PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#121 Nový příspěvek od chobotek »

No jo, jemu se do výroby rádiusové kladky moc nechce... Na prototyp kolesny a ověření geometrie je to dobré, ale výrobek takhle vypadat nesmí. Nějaké doporučení velikosti radiusu bys neměl?
Obrázek
Samo to jde svařit i ze segmentů, ale toho zakružence si slibuju nižší hmotnost při rozumné tuhosti. Výztuhy nekresleny, je to jen jednoduchá skica.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#122 Nový příspěvek od FERO 873 »

:-/ Musí to byť jokel? čo tak rúra ta sa lepšie zkružuje

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#123 Nový příspěvek od ITS »

Chobotku - nevymýšlej blbosti. Jen Asiaté nám sem posílají ty kvalitní výrobky z ohlých tenkostěnných profilů a my to dokonce kupujeme :pistol:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#124 Nový příspěvek od chobotek »

No jistě, klidně to udělám z pořádného železa, ale kdo se s tím bude tahat? Tohle váží pár kilo a tuhost je velmi dobrá. Rozměrově vycházím z Logrite Junior Arch. Konstrukce je lehce upravená.
Obrázek
Vyrobeno Američany pro Američany v Americe. Jestli tam pracuje nějaký asiat samo netuším. Na obrázku je dobře vidět použití radiusové kladky.
Trubky se mě nelíbí vzhledově a navaření madla je pracnější. No, ještě uvidíme.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#125 Nový příspěvek od ITS »

Nóó, ten pravoúhlý svařenec z jeklů by také stačil.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#126 Nový příspěvek od chobotek »

Ale jistě, že stačil. Kdybych dělal jeden kus, tak to tak zmastím. Na malé serii už se s tím člověku nechce jebat, to zkroužení trvá mnohem kratší dobu než několik řezů a svarů. Ono nakonec kdyby stačil jeden kus pro mě, tak si nechám ten dokrčený, mě to zas tolik nevadí. A samo bych nikde neříkal, že jsem to dělal já.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#127 Nový příspěvek od FERO 873 »

:shock: Takže to bude seriovka? neviem čo tu riešiš pozri si to video tam to má tak isto zváraé z jokla http://www.youtube.com/watch?v=N0XL9-jT ... r_embedded
Naposledy upravil(a) FERO 873 dne úte lis 05, 2013 12:45 pm, celkem upraveno 1 x.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#128 Nový příspěvek od chobotek »

Komerční ne, nechal jsem se ukecat na dvanáct kousků. Když to nepůjde udělat jednoduše, tak se na to vys... Leda bych je odkázal na Tebe, to by bylo vůbec nejjdnodušší ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#129 Nový příspěvek od FERO 873 »

12 kusou to kde si našiel tolko ludí ved to už sa musí oplaťiť :-/

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#130 Nový příspěvek od chobotek »

Já nevím, jak se takové oplatení spočítá. Neživím se tím a když svařuju, práce stojí. Uvidíme jaká bude spokojenost s prototypem, pak ti klidně pošlu výkres.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#131 Nový příspěvek od FERO 873 »

:smich: jednoducho spočitaš si čo si do toho dal svoju prácu + nejaký ten zisk a máš cenu ná sveťe keď sa zmestiš pod ostatných máš vchodu a ked nie musiš presvediť kvalitou a funkčnosťou a samozrejme musi to byť aj po vzhladovej stránke Ok :ano: a čo sa vykresov týka ták ná toto ja vykres naozaj nepotrebujem toto dokažem spravyť aj bez vykresov :smich:

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#132 Nový příspěvek od ITS »

FERO - je tady mezi spoustou lidí, kteří dělají, co se jim nevyplatí, jeden z mála, který dělá, co se mu vyplatí. Myslím to úplně vážně jako lichotku !!!!!

Chobotku - já si myslím, že tyhle tenkostěnné klikyháky se dělají lisováním v přesné matrici. Ten klikyhák na tu kolesnu má trochu zavádějící tvar - jako by ze zakružovačky - ale je to jisto-jistě výlisek.

Uživatelský avatar
FERO 873
Příspěvky: 2145
Registrován: stř říj 22, 2008 4:18 pm
Bydliště: Bystričany
Kontaktovat uživatele:

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#133 Nový příspěvek od FERO 873 »

No pozri sa ja ti to poviem takto aj ja robím vela vecí takých čo sa mi neoplati či už z finančného alebo časového dôvodu a to len pre to že to robím pre seba a chcem si to urobiť podla seba aj ked ma to bude stáť čas a peniaze čo by som v inom prípade mal hneď keby si to kúpim :ano: Ale mám ja do niečoho vrážať moje peniaze ,čas,prácu a potom to predať niekomu bez zisku mi príde trošku divné a charita rozhodne nie som takže ak by som mal robiť 12 kuspu týchto približovátok tak by sa mi to muselo aj zaplaťiť inak by som :zadek: na to a radšej sa venoval rodine :-/

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#134 Nový příspěvek od chobotek »

Asi tak, 2x kolesna je pro mě. To si zmatlám sám. Pak chtějí totéž další lidi. Mě se do toho nechce, ale myslím si, že takovou malou serii už by bylo dobré udělat solidně. Výkres skutečně není potřeba, ale náčrt geometrie ano. Už jen umístit uložení kleští tak, aby šla kláda zvednout jen tím, že nad ni najedeš kolesnou, zvedneš oj a zatáhneš dolů dá chvíli zkoušení. To je asi zbytečně rozepisovat. Těžkých kolesen s mizernou geometrií jsem viděl mraky a takovou nechci. Tolik důvod, proč se s tím vůbec seru. Taky Tě do ničeho netlačím, když myslíš, že to uděláš líp z čisté vody, tvoje plus. Jestli se Ti něco takového vyplatí dělat a jestli na to máš ve svém okolí odbyt je na tvém zvážení. Tu se věci pohnuly, chalan co zkružoval ty jäkly mě při opravě zničil ventil a protože peníze už dostal, bude to muset odčinit trochou snahy při zkružování.
ITS, ta malá kolesna bude asi skutečně lisovaná, tato větší vypadá jako zkroužená:
Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: PROFILOVÁ ZAKRŽOVAČKA

#135 Nový příspěvek od ITS »

Ještě mám jeden poznatek. Ta kola musejí být co největší a nejlehčí. Přesně taková se vyrábějí na motorová rogala. Lehounký balon s plastovým diskem. Viděl jsem to u nás v MONTAKO s.r.o. Zlín

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“