BOX BLADE SCRAPER

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#16 Nový příspěvek od oco13 »

Ak to kúpiš alebo vyrobíš daj rferencie, lebo to bude dosť ojedinelé náradie.

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#17 Nový příspěvek od DennyBraids »

Oco13

Asi se chystam koupit oboji co jsem tu postoval, budeme revitalizovat nemalou plochu neprostupneho naletu zpet na louku. Grapple bude skvely na vyvazeni toho bordelu na hromadu kde budeme palit nebo stepkovat. Parezy budu asi vykopavat podkopem takze tam zustane tankodrom a potrebuji neco masivniho cim dotrham zbyle koreny, ktere budou vodorovne tesne pod zemi a zaroven to srovnam krasne do roviny abych se pak nemusel nikde v budoucnu bat o sekacku nebo mulcovac... A na to zas ten box blade.

Budu pak zakladat svoje vlakno pro ten Yanmar az ho budu mit v ready a tam budu davat nejake fotky, nebo i videa z toho jak prace s temito vecmi jde.
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#18 Nový příspěvek od oco13 »

Ja už mám polovicu urobenú ,ale kopania koreňov a trhania som sa vzdal - pokusne to nedávala ani 8045 zetor Takže niečo zrovnám zarovno zemou ručne a zvyšok natieram roundupom aby sa to časom rozpadlo. :typek:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOX BLADE SCRAPER

#19 Nový příspěvek od Antony30011 »

DennyBraids píše:Projdi si na youtube par videi na co se ten box blade pouziva, to proste branama nemas sanci... Ale chapu ze v CR nikdo moc nedela, takove to drobne farmarstvi tady proste neexistuje, nase spolecnost se deli na krysy z kancelari, zemedelce z JZD a lesniky z lesu CR a tam je pak pochopitelna ze poptavka po techto naradich na malotraktory je tu mala...
Sorry, ale po takovýchto kecech mi přijde úplně nesmyslné s Tebou jakkoliv dál vést debatu. Ono v ČR a státních předchůdcích jsme všichni dementi protože nepoužíváme BOX BLADE SCRAPER cos vyhrabal kdesi na videích v USA :pistol:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Toníku ale mne si tým kypričom od Dabaki dal poriadneho chrobáka do hlavy. 8) Diky za tip , idem hladať niekoho na SVK kto by to mal (predajcu)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: BOX BLADE SCRAPER

#21 Nový příspěvek od ITS »

Takový skejpr jsem viděl v činnosti v roce 94 na dovolené ve Španělsku. Holka ve velkém traktoru rovnala násyp proti vlnám. Mrvila se tam celý den a výsledek nic moc. Dělat nějakou nivelaci nářadím za traktorem je utopie, zvláště takto malým. Také je trošku utopické to trhání kořenů. To opravdu moc nejde. Dnes jsem zkoušel podrývákem projet zrušené maliniště, kde narostlo trošku tenkých výmladků od trnek. Malý keřík a skoro devítimetrákový tékáč skákal na místě.
Ten skrejpr je asi jen cestářské nářadí. Já mám na rovnání kultivátor s pevnými radličkami - jako má ten skrejpr a mezi radličky umísťuji 160-tku íčko, výškově stavitelné. Přehrnu tím hlíny, kolik tékáč utlačí. Dopředu i dozadu. Protože radličky nechám mírně přesahovat dolů, tak až dojdu na tvrdé, tak to směrem dopředu rozškrábnu a dozadu hrnu. Když byla potřeba velká rovina, pak traverza 4m uchycená, aby se dalo i couvat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Ilustračné foto
Obrázek
Takéto zvyšky stromov, pokial sú v počte 3 - 10 na m2 nedám ani 1300kg 4x4 klbakom
No a pokial sa likviduje takéto niečo Obrázek tak tých koreňov tam tolko je. :-/ Čo sa mi osvedčilo - odrezať zarovno zemou, rez natrieť roundupom a za 2-3 roky ho vykopnem aj motykou. Teraz idem skúšať Garlon, tak uvidím. :typek:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: BOX BLADE SCRAPER

#23 Nový příspěvek od krajan »

DennyBraids - je pekne snivat .... A aky traktor vlastne budes mat ??? Kolko bude vazit ??? S ozaj myslis ze s neakym pidi traktorom ( rozumej traktor do 1000 kg ) dokazes nieco zabrat ?? Trakcia medzi pneu a zemou , fyzika nepusti ...
A pokial ide o USA nemysli si ze su to neaky machri ? - blby narod , blby ludia . Jedine co maju je mozno par dolarov , ale rozum nie , nie . Ale samozrejme cest vynimkam , ako vsade .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#24 Nový příspěvek od DennyBraids »

Budu mit Yanmar FX42D, vcetne celniho nakladace a toho boxu vzadu by mel vazit cca 2400 kg.
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Budeš robiť rovinu alebo svah?

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#26 Nový příspěvek od DennyBraids »

Nevim no, bohuzel mam pocit ze to je neprenositelna zkusenost, clovek si to musi vyzkouset na vlastni traktor aby poznal co funguje a co ne. Ja taky nejsem z tech americanu podelanej jak jsou ve vsem nejlepsi, ale chvili jsem tam zil, je mi celkem sympaticka ta kultura toho homesteadingu, kdy jedna vetsi rodina vlastni farmu na nejakych 5-20 hektarech v jednom kuse a tam hospodari, bavi me ty videa sledovat, a tam proste kdyz nataceji video co je absolutne nejlepsi naradi na traktor do trojbodu tak 10/10 tech farmaru reklo ze ten box blade, tak si rikam ze na tom neco musi byt a ze za tech 10k nebo kolik to u nas stoji bez dane jsem ochoten to zkusit. Nejake sterkove cesty tam budu delat taky, stejne tak tam budou prostory kde budu potrebovat vytvorit rovinu, jinde naopak prikop na usmerneni vody aby netekla pod barak, stodolu a pod. Kdyz nic jineho tak si myslim ze tech 280 kg nebo kolik to vazi je dobra protivaha pro praci s celnim nakladacem.
Yanmar FX 42D turbo

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#27 Nový příspěvek od DennyBraids »

Oco13

Nevim cemu se u traktoru jeste rika rovina a co uz je svah, ale je to celkem rovne... Louka na sekani je mirne z kopce, ale jinak jsou to takove nahorni plosiny se skalami dolu kolem dokola... Tak pokud nespadnu s traktorem ze skaly tak mi asi nic nehrozi...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: BOX BLADE SCRAPER

#28 Nový příspěvek od krajan »

asi si radsej kup poriadny mulcovac ... zobere nalety aj to co bude trcat z zeme ...
Ta bedna je hlupost ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: BOX BLADE SCRAPER

#29 Nový příspěvek od Fizz »

Dej prosím video, ideálně hned ze začátku,....

Moje zkušenost, rychle a levně, pásovdj bagr 8-10t, pokud nechceš kácet aj s harvestorovou hlavou, pokud kácet budeš nech mu půlmetrové až metrové pařezy dej si kafe a do večera to máš čistý. Už jsem seděl v kdečem ale rovnat něco bednou na prdeli traktoru je oser, na to trhání si počkám.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#30 Nový příspěvek od oco13 »

No ja potrebujem rovnať a kosiť toto Obrázek Prevýšenie je 7m na 50m dlžky a priečne vlny sú hlboké cca 40 - 50cm . :typek: Zatial som ležal na boku len raz :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“