BOX BLADE SCRAPER

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#31 Nový příspěvek od DennyBraids »

No kladivkovy mulcovac je zatim jedine naradi pro ktere jsem rozhodnuty. Prevazne i protoze s tim zatim budu nekolik let sekat tu louko, behem stavby farmy jeste seno susit nebudu, louka aspon zregeneruje... Ale myslim ze ten nalet co tam mame je uz velikostne mimo cokoli co zvladne mulcovac na 40ti konovym stroji...

Muj postup mel byt ze zkusim vzit mulcovacem co pujde, zbytek porezem motorovkou, parezy vykopu podkopem, odvozim vsechen bordel tim drapakem na celnim nakladaci na dve hromady, jednu ke stepkovani (vetve), druhou ke spaleni (koreny a parezy). Nasledne to budu jezdit tim boxem dokud to nedostanu po kopani podkopem do roviny a doufam ze tim z te hliny vytaham i ten zbyvajici bordel vetsich rozmeru. Nasledne tam vyseju travu a budu to na jare branovat a 2x rocne mulcovat dokud to nebude pekna pastvina. Stepku nasypam kolem velkych stromu ktere tam nechame jako solitery (cca 100).

To je muj plan, nevim jestli je dobry, ale toto forum procitam uz 3 tydny, youtube sjizdim uz nekolit let, a nic lepsiho jsem zatim nevymyslel. Tahat tam nejakou brutalni velkou techniku nechci, je to v CHKO mohli by s tim mit problem. Kdyz to budu delat pomalu ale jiste malotraktorem, tak doufam ze to pozornost neprilaka, zacnu tou casti co neni videt a tou dobou kdy vyrubu krovi ve predu tak uz na zbytku bude zeleno...
Yanmar FX 42D turbo

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#32 Nový příspěvek od DennyBraids »

Oco tak to ta moje louka neklesa o 7 metru ani na tech 350ti metrech delky. Takze snad pohoda...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: BOX BLADE SCRAPER

#33 Nový příspěvek od krajan »

to o com snivas nie je mozne . Objednaj si ako pisal kolega hore hoci aj niekoho s traktorgagrom . Podkopom vybere ak bude treba , predkom zarovna . Predpokladam ze ta to vyjde lacnejsie , ako minies nafty na sposob ako by si to chcel robit .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: BOX BLADE SCRAPER

#34 Nový příspěvek od Fizz »

To není brutální těchnika... To je realita, mám dvoutunovej bagr a nálety jsem dělal kolem plotu a v místech kam se větší nedostal, co on víceméně vyhrábne já musím celý obkopat zjistit slabý místo korenovyho balu a pak to vykutat.

Nevím jakou má rypnou sílu tvůj podkop ale pokud nemáš "dospelej" traktorbagr nachystej si hodně trpělivosti a k tomu sekeru a krompáč.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#35 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ten podkop jsem jeste nevybral, ale co jsem koukal tak maji vetsinou silu 1700-1900 kg. Nad 2 tuny uz asi nic neni. Ja tam budu kopat docela dlouhou pripojku, rozvody po zahrade, nadrze atd. Ano mohl bych na vsechno neco platit ale to by ten zivot byl pak o nicem... To posledni co bych chtel delat je chodit jak kkt do nejake prace co me sere jen proto aby si za moje penize mohl s bagrem hrat nekdo jiny... to tak... Jsem pripraven ze to bude trvat, klidne i nekolik let, jsem pripraven ze to bude drina, ale po celou dobu budu stastny a na konci jeste vic a tom to je. Clovek by mel v zivote delat to co ho bavi, dava mu smysl a co ho naplnuje... Ne to co je nejjednodusi cesta k cili, po ktere te nuti jit nejake zazite spolecenske paradigma toho jak by meli lidi zit... To produkuje jen nestastne lidi...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#36 Nový příspěvek od oco13 »

ja len čisto na ilustráciu
Obrázek Obrázek Obrázek
Takto to štartovalo a ručná práca - motorovka a kroviňák to dostali za pár rokov až sem
Obrázek Obrázek
No a s tou robotou - robím v automobilke diely na SUVčka, aby som potom mohol v džungli objímať stromy. :smich: :smich
Toto má 75 arov a čaká ma ešte ďalších 120 :hm:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: BOX BLADE SCRAPER

#37 Nový příspěvek od Leo »

DennyBraids: mulčováním krásnou louku nikdy neuděláš. Mulčováním jen trávu likviduješ. A louku taky.
Pokud chceš hezkou louku, tak sekat, a trávu sbírat (na krmení, na seno). Pokud na to nemáš čas, tak ji někomu pronajmi.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: BOX BLADE SCRAPER

#38 Nový příspěvek od DennyBraids »

Oco: Super prace, me ceka nejdrive 150 aru a pak uvidime, jsou tam do budoucna moznosti pronajmout nebo prikoupit dalsich asi 270 aru ktere jsou v podobne "kondici"

Leo: Proc by to melo tu louku znicit, prece to ze tam tu biomasu necham ji naopak pohnoji... Je to podle me krasne videt zahumenku za barakem kde bydlime ted... Nasi travy pod ovocnymi stromy sekam jen dvakrat do roka a hrabu si seno, zatimco soused seka 2x mesice a moje trava je sucha, ridka a vubec neroste, zatimco on ma travnik zeleny a husty a roste mu to jako dive... Predpokladam ze s loukou to bude podobne... Neplanuji to mulcovat v pulce srpna az na hlinu...
Yanmar FX 42D turbo

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: BOX BLADE SCRAPER

#39 Nový příspěvek od Fizz »

Tady se asi něco nepotkává...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: BOX BLADE SCRAPER

#40 Nový příspěvek od Leo »

Proč se louky na jaře projíždějí bránami, proč se tráva seče a odváží? Aby ti tam nezůstala deka od trávy, která ti vše dusí a roste tam jen bordel. Louka se neseká 2x měsíčně jako seče soused, aby měl krátký trávníček. Louka se seká 2x ročně, aby tam narostla dlouhá tráva na seno nebo na krmení. Budeš mít louku na golf, nebo na seno?
Máme tu vlákno louka, takže si ho najdi a čti. A v sekci zahrada jsou i vlákna, jak pak taková louka vypadá, když se o ní nestará a pak se dává dohromady.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: BOX BLADE SCRAPER

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Leo ak bude treba , prehoď to niekam, ale čo do sadu a ako to kosiť či mulčovať? Sadu sadeného toho roku na jar. :-/

DKK TC27d
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2020 6:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: BOX BLADE SCRAPER

#42 Nový příspěvek od DKK TC27d »

2DennyBraids
koupil jsi box blade ? A jaký máš s tím zkušenosti pro srovnávání teríenu ?
maj to i tady :
rvr agro
jenom "blade"
https://www.rvr-agro.cz/puda/9202340-ni ... 02340.html
box blade
https://www.rvr-agro.cz/puda/9202349-ni ... 02349.html

nebo ok traktory
https://www.ok-traktory.cz/Nivelatory-c105_0_1.htm

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: BOX BLADE SCRAPER

#43 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj, zajímavé téma pro mě. Aktuálně hledám nářadí které by mi usnadnilo práci s "výstavbou" a obnovou štěrkových cest.
Na rozdíl od zakladatele tématu od toho nečekám zázraky, ale jde mi o rozhrnutí finální vrstvy frakce 0-4. Pod tím je cesta z jednomletky 0-64 v kufru cca 30-40cm.
Kufr bagruje bagr, a štěrk naváží tatra a rozhrnuje buldozer. To je v pohodě. Teď se mi jedná o skutečně o rozhrnutí finální vrstvy cca 2cm, což je buldozerem problém. Takže nastoupili vždy hrábě, motyka a lopata. To je k výstavbě, aktuálně rozpracováno cca 100metrů.
Obnova spočívá v dosypání a rozhrnutí horní vrstvy, která se za roky rozjezdí do krajů, odplaví atd. Je potřeba to udělat jednou za deset až patnáct let. A tady už se bavíme o kilometrech :pistol:
UNC nemám a klasický smyk se na to moc nehodí protože to hodně roztahá do boků.
Co myslíte?

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: BOX BLADE SCRAPER

#44 Nový příspěvek od Fizz »

Trakrrobagr predkem na zpatecku popř nějaký nakladač nebo bagr, zemní štít či svahovka to je na uvážení operátora. Ideál pak zavalet.

Každopádně nahoru používám výhradně frakci 0-32.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: BOX BLADE SCRAPER

#45 Nový příspěvek od chobotek »

Traktorbagr mám a když po mě někdo chce rozhrnout štěrk na cestě, předávám číslo na kolegu. Protože co má Baukema SHM 4 na dvě přejetí, s tím se prcám mnohem déle a rovné (ve smyslu hodím 4m lať a leží celou délkou) to stejně není.
A jinak kopat a trhat nálety tím každopádně jdou taky, jenže pokud to vypadá třeba jako ta ocova jungle, je mnohem levnější zavolat Sniperovi :D. Ono to sice je 1000,- vs. 6000,- hodina, jenomže on tam nestráví ani desetinu času, takže je nakonec levnější ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“