Půdní (zemní) vrták za traktor

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20890
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#16 Nový příspěvek od ota »

Švagr když dělal v lese měli takové kolečko s vrtákem. Je to tovární mašina. Kupovaná. Je to šasi jako u kolečka a na tom motor s vrtákem. Ten vrták lze přendat podle průměru. Natáhli provázek s uzlíkama a on u každého uzlíku vyvrtal díru. Za ním šel kolega a dával stromky. Normu měli 1000 ks stromků za den. Když byla dobrá paseka dali i víc. Když byly šutry, kořeny měli s tím práci. Ono když vidíš vedle uzlíku kořen kousek uhneš. On už to znal, tak věděl co a jak. Když byl u známého pomoct mu sázet les dal i 2000 děr za den. Ale je to mazec. Má to spojku, která lze nastavit. Oproti tomu vrtáku do ruky říkal nebe a dudy. Z vrtáku ho bolely ruce. Ale z toho kolečka taky. Ale ne tolik. Možná že to někde i půjčujou. Nevím. Vyvrtal tisíce a tisíce děr a zasazeli mrtě stromků. Dělali to celé roky s kolegou. V létě sekali a když nesekali, sázeli.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#17 Nový příspěvek od Killer Koly »

zzmm píše: pon led 16, 2023 7:38 am Mám sázet cca 50 tis. stromků, tak proto vymýšlím a snažím se ruční práci odrbat :-) . Proto se ptám, jestli nejdu špatným směrem. Jestli je to totální nesmysl, nebo jenom nesmysl nebo to půjde... :-)

Traktor bych si stejně chtěl koupit, tak si říkám, že ho využiju i jinak.

Díky moc za názory, vždycky mě to někam posune

Z.
pro takove mnozstvi je vrtak blbost,to je lepsi kombajn na sazeni stromku. maji ho treba lesaci
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#18 Nový příspěvek od J.A.Y. »

no to ale asi nebude v ceně 3011 a zemního vrtáku :-/

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#19 Nový příspěvek od red.bill »

Však ho nemusí kupovat, může si najmout, jen pořád nezaznělo kde to má sázet... Ale zaleží co chce taky sázet, jestli tolik sazenic sežene. Loni byl problém sehnat i těch 2000 smrčků. Krnap neměl pořádně ani na svoji sadbu, zmenšovali školky... Nakonec se sehnaly nějaký opravdu prckové, cenu netuším, ale asi 200 se musí přesázet.

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#20 Nový příspěvek od J.A.Y. »

40 cm hluboka dira musi bejt nejakej listnac, smrk ma koreny 40 cm hluboko az po 67 letech :smich:

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#21 Nový příspěvek od red.bill »

Taky neřikám, že bude sázet smrky... ale aby neměl velký plány a nekonec to nepadlo na tom, že nebude mít co sázet...

Podle všeho bych to tipoval na nějakou energetickou/rychle rostoucí dřevinu... 50k sazenic to je několik ha plochy, takže "normální" les to nebude.

zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#22 Nový příspěvek od zzmm »

les

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#23 Nový příspěvek od Pavel »

a co udelat trn na sazeni do ramen

klouzek
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 12, 2014 6:33 pm
Bydliště: RK

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#24 Nový příspěvek od klouzek »

50 000 děr-když budeš počítat 1minutu na jednu,to určitě nepořídíš ani při 200otáčkách vrtáku a řazení bez spojky,to je docela dost hodin. Ta motyka nebo sazeč je asi nejrychlejší.

zzmm
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 12, 2023 11:21 pm
Bydliště: VB

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#25 Nový příspěvek od zzmm »

Budu to sázet v lese. Už to testuju. Ke kardanu jsem dal přetěžovací spojku, kdyby se to někde seklo. Jede to celkem dobře, Na levé straně (kousek u vlezu do traktoru) mám tyčku s olovnicí - od středu 1m. Zastavím nad dírou a vrtám.
Masakr je mačkat spojku Zetor 3011 :-) - není na to nějakej posilovač, nebo za chvilku budu jako šlapalína :-)

Děkuji za názory

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#26 Nový příspěvek od jhamos »

Ahoj,čeká mě spousta děr na ohrady pro dobytek,mam v plánu postupně ohradit cca 10ha. Co byste použily na vrtání? Vrták do třetího bodu nebo nějaký hydraulický na čelní nakladač? Mě by se to asi na ten nakladač líbílo víc,ale nikdy sem to neviděl v provozu a mam docela kamenitou půdu,tak jestli to vůbec dokážu vyvrtat tak nějak rovně,když to na tom nakladači bude jen zavěšené?
Každý nápad a řešení vítám :D
Případně i někdo něco na prodej?
Díky

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#27 Nový příspěvek od red.bill »

Co tam budeš dávat? Nějaký dřevěný kůly? Není lepší se poohlídnout po zatloukači? Ve více lidech a rozumným rozmeru kůlů se to nechá udělat i růčo...

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#28 Nový příspěvek od jhamos »

Něco dřevo a něco plastové 60 průměr. Zatloukání moc nejde,je to tvrdý a kamenitý.

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#29 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Půjčoval jsem si bagr, kolem 1t, za cca 1200/ den, bral do litru na hodinu, vrtak k tomu byl za děkuju. Než stát na spojce, přesně najizdet a ještě k tomu točit celým traktorem.. Ale já toho nikdy nedělal moc. Vrták k tomu byl tuším 16 cm do hloubky 120, radost s tím dělat. Žádný pretezovaci spojky, střižný kolíky a pod. Není to odpověď na Tvou otázku ale třeba typ ke zvážení.
Jo bagr je kolem 2,5 / hod takže i ty přejezdy po place šly snést

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Půdní (zemní) vrták za traktor

#30 Nový příspěvek od jhamos »

Jj,to je mi jasný,s bagrem by to bylo o něčem jiným,ale já to budu dělat po chvilkách a napřed pár kusů a pak postupně budu rozšiřovat,takže ono je to více akcí. Jako jo,dělat to vše najednou asi by ten bagr byl nejlepší řešení.
Právě z důvodu aspon trošku pohodlí si myslým,že by byl lepší nějaký ten vrták na hdyromotor,dát ho na čelák a krásně na to člověk vidí a vrtá si...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“