Stavba přivěsného voziku

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
omar
Příspěvky: 986
Registrován: sob lis 19, 2011 12:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Stavba přivěsného voziku

#31 Nový příspěvek od omar »

kocicirada píše:můžeš ukázat foto podlahy ... chtěl bych vidět ten hliníkový plech po takovýmhle nákladu
Dneska jsme zase makali tu hromadu tvrdeho a mokreho dreva jsme dovezli v aute a na voziku najednou
Přílohy
061.JPG
059.JPG
009.JPG
008.JPG
006.JPG
005.JPG
004.JPG
002.JPG

Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba přivěsného voziku

#32 Nový příspěvek od Juch »

Co se týče toho odpružení těmi gumami v nápravě, tak to je na nic a hned řeknu proč.Vím že tak to má dnešní většina nových vozíku, ale měl jsem ho pujčený x krat a navozil na něm x tun materiálu. Ale bál jsem se aby to neprasklo, nepřetočila se ta guma, kvuli zatížení, které bylo rozhodně víc jak uvedených 700kg. Protože ten vozík neměl žádný doraz. Prázdný když jsem s tím jel po dálnici, nebo po silnici tak to skákalo za autem a byl dost cítit za autem. Jinak mám menší domovýrobu 120*170 na list. perech a to je paráda. Dal jsem tam dorazy.Naprostá spokojenost.Jinak jsem takhle už viděl dvě tyto nápravy zlomené právě v místě odpružení. Z jedné takové si teď dělám vozejček.
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

Uživatelský avatar
jumz
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 24, 2010 9:54 am

Re: Stavba přivěsného voziku

#33 Nový příspěvek od jumz »

Ja som tiež postavil príves za auto (aj za traktor ho používam). Ľahký rám z ohýbaných profilov, drev. korba nad nápravou 150x200, odpružené list. perami, nájazd. brzda, nosnosť cca 1000 kg. A chcem tiež povedať, že bez odpruženia to nejde - tie gumy sú nedokonalé, tak som dal perá z Aro 10. Ešte musím doplniť tlmiče.

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba přivěsného voziku

#34 Nový příspěvek od kronholec.sk »

raz som mal pozicanu karu, ktora mala napravu z dacie (neodpruzenu) a ked som videl v zrkadle ako prazdy vozik vyskocil pol metra nad zem, tak som hned dupol na brzdy.... nikdy viac!

omar
Příspěvky: 986
Registrován: sob lis 19, 2011 12:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Stavba přivěsného voziku

#35 Nový příspěvek od omar »

Tak po více než dvou letech používání a neustálého přetěžováni,odešlo do věčných lovišt zavěšení kola.Tak jsem sehnal nápravu ze starého Šukáta do rv 1999 to první kulaté.Takže postupně vložím pár fotek ze stavby.
Přílohy
005.JPG
006.JPG
004.JPG

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“