Vodní čerpadlo na náhon traktoru

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#31 Nový příspěvek od Pavel »

není to ze slezi

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#32 Nový příspěvek od DEF110 »

ITS píše:Podle obrázku je to z postřikovače. Čerpadlo je pístové (nebo membránové) a má dva sací a dva výtlačné ventily, které mohou být slepené, zarezlé, zteřelé nebo popraskané - podle toho jak jsou udělané. Bude to dávat OOprd litrů a v klobouku je membrána pro vyrovnání pulzů od pístů. Membrána je tlačena vzduchem - je to "expanzomat". A také může být po smrti. Ventilkem se plní vzduch nad membránu.
00prd litrů je tedy asi těch 65l/min. Jasně neni to na tahání jímky, ale na zalévání zasazených stromků by to stačit mohlo ne? Zvláště pokud stávající technologie práce jsou barely + kýble a vlastní ruce. Letos mi třetina zasazených stromků suchem zaschla a je třeba to nějak pořešit. Protože jinak je to práce na ... Vidina, že bych dojel k pasece, natáhl hadici a jen chodil mě prostě láká :) A udělat to jen z toho, co leží doma, ještě víc :ano:

Pokud bude čerpadlo funkční, musí se vzduch tím ventilkem natlakovat na nějakou hodnotu? Hledal jsem na netu k tomu čerpadlu nějaký rozkres nebo návod, ale nenašel jsem...

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#33 Nový příspěvek od ITS »

Pro tvé použití se na nějaký vzduch můžeš vykašlat. Pojede to i bez něj. Horší je, jak je řešené jištění tlaku. Pokud tam není přepouštění,pak by se muselo vyrobit třeba pojišťovákem ( jak je u expanzky). Protože pokud čerpadlo pojede, tak tlačí stále a ucpat, tak jako odstředivé čerpadlo, to nejde.

J.A.Y.
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#34 Nový příspěvek od J.A.Y. »

u zalejvání nepotřebuješ pravidelnej průtok, takže ten "expanzomat" nemusíš vůbec použít. Pokud je v prdeli, zaslepit, vyhodit atd.

edit: druhej :smich:

pojišťovák z topení je choulostivej na bordel, ale trošičku propouštění se asi neposere, bude se to vracet do nádrže...

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#35 Nový příspěvek od ITS »

Mohl by si třeba vyrobit "peristaltický pojišťovák" - tedy hadici skříplou pružinou. :smich:

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#36 Nový příspěvek od ITS »

Montovat z toho, co je doma, je fajn. Ale každopádně než začneš svařovat nějaký držák a tak podobně, tak to čerpadlo vyzkoušej. Jednoduchou ruční kliku a točit. Musí pumpovat za každých otáček a hned se pozná, v jakém stavu jsou ty čtyři ventily a jestli má cenu pokračovat dál. Mohou být slepené a pak bys musel ty trubky odšroubovat a pokusit se to rozhýbat.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#37 Nový příspěvek od HONZAD »

Po roce se postupně schyluje do finále.
Obrázek
Dost si s tím hraju. :co?:
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Vodní čerpadlo na náhon traktoru

#38 Nový příspěvek od HONZAD »

Tak je hotovo :nakladacek:
Obrázek

Obrázek
Test funkčnosti proběhl také k mé spokojenosti. Nasátí vody natrvalo ani půl minuty. Nová ucpávka dobře drží.
Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.


Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“