci

http://allegro.pl/betoniarka-ciagnikowa ... 23140.html

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#28 Nový příspěvek od honzauta »

Já jsem si zaplatil dopravu asi 50 zl, dovezli mi to na hranice kam to mám pár kilometrů, kvůli to mu zas..... mýtu se jim dál nechce, tak jsme to pomocí kurt přetáhli na můj náklaďáček a po zaplacení jsem frčel. Při placení polská klasika jestli chci doklad a ejhle hned to bylo o pár tisícovek levnější.

Posílám pár fotek své po tříletém provozu, momentálně jedno kolo podvozku proražené o pařízek, tak sháním nový silniční plášť a duši na V3S.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#29 Nový příspěvek od frturek1 »

no ja jim vcera psal email, ale zatim bez reakce, jo to by mi taky vyhovovalo kdyby sme se sesli na hranicich tam to prelozit. Ten podvozek jste si dodelaval?

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Míchací lopata, míchačka na beton za traktor

#30 Nový příspěvek od honzauta »

Ano podvozek jsem dodělával, kdysi dávno jsem tady koupil nápravu někde u Přerova. Měl jsem ji na vlečku, pak přišla míchačka, se svým Ursusem bych si v ramenách moc neprdnul, tak jsem ji rozřezal,zůžil, dodělal rám. Míchačka drží na 4 šroubech, tak ji lze rychle opět předělat na verzi do ramen. Na nápravě jsou ráfky z S5T, je výhoda, že mají rantl, na který se dá krásně stoupit, když tam hážu cement.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“