Sněhové řetězy

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#16 Nový příspěvek od dolls »

ja budu delat retezi asi zejtra, ale newim ted co driv, ted davame velkou kabinu, radlici.....je toho moc co se musistihnout do zimy

Uživatelský avatar
Pavel M461
Příspěvky: 557
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#17 Nový příspěvek od Pavel M461 »

pìkná prácièka 8), smekám klobouk.... vypadaj jako nìjaký sériovky
Když tì všechno zradilo, ...... .
Pomùže ti K L A D I V O !!!!! :-D

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

#18 Nový příspěvek od Peetan »

dolls: Èíhni na "Moji pomocníci", mám je tam skoro poøád a jezdím na nich i v létì a po tvrdým a ubylo asi 2mm na zubech a ještì se mi nestalo, aby praskly. A až budou zuby malé, tak tam zas navaøím nové( lepší než dávat celé pøíèky na klasické).
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#19 Nový příspěvek od dolls »

taky pìkný, ale na výrobu jsou pracnìjší ty kruhy než ty ètvercoví podkovy, ale vymyšlený to máš dobøe 8)

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

#20 Nový příspěvek od Peetan »

Já už je takhle koupil. Jen sem tím chtìl øíct, že jsou urèitì lepší podkovy, než žebøíky. Mají lepší zábìr a mùžeš je dováøet. Pak mám ještì na zimu z LKTèka a tam jsou "tlapy" 9cm vysoký, ale to už je dost a strašnì to skáèe i na 30cm snìhu.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#21 Nový příspěvek od dolls »

tak to sou každopadnì lepší podkovy ;-)

Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re:

#22 Nový příspěvek od chameleonn »

bear píše:Ja som pozváral podkovy a pripojil ich na obvodovú reaz z V3S. Podobné má lesný traktor. Ich výhoda oproti reaziam napr. V3S je, že sa nedostanú medzi šípový traktorový vzor, ale ostanú na celom obvode kolesa rovnako a nestratia úèinnos záberu.
Obrázek

Obrázek
To jsi okoukal na LKT , né ?? , jenom s tím rozdílem že tam mají výkovky a trochu masivnější .
Naposledy upravil(a) chameleonn dne čtv úno 12, 2009 8:41 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re:

#23 Nový příspěvek od chameleonn »

Novotny Pavel píše:Zdravím my máme na traktùrku tyhle, myslím že jsou zkracovaný z 805. Na vnitøní stranì je háèek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tyhlety spony se používaly na řetězech dřív , ty už bude těžko schánět , s tím klíčem to byla pěkná pakárna napínat.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

#24 Nový příspěvek od McPeci »

jak to dopadlo s těmi řetězy???
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Sněhové řetězy

#25 Nový příspěvek od pavel233 »

Dobrý den. Potřebuji sněhové řetězy na kola 16,9 - 28. Prosím někoho kdo má origo žebříky na tato kola o rozměry řetězů. Průměry článků, délku článků, počet a rozteč příček celkovou délku. Chci se dopočítat zda koupit řetězy hotové a upravit je nebo si je udělat celé sám. Agrozet žebříky cca 8000 kč, ale stejně bych je upravil na obdélníky. Doma mám spoustu stržků řetězů ale co kus to jiný rozměr a jiná délka, nehledě na to že jsou natažené. Tak stejně bych kupoval metráž. Chci si spočítat rozdíl ceny řetězů. Origo řetězy s vlastní úpravou ale tam budu muset taky nějaký metr řetezu dokoupit, nebo si je celý udělat sám. Nebo kdyby někdo měl a už je nepotřebuje. Nabídněte do sz. Sleduji i bazoš tam něco je ale docela daleko.
Děkuji všem za názory.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Sněhové řetězy

#26 Nový příspěvek od red.bill »

To ti bude vcelku k ničemu protože co kus to originál... Zažil jsem u asi ještě ČSSR nebo ranný ČR výroby jiný počet článků příčky a to byly řětězy dle označení na páce zavírání úplně stejný(16,9x30). Po prodloužení a doplnění příček se úspěšně používaly na 18,4x34, ten druhý užší pár po vyhození pár příček jsem měl na 18,4x26... Prostě si vem metr a oměř si kolo, to máš nejjistější. Dělal jsem několikrát přední řetězy(obyč řebřík) z rozsápaných zadních a když si člověk spočítá čas, tak skoro levnější je koupit hotový řetězy. Pokud budeš kupovat metráž a dělat si je tak to bude dost podobný, nic neušetříš... Navíc nevím jestli ještě dnes používají ten kroucený řetěz tak se bez koužků neobejdeš(ty řetězy jen v článku nespojíš leda to nějak odskakovat). Nehledě na to, že napínání budeš muset řešit stejně zvláštním řetězem podobně jako u křížáků či pevagů. Jinak ten řetěz nedopneš a bude pořád volný... Rozteč příček je u origo dost na pikaču, jednou je příčka na ležatým, jednou na stojatým článku. Pak se na prd hledá jestli je řetěz někde přetočenej. Když jsem je dělal, tak jsem je dával řidčeji tak aby byly všechny příčky na stojatým článku, myslím, že to vycházelo na každý 5 článek. Ale záleží co budeš mít za obvodový řetěz, tam to bylo taky vícero druhů... Když jsem tohle řešil před 3-4lety domů, tak jsem na předek pořídil pevagy. Je to sice investice kor na zadek a ještě dnes ale zase je máš na xx let. Přes zimu prohrnuju pro obec a po 3 sezonách na nich není znát skoro žádný opotřebení(řetězy mám jen na předku, ještě větší a těžší radlici než jsem měl ve statku). Když jsem to samý prohnoval ještě ve statku komplet traktor na žebříkách tak po 5-6letech byl zadek z jedný strany sjetej, že se musely dávat opačně a předek jsem každý rok dva buď navářel nebo měnil příčky...

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Sněhové řetězy

#27 Nový příspěvek od pavel233 »

Zdravím, děkuji za reakci red.bill. Nenapsal jsem že maj být na zadek 6911. Trochu jsem počítal: boční řetězy 2x3.5m průměr článku 10mm profil oka venek 70x40mm, řetěz kroucený cementovaný průměr 10mm polodlouhý článek cca 7m na příčky, boční háčky 30 ks, spojovací článek 2ks, napínák 1ks. Vychází na 3800kč jedno kolo. Nehledě k tomu že po prohledání fóra jsem zjistil že žebříky nejsou dobrý na vysoký vzorek, a já jsem loni musel přezout kvůli STK. Tak moje představa že si něco vyrobim za pár šušnů je pryč. Docela mě padly do oka řetězy s H stopou ZH 853 Jubo Jeseník. Bohužel neumím vložit odkaz. Sice vyšší cena ale mohli by fungovat a je tam i jistý prostor na úpravy. Prosím o Váš názor. Děkuji

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Sněhové řetězy

#28 Nový příspěvek od Novis »

Přesně ty s H stopou jsem kupoval vloni na zadek na kola 16.9-30, je to rozhodně lepší jak žebřík ale Pewag by byl lepší 😉😃
Tady máš foto pro představu:
Obrázek

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Sněhové řetězy

#29 Nový příspěvek od pavel233 »

Děkuji za fotku Novisi. Jedna fotka z reálu je pro představu lepší než x ilustračních obrázků na netu. Asi je objednám na takovéto domácí žvýkání budou stačit. Zase do nich nechci investovat majlant.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Sněhové řetězy

#30 Nový příspěvek od amatér »


Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“