vodní elektrárna

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: vodní elektrárna

#91 Nový příspěvek od PEST »

vůbec nemám představu co obnáší elektrárna a v jakých číslech je obrat, co se týče odepisování do nějakých částek podle živnosti můžeš uplnatnovat takzvaný daňový paušal tzn vezmeš na konci roku přijmy a dle kategorie máš třeba 60% náklady, to je zisk je 40% a z toho zaplatíš daň, tohle se ti vyplatí pokud bys třeba skutečné doložitelné náklady měl 50%...chce si nad to sednou spočíst kolik budeš mít roční příjem, kolik budeš investovat a kolik ti zbyde, s tou živností, to zas asi záleží na odběrateli a nejspíše i na ročním obratu...co se týče že si odepíšeš věci na barák...věc se má takhle je to o tom jaké koule má účetní a co si při případné kontrole dokáže obhájit....odepsat si můžeš co chceš to nikdo neřeší, ale když přijde kontrola tak vysázíš faktury/účtenky a oni ti řeknou jestli tam tohle můžeš dát.....příklad koupíš si do provozovny stul a židli to ti projde, pokud si koupíš postel, tak záleží jestli to pak obhájíš že klient si u tebe může zdřímnout

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: vodní elektrárna

#92 Nový příspěvek od imaginaro »

Kurňa jak se v tom má člověk vyznat, když mu dává každ j nen kusy informac a ještě k tomu každej trochu odlišny. Asi budu příští týden běhat po Olomoucu s prosíkem kdo mi udělá daně :-/ :( :pistol:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní elektrárna

#93 Nový příspěvek od Atlan »

A teraz si zivnostnik? Lebo ako zivnostnik rucis celym majetkom.... Ci?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: vodní elektrárna

#94 Nový příspěvek od PEST »

víš jak se pozná kvalitní účetní? na otázku 1+1 ti neřekne 2 ale kolik chceš aby to vyšlo :D takže asi tak, a věř že ani baby za přepážkama pořádně neví která bije, a kolikrát když byla změna a něco mi vyplnil po novu tak netušili proč je to takhle...bordel nad bordel, vše pro lidi no

Zase se to neboj, když jsem začínal tak jsem zapomněl přihlásit na finačáku, mělo to být snad do měsíce já tam šel asi po 7 měsících, ženská co tam měla být tam nebyla, tak ji nejdřív ještě sprcal vratnej kde jako je že tam čekám, tak jsem čekal pojeb...a jen pak suše pronesla to je taky dost že přijdete a pomohla mi to vyplnit :D

Podnikám při práci, řeší to za mě známý účetní, takže mám info jen to co potřebuji, víc mě nezajímá, věřím jemu...poptej se po známých, on to dneska dělá kdekdo a zrovna tohle je docela věc u které je potřeba zodpovědnost.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: vodní elektrárna

#95 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Imaginaro,
souhlasim s tím co Ti radí red.bill. Opravdu vůbec neznáš ani základy, proto v tom plaveš a máš v tom guláš.

Jenom zběžně a jednoduše Ti to popíši.

Jestli být, či nebýt plátcem DPH, je jak již bylo řečeno ovlivněno za prvé částkou, nebo
Za druhé, tím komu fakturuješ. Pokud jsou to převážně plátci DPH, tak je logické, aby jsi i ty byl plátcem DPH, jinak si oni nemohou DPH uplatnit a je to pro ně Tím pádem o to DPH dražší.

Odpisy je další ještě složitější kapitola.
Pokud si pořídíš do firmy auto za 800 000 kč, tak nemůžeš dát celou částku ten rok do nákladu, ale jenom poměrnou část. Zjednodušeně řečeno auto budeš odepisovat 4 roky. Každý rok tedy můžeš do nákladu dát pouze 200 000 kč. (zjednodušeně řečeno, protože každý rok výše odpisu není většinou stejná)
U budov jsou odpisy 20 i více let. Pokud tedy koupíš, nebo postavíš MVE, v hodnotě několika set tisíc, nebo několika melounu, tak ji můžeš odepisovat klidně 20 let i déle. Zkrátit se to nedá. Jedině převodem na nového majitele.
A aby to nebylo jednoduché, tak zařízení v té budově (turbína, generátor, rozvaděče, trafo VN, regulace ...) mají zase jiné podmínky pro odpisy.
Na to jsou účetní, kteří jsou zaměřeni na hmotný investiční majetek. Existuje i nehmotný investiční majetek, ale to se Tě netýká, pokud nepůjdeš např. do duševního vlastnictví.

Začínáš už tomu trochu rozumět?
Taže ne jednoho učetního, ale hned několik. Ale jsou i univerzálové, kteří rozumí od všeho trochu.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vodní elektrárna

#96 Nový příspěvek od oco13 »

Rokur - a otázka z opačnej strany bariery - je možná vodná alebo veterná elektráreň pre súkromnú osobu? bez odpisov a dph, len v zmysle odstrihni sa? :typek:

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: vodní elektrárna

#97 Nový příspěvek od RoKur »

Oco samozřejmě. Auto také vlastníš a můžeš ho dokonce používat na výdělek. Pokud budeš platit odvody z příjmu, tak je pro stát vše v pořádku.
A to jestli uplatníš odpisy, aby jsi snížil zisk a tím pádem i částku, kterou odvedeš státu je pouze na tobě.

Ale jak Tě znám, Ty s tím stejně ojebeš a státu nic nedáš. Kde není žalobce, není ani soudce.

A jsme na stejné straně barikády
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vodní elektrárna

#98 Nový příspěvek od oco13 »

No ja som to myslel bez zisku. Lebo najlahšie zarobené peniaze sú tie čo ušetríš. 8) Od plynu som sa skoro odstrihol štiepkou. Elektrika bude zložitejšia. :-/
Proste či by štátna moc dokázala akceptovať, že niekto prestane odoberať energie od štátom ovládaných firiem.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: vodní elektrárna

#99 Nový příspěvek od RoKur »

No když budeš elektriku prodávat, tak si pak tu investici můžeš dát do nákladu a za 20 let ti to nějaké procento z té částky, kterou jsi do toho investoval ušetří.
Další úspora by byla, když by jsi byl plátcem DPH. Pak by ti vrátily DPH za nakoupené soláry, pokud by jsi ho uplatnil.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: vodní elektrárna

#100 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak jsem googlil a vybíral a našel jsem účetní firmu, tak jsem jim napsal. Mají napsany i bezplatny poradenství, tak snad se ozve, jinak jí zavolám já.
Má na webu tohle:
Finance - účetnictví - daně
Pomáháme řešit životní situace v oblasti financí, účetnictví a daní pro fyzické i právnické osob
bezplatné konzultace a finanční plánování přímo pro vaše osobní potřeby
nezávislé poradenství a pravidelný servis a konzultace
správa smluv
spotřebitelské úvěry a hypotéky
zajištění příjmů
pojištění majetku a osob
investice
finanční gramotnost
oddlužení
zpracování daňových přiznání
prodloužení lhůty pro podání daňových přiznání
daňové poradenství
zastupování před finančním úřadem
zpracování daňové evidence
zpracování účetnictví pro malé a střední firmy
zpracování mzdové agendy
účetní poradenství
zastupování před OSSZ a zdravotními pojišťovnami
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: vodní elektrárna

#101 Nový příspěvek od bourač »

v prosinci 1989 jsem dal výpověď v práci (naposled řidič v pivovaru) a od té doby podnikám.
Zdravím pana RoKura a taky PESTa.
Ta účetní firma co jsi vygooglil uvádí tak široký záběr činnosti že nemůže seriozně pokrýt ani jeden z uvedených oborů.
Ale na počáteční uvedení do problematiky daní bych je na tvém místě oslovil.
Vedení účetnictví je práce jako každá jiná. Účetní se musí zaplatit ale když je dobrej vydělá ti víc než kolik stojí jeho odměna.
Jestli chceš komukoliv prodávat elektřinu je to už podnikání se všemi souvisejícími předpisy. I když tvůj obrat nepřekročí 1mil. ročně, musíš vést potřebnou agendu.
Držím palce!
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: vodní elektrárna

#102 Nový příspěvek od imaginaro »

Ahoj všichni kolegové a "rádibykolegové", po nějaké době jsem zpět. Mašinerie pokračuje, sice už to mohlo být dávno vyřízeny, ale ve hře je i údržba, rekontrukce RD, atd a to vše žere čas, tak se to vleče.

To vyhrabování česlí je šílenost, teď při padání listí jezdím 2x - 3x denně 25 km, vstávám 4:20, atd. - nemá tu někdo nadbytečnej automatickej vyhrabovač česlí, nebo aspoň kontakt na firmu co to prodává za slušny peníze? Všechny co jsem našel vyžadují poptávku, tak jsem zadal, ale jak všichni víme, osobní zkušenost je k nezaplacení :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: vodní elektrárna

#103 Nový příspěvek od murár »

Návod ak si chce niekto urobiť doma na záhrade malé vodné dielo napr vodné dielo Gabčíkovo.
https://youtu.be/jzG804zrDmQ

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: vodní elektrárna

#104 Nový příspěvek od chobotek »

Aneb (ve výsledku) vodní trkač jinak a složitěji ;-)
imaginaro, už máš hrabač? Stačí na to starý vrátek a pár trubek. Kdybys měl cestu pár konstrukcí v chodu Ti ukážu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: vodní elektrárna

#105 Nový příspěvek od imaginaro »

Bohužel hrabač nemám, furt řeším čez, daně, teď nově družstvo ktery mi chce brát vodu, ... Hrabač budu řešit až tam bude elektrika, bohužel k vtokovymu objektu není přivedena :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“