Půdní (zemní) vrták za traktor

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Půdní (zemní) vrták za traktor

#1 Nový příspěvek od zzmm »

Dobrý den,

prosím o radu nebo případné zkušenosti. Chtěl bych koupit Zetor 2011, 3011 a k němu přidat půdní vrták za traktor poháněný kardanem. Jde mně o to vyvrtat díru cca 40 cm hlubokou a přejet cca 1m a vyvrtat další s minimální zdržením. Chci sázet stromky.

V podstatě bych chtěl docílit toto:






Trošku se bojím častých přejezdů (po 1m), mačkání spojky, řazení atd. Prostě zbytečně velký zdržení.

Děkuji moc za pomoc

Zdeněk

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#2 Nový příspěvek od J.A.Y. »

:shock: herdek mozna to nechapu, ale jestli je pro tebe popojeti traktorem 1m zdrzeni tak se na to radsi vyser. Za jak dlouho ujede takovej traktor 100cm? Nebo kup nejakej rychlejsi, JCB Fastrac treba :D

zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#3 Nový příspěvek od zzmm »

jj, rozumím asi jsem to napsal blbě, když si to po sobě čtu, tak je to divný. :-) :vysmech:
Jde mně o to, aby se vrták točil cca 200 ot./min (když pojede pomaleji, tak můžu přidat plyn) , nevím jestli je u traktoru pojezdová spojka (abych nemusel zařadit a vyřadit rychlost) tzn. zmáčknu na půl (zastavím a kardan se dál točí) , pustím a popojedu a stejnej proces opakuju...
Jde o to, že budu vrtat třeba 500 děr/den.

Nevím jestli na to není lepší třeba nějakej japonskej malotraktor.

Díky

Z.

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#4 Nový příspěvek od other-side II »

sázím keře, stromy, taky jsem chtěl za traktorek, ale už mám roky BT 130 od Stihlu a dobrý, je to sice dřina, ale když pro moje podmínky ideál, dělám taky třeba 500děr za den, průměr 10-15cm hloubka dle potřeby 20-50cm, výhoda je v tom, že strojek dám to kufru auta, že je lehký, obratný a když jsem na nerovném terénu, že si sám nastavím kolmost díry, nevýhoda-že v kamenitým to moc nejde a že někoho z toho můžou bolet záda

u traktorovýho si nedovedu představit, že držím spon 150cm, teda pokud to nemá hydru a furt otáčet hlavu dozadu, jestli už jsem vrtákem na značce......
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#5 Nový příspěvek od oakenfold »

Mám dělaný vrták za traktor, za Zetorem 3011 a je to paráda. 500 děr za den sem s tím teda nedělal. Ale ano, asi tě bude při takovém počtu bolet noha z mačkání spojky, ale jinak by sis musel pořídit mnohem dražší traktor, kde už je pojezd bez spojky mačkáním páčky pod volantem :)
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#6 Nový příspěvek od oakenfold »

other-side II"
Tak to máš dobrou půdu. Já dělat ručním vrtákem 500 děr v té opuce a kamenu tady, tak mám dvoumetrový ruce a jednu utrženou :)
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#7 Nový příspěvek od other-side II »

taky jsem to zažil, pak dělal díry bagr

ale jinak když je takhle mokro tak to tím vrtákem docela jde, na pohodu, ale jsou místa, kde to nejde
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#8 Nový příspěvek od Killer Koly »

to uz je lepsi neco takoveho
https://guntergrossmann.cz/gg800/
https://www.youtube.com/watch?v=Nt8LTrIzOjg
ten traktor nevyjde o moc levnejsi a hlavne bude stary. spojka by to taky nemusela vydrzet
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#9 Nový příspěvek od J.A.Y. »

To ale pomalejsi bude

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#10 Nový příspěvek od Navarson »

Tak estli bych občas potřeboval jednorázově vydlabat takový hejno děr, tak bych si nejspíš půjčil totok:
Obrázek
Hlavu otáčet nemusíš, vidíš pěkně rovně před sebe. Se spojkou si taky hlavinku lámat nemusíš. A s terénem si to taky celkem poradí. :-/
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#11 Nový příspěvek od zzmm »

Mám i vrták od Stihlu. Když je kamenitej terén tak je to fakt masakr na záda.

Vrták za traktor mám v plánu zkrátit, aby se při přejezdech moc nehoupal. Pokud se sekne, tak spustím obrácenej chod hřídele, nebo zvednu. Proti poškození bych dal na kardan spojku a ta přeskočí v případě, že se to hvízdne, abych nezničil převodovku, vrták, nebo traktor.

Za traktor se taky nechci otáčet, tak jsem si říkal, že dám kameru na okno, před sebe lcd.

Teď jsem testoval se Zetorem 30 řazení bez spojky, redukovaná jednička a jde to, ale nevím jestli to nezničím.

Ještě bych potřeboval na hřídeli 1000 otáček - dá se to nějak přepnout z těch 540, nebo je to omezený přidáním plynu?

Děkuji

Z.

zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#12 Nový příspěvek od zzmm »

O UNC nebo bagříku jsem taky uvažoval, ale to musím nějak dopravit na místo a v případě nerovných cest bych to asi někde vyklopil . Díval jsem se na Avant 650, ale to je fakt cenově někde jinde :-(

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#13 Nový příspěvek od red.bill »

Avanta máš tak půl míče a vejš...

Řadit bez spojky, nebo stát celý den na spojce to jsou vážně super nápady... 30 nemá přepínání otáček a víc než těch 540 z ní nevymáčkneš(leda používat převodovou závislost ale pak zase nejde hydraulika, ale u těhle starejch traktorů bylo povícero řešení, předpokládám, že u žádnýho nejde zapnout čerpadlo při převodový závislosti). Reverz náhonu jde pouze přes předovku(ale bez hydrauliky, ikdyby šlo v tomhle režimu čerpadlo zařadit, stejně hydraulika nepůjde, čerpadlo se bude točit obráceně).

Nevím kolik, kde a co chceš sázet, že vymýšlíš takový opičárny. Stejně to za tebou musí někdo sázet, jinak ti to bude vysychat... Na jaře se doma sázelo cca 2000 smrčků. Několik motik(4-5 + lidi na sázení) a za cca 2 víkendy nebylo co řešit, to nebyla žádná hoňka. Sázelo se v pasece po háji, takže to stejně jinak nešlo... Pár piv, buřty se opekly na vidlích, vyšlo to nejlevněji. To doma je jak bagr tak 2 traktory.

zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#14 Nový příspěvek od zzmm »

Mám sázet cca 50 tis. stromků, tak proto vymýšlím a snažím se ruční práci odrbat :-) . Proto se ptám, jestli nejdu špatným směrem. Jestli je to totální nesmysl, nebo jenom nesmysl nebo to půjde... :-)

Traktor bych si stejně chtěl koupit, tak si říkám, že ho využiju i jinak.

Díky moc za názory, vždycky mě to někam posune

Z.

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#15 Nový příspěvek od J.A.Y. »

A jeste mne asi utekla informace, pro zajimavost - je to les, nebo pole?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“