Sněhová freza

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Snehová freza

#16 Nový příspěvek od DYK »

Ale tak i Partner bude funkční a měl by něco udělat. Ono největším nepřítelem těchto strojů je jejich obsluha a když je míň "robustní" lehce podlehne. Naproti tomu když s tím dělá někdo, kdo ví oč jde a "co to chce" plus trochu údržba, bude sloužit Partner taky. Tomu věřím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Snehová freza

#17 Nový příspěvek od Mirek LKT »

Jediný co je na tý fréze plastový , je dekl u řídítek . Převodovka jaká tam je , fakt netuším , zmáčknu páku a fouká to :D Motor bohatě stačí na ten záběr. Poradí si i s mokrym sněhem , ale samozřejmně ten výhoz je podstatně kratší . Já sem spokojenej . DVě zimy po sobě jsem děkoval pánu bodu za ten nápad frézu koupit .
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#18 Nový příspěvek od Sniper »

Mirek LKT píše:DVě zimy po sobě jsem děkoval pánu bodu za ten nápad frézu koupit .
Tož to já můžu poděkovat Bráníku :smich:

Mě takové hovadiny napadají zásadně u piva a ve finále mě to stojí prachy, ale tak stroje jsou od toho, aby něco stály, ale ušetřily dřinu.

No uvidíme, jak to nakonec dopadne. ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Snehová freza

#19 Nový příspěvek od Franta.cz »

DYK píše:Myslím si, že Elektrolux to má rozdělený takto. Na prvním místě je HQ na druhém JS a pak Partner.
Vono je to trochu jinak.Celá ta blbárna se jmenuje Husqvarna group.Elektrolux je jen dovozce pro českou republiku.
Rozhodnutím managementu HuSqvarna group došlo k zastavení dovozu značky Jonsered pro ČR k 1.1.2013.V součastný době se doprodávají skladový zásoby a to co mají prodejci na krámech.Motový pily by měli být doprodaný už všechny.
Bylo v podstatě rozhodnuto že Husqvarna group bude mít v ČR jen dvě značky ,,lepší" Husqvarna a ,,horší,,McCulloch".Zároveň s tímhle rozhodnutím došlo k omezení sortimentu značky Partner v ČR.V součastnosti už nabízí jenom křovinořezy a sekačky http://www.partner.biz/cz/products/ .Zatím co loni ještě nabízeli traktorky a předloni motoré pily a další výrobky.Počítám že tak do dvou let Partner zmizí z trhu zatím co McCulloch má kopletní sortiment
http://www.mcculloch.com/cz/

Co se mě týká tak bych si Partnera rozmyslel.Nic proti značce mám zahradní traktorek a kvalita je dobrá 8) , ale kvůli servisu.Pokud to bude jako u Jonseredu budou se výrobky u nás servisovat dál, ale nebudou skladem náhradní díly.Takže co nebude pasovat s Husqvarny nebo McCullocha se bude muset objednat u výrobce a počkat až dojde.
Zatím se pod jedním tipovým označením prodávají výrobky jak Partnera tak McCullocha :) jako třeba traktorek 115-77RB
http://www.eichhorn.cz/malotraktory/det ... -p115-77rb
http://www.eichhorn.cz/malotraktory/det ... -m115-77rb

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#20 Nový příspěvek od Sniper »

Franta.cz: Díky za kvalifikovaný názor 8)

Takže co navrhuješ? Jít do Stigy?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Snehová freza

#21 Nový příspěvek od Franta.cz »

Bohužel se sněhovou frézou u mě narazíš na hlušinu :smich: .Předminulou zimu u nás napadlo 2cm sněhu, takže o sněhové fréze ani nepřemýšlím.Značku Stiga neznám.Zkus se podívat na McCuloch jestli se Ti něco bude líbit.
http://www.mcculloch.com/cz/products/snow-blowers/
Značka je to zavedená, už před revolucí se mě občas dostala do ruky motorová pila.Jak jsou na tom aktuálně s kvalitou netuším.
Třeba Ti někdo poradí líp :friends:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#22 Nový příspěvek od Sniper »

Franta.cz: Dříve byla "mekkalač" uznávaná a kvalitní značka, dneska ji řadím do kategorie šrotu z Mauntfildu...

No uvidíme.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#23 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši a co toto? http://www.wmtechnic.cz/956-husqvarna-5524-st-.html

přijde mi to slabé na ten záběr a takové jako z Mauntfieldu... :zapomel:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#24 Nový příspěvek od Sniper »

Tak nakonec to vypadá, že jsem se již nadchl pro tuhle značku a konkrétní model.

Co si o tom myslíte? Kvalita, dostupnost dílů atd? Pro mě nic neříkající značka...

http://www.garteko.cz/snehova-freza-cub ... 26-hd-swe/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Snehová freza

#25 Nový příspěvek od ITS »

Teda tenhle princip " třístupňové frézy" je nějaký překombinovaný. Naprosto bych pochopil klasiku, kdy šnekovkou hnaný příčný hřídel ( relativně málo otáček ) strouhá sníh a transportuje jej doprostřed. Rychlý ventilátor zapuštěný ve skříni pak vyhazuje a současně si i trochu přisává nafrézovaný sníh. Jaký má ale u této frézy z odkazu smysl protažení toho rychloběžného ventilátoru ven před skříň - to je mi záhadou. Rozhodně to nepřispívá k posunu sněhu do ventilátoru, ale spíše ho to rozhazuje pryč od něj. A už je jedno, že ten protažený rotor připomíná šroub. Rozhodně je napřímo na té ventilátorové hřídeli a točí se příliš rychle. A i kdyby tam byla docela složitá převodovka a točil se pomalu, pak odstředivou silou stejně bude sníh od ventilátoru odhazovat a ne přihazovat. Snad jediná varianta, kdy to bude fungovat, budou minimálně metr vysoké závěje.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#26 Nový příspěvek od Sniper »

Předpokládám, že výrobce ví co dělá a má to vyzkoušené, takže tvrdit pouze od pohledu bez přímé zkušenosti, že je něco na hovno mi přijde trochu mimo :)

Každopádně ten šnek má hlavně funkci zavrtávání se do sněhu a lepší rozbíjení zmrzlého sněhu, boční podavače pak udělají zbytek. 8)

V normálních podmínkách je ten systém zanedbatelný, ale při maximální vrstvě těžkého sněhu je rychlejší, než klasická dvoustupňová fréza.

Každopádně mi bude stačit obyčejná dvoustupňová fréza, šlo mi jen o to, jestli má někdo přímou zkušenost s touto americkou značkou...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Snehová freza

#27 Nový příspěvek od ITS »

Snipere, bohužel denně se setkávám s výrobci, kteří hlavně prodávají a tvrdí. že ten problém jako mám s jejich výrobkem já, že ten nikdy neviděli. A to toho do firmy pořídím ročně za 10MEGA. Můžeš mi to klidně věřit a také mi věř, že by mě potěšilo, kdyby to tak nebylo a všichni výrobci dodávali věci, které mají hlavu a patu. To je ale v praxi velmi řídký jev.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#28 Nový příspěvek od Sniper »

ITS: No s tím s tebou naprosto souhlasím, mám zase jiné, ale podobné zkušenosti s tím, čeho všeho je prodejce schopen.
Ale v tomhle směru si myslím, že výrobce ví, co dělá. Koneckonců se jedná o jednoho z největších výrobců a prodejců sněžných fréz na světě a mají to vyzkoušené.
Osobně se mi ale taky zamlouvá klasický dvoustupňový systém.


Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Snehová freza

#29 Nový příspěvek od Jožka30 »

Před léty jsem se také rozmýšlel zakoupit sněhovou frézu.Fréza však má jednu nevýhodu, pokud na cestě jsou žulové kostky či zámková dlažba.Sníh který zůstane, tak přes den částečně roztaje, večer to zmrzne a z cesta je ledovka.Mám pomalu 90 m2 cesty, část žulové kostky a zbytek zámková dlažba.Proto když se na trhu objevil zametací stroj, tak rozhodování bylo jednoduché.Na větší sníh/mokrý/ cca od 9 cm se dá jednoduchým způsobem přidělat na stroj radlice, kterou se sníh odhrne a pak zamést.Při sypkém sněhu stačí jen zamést.Jinak stačí použít kartáč a cesta je od sněhu a zametená.Většinou se jezdí na plný výkon a sníh léta do vzdálenosti 3 metrů-mokrý méně.To co jsem dříve dělal pomalu 2 hodiny, tak od používání stroje je to otázka maximálně 20 minut.
Radlici jsem si udělal sám/zbytečně drahá/ s vylepšení pro kartáč.http://josef49.rajce.idnes.cz/Zametaci_stroj

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snehová freza

#30 Nový příspěvek od Sniper »

Jožka30: 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“