čím hrnete sníh ?

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: čím hrnete sníh ?

#601 Nový příspěvek od zetorak jirka »

:smich: kdyby to tak fungovalo, tak těch 32 let co vyhrnuju pro obec, bych už nemusel do smrti hrábnout lopatou. :smich:

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: čím hrnete sníh ?

#602 Nový příspěvek od Fidlla »

Taky hrnul obec,teď když projede obecní traktor s radnici kolem mého domu,tak to tam zůstane jak to spadlo z nebe. Tak si to uklízím sam...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20828
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím hrnete sníh ?

#603 Nový příspěvek od ota »

Včera jel smluvní traktor pro obec. Byl to Z. Crystal a za sebou takovou mizernou radličku. Ještě ji měl hodně položenou. Si říkám á už jede hrnout cesty. Bylo asi 16 hodin. No a on jel nahoru po silnici a hrnul. Silnice není obecní. On vyhrnul cestu pod náma, pak ještě na návsi trochu a jel po té silnici nahoru. Povídám si, a teď zastaví a couvne a vyhrne to u mě, celej vjezd. Zastavil, zvednul radličku a couvnul ke mě na vjezd. A koukám z dílny z okna a on bohužel tu radlici nepustil dolů, jen se u mě otočil a jel spátky na náves. Za chvíli jel nahoru po silnici znova. Si povídám, teď třeba už má na návsi hotovo a vyhrnuje ty vjezdy k barákům. Zase zastavil zvednul radličku a couvnul ke mě do vjezdu. O kus hlouběji. Povídám si, á teď to vyhrne. Hovno zase se jen otočil a jel pryč. Vyjel ode mě na silnici a tam tu radličku pustil dolů a jel. No nic vzal jsem tedy lopatu a šel si to vyhrnout sám. Prasák starej, tím traktorem mi to přijel, že jsem s tím nehnul. A ještě pokaždý tu kolej udělal vedle. Tady se na vyhrnování nehraje. Jen ten klučina s tou 4kolkou mi to tuhle vyhrnul. To jo. Ale ten si jezdí, že ho to baví. Však až přijde s nějakým rozbitým zgarbem, tak mu to na mašinách udělám, že mi to tady vyhrnul taky ze zábavy hned a v pohodě. 8)

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: čím hrnete sníh ?

#604 Nový příspěvek od syncon »

no unas ta kvalitni firma hrne taky a je to zoufalstvi
RS 09

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: čím hrnete sníh ?

#605 Nový příspěvek od Matúš »

U nás pluhuje obecný JD 5820 s nakladačom a radlicou vzadu, hlavnú cestu po náš dom technické služby s Tatrovkami, Liazkami a tento rok im pribudli asi 2 nové Mercedesy. Vjazdy nikomu nikto neodhŕňa, za deň, keď padá trošku viac, mi tu prejde aspoň 5x auto a niekoľkokrát ten JD, takže pred bránou vždy nadrbané.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: čím hrnete sníh ?

#606 Nový příspěvek od edo »

ja ďakujem mojim predkom, že si tak skvelo postavili domy kedysi, ale kedysi to bola len hlinená cesta pre kone, neskôr tam spravili klasickú cestu a teraz mám na každej strane cesty budovy takže radosť po každom prejazde traktora s pluhom.. najviac to poteší keď dlho nechodí a začnem si tie svoje plochy mimo cesty upratovať frézou, presne v momente keď ju spracem ide ten pluh a môžem začať odznova :D pamätám ešte staré zlaté časy, keď som dral školské lavice a cesty prehrnal poctivý starší pán z JZD, tak ten nám (nielen nám) pekne cúval k všetkým budovám čo sú na fotke a vyhrnul k nim cestu a to už ani nehovorím o tom že keď v noci snežilo tak chodil o 4 v noci aby ráno mohli ísť ľudia normálne do práce a školy... teraz ide o 4 poobede, keď už sa ľudia trápili v hlbokom snehu autami aj do roboty aj z roboty.. o nejakom cúvaní nemôže byť reč, zaťažko mu je aj točiť volantom na tie miesta kde mám odpratané, čo by ho nič nestálo.

https://drive.google.com/file/d/1LdUVpW ... sp=sharing

kempirs
Příspěvky: 23
Registrován: sob led 24, 2015 9:16 pm
Bydliště: Jihlava

Re: čím hrnete sníh ?

#607 Nový příspěvek od kempirs »

ObrázekObrázek
Po mnoholeté pauze jsem dnes už potřetí hrnul sníh.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: čím hrnete sníh ?

#608 Nový příspěvek od Šéďa »

zdeník píše:Dotaz ohledně břitu. Co byste řekli na obyčejný plocháč tř.10. tak 200x15. Tř.11 se snad používá běžně.
Momentálně tam mám gumu, která ten sníh drží jak pes :vztek: .
Leta jsem hrnul s kovovým břitem, nyní už 3-tí rok mám gumu a super, už bych se k železu nevrátil. Stírá stejně, jako kovovej, a práce pohodička, žádný otřesy do traktoru. Sníh jde od gumy stejně, jako od železa, nemám s tím problém

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: čím hrnete sníh ?

#609 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ja jsem naopak priznivec ocelovyho. Guma hrne perfektne kdyz je mekko, povoleno. Ale zelezo shrabne i lehce ujetou vrstvu... Bezne jsem si pred barakem stahoval vrstvu jeste po tom co projeli silnicari. S mrdama do traktoru mas pravdu, ale za me zelezo.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: čím hrnete sníh ?

#610 Nový příspěvek od Šéďa »

Ono záleží, jak silnou gumu máš a hlavně jak těžkou radlici. Mám 3cm gumu a radlici 400kg těžkou, takže se ta guma chová jako kov. Ale je fakt, že mám otáčecí radlici a ta je trochu specifická, musí být kolmo na vozovku a je hodně daleko za traktorem. Čím víc jí dám na kolmo ke směru jízdy, tak sice hůř odhazuje sníh, ale zase bere mnohem víc do hloubky. Ovšem je to naprosto dokonalé, díky natáčení i otočení s ní s 7211 udělám tolik práce, jako obyč radlice s traktorem s předkem. Jo a netrhá to lanály. :D
https://nopozm.cz/zadni-nesena-snehova- ... ---otaceci
Obrázek Obrázek

P.S. fotky jsou starý ještě z první sezony, to má radlice kovovej břit. Udělám nový teď je sněhu plno.

Jinak u nás stále sněží, celkově asi 45cm sněhu a pořád padá, ale je nad nulou, takže je to mokrý a těžký. Silnice sjízdné, vlak u nás končí, dál je trať nesjízdná. Nejdek u K. Varů, nad náma jsou Potůčky a Boží dar, tam je konec světa,

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: čím hrnete sníh ?

#611 Nový příspěvek od matisx »

guma dobra do mesta :-/
mam zelezo -pulka britu tam byla a navaril jsem na to dalsi novej brit
ja kdyz mam radlici kolmo k vozovce tak jen hladi snih-musim ji zavrit k traktoru a jsem na asfalte pokazde
proti tovarnim ji mam jednou tak tezkou
stara poctiva koncepce dve vystuzovaci ucka tak 120
v prostredku a dole u britu
asi si dam praci a spocitam vahu
ty co jsem zatim videl byli polovicni :-/

tak jsem to tak nejak pocital a asi atakuji 500kg ta radlicka+- :ano:

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: čím hrnete sníh ?

#612 Nový příspěvek od edo »

video ešte zo stredy, kedy snežilo takmer 24h v kuse a už sa s tým snehom nedalo zmestiť. včera som bol znova, snehu až toľko nebolo ale zato bol pekne mokrý a utlačený.. už ani nebanujem nahodenie reťazí, túto sezónu sa to oplatilo.. sú také dvojmužné, lebo sa nedajú v obvode rozpojiť a sú v jednom celku, tak sa to blbšie nahadzuje ako klasický rebrík


Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: čím hrnete sníh ?

#613 Nový příspěvek od jafi »

Chlapi, keby ste vedeli čo je za situacia u nas, tak Vas klepne.
Včera povolilo tak spadli nadielky zo striech a hned na to, to pada od rána.
Už to nieje ani kde dávať.
Vcera som to chcel nafotit, ale bola uz tma.
Ale co sa budem stazovat, taketo zimy u nas byvali.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: čím hrnete sníh ?

#614 Nový příspěvek od jafi »

Foto 16.01.19

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: čím hrnete sníh ?

#615 Nový příspěvek od Matúš »

Fuu tak toto už sú extrémy :shock: Videl som, že v Novoti a Lesnej už prišla pomôcť aj armáda. U nás je situácia o niečo lepšia.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“