Sněhové řetězy

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Sněhové řetězy

#31 Nový příspěvek od pavel233 »

Na ty jsem taky koukal, ale beru to i z pohedu ceny a mojí potřeby. Traktor mě neživí tak musí být kompromis. Půjdu do těch s H stopou.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Sněhové řetězy

#32 Nový příspěvek od antipo »

Jak jste spokojeni s řetězy Jubo? Zvažuji ty s obdélnikovou stopou. :)

https://www.jubo.cz/snehove-retezy-s-ob ... y-bnj.html
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Sněhové řetězy

#33 Nový příspěvek od red.bill »

Záleží jaký používají řetěz. Dnešní produkce nevím ale dřívější žebříky(kroucený řetěz) ač cementovaný/kalený byly "docela" bláto a sjížděly se. Výhoda byla, že se daly z příček vyřezávat nesjetý články(při roztahování nepraskaly) a znova svářet. Křížáky už z D profilu tak před 15lety na tom nebyly o moc líp. Na SFT6945 docela mizely a to se s tou frézou zase tolik nenajezdilo, teď posledních asi 10let stojí... Takže záleží k jakýmu použití to plánuješ a co dnes používají za řetěz. Jestli to máš jen kolem baráku pro jízdu s prázdným traktorem tak to vydrží asi dlouho. Jestli to máš na kšeft pro vyhrnování sněhu asi bych si připlatil za pewagy. Jsou sice dražší ale mají mnohem tvrdší řetěz, neubejvá(když jsem je doma zkracoval tak článek nejde říznout a roztáhnout, jak ho vezmeš nakrut praskne) na katalogový ceny nekoukej a najdi si přímo prodejce v okolí. On ti vykouzlí nějakou slevu. Když jsem Pewagy (9,5-24) sháněl asi před 4lety byla katalogová cena nějak kolem 17k, každý prodejce co jsem ho oslovil(jsou/byly tu asi 3) je nabízel nějak kolem 14,5-15k. Nakonec jsem kápnul na ležáky 9-24 což je totožný rozměr jako 11,2-24(to prodejce netušil) tak se jich rád zbavil za 10k, proto jsem je pak zkracoval...

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sněhové řetězy

#34 Nový příspěvek od Vedra »

Děkuji za inspiraci.

Obrázek

Obrázek


Zítra proběhne test, teda proběhl už dneska akorát s jedním protože do druhého jsem zapomněl jednu podkovu :-/, samozřejmě s jedním nahovno diferák všechno posílá na kolo bez řetězu.

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“