Rýhovač

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rýhovač

#16 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tohle by se mi taky hodilo. Nevíte spíš někdo kde tohle origo koupit? Na to s tou hadicí by se mi to šiklo

edit: http://www.implementsdirect.co.nz/product/ripper/ tak 1000$, to si radši nějak svařím :pistol:

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: Rýhovač

#17 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Je to systém kabelového pokladače. Pokládali se stím kabely hlavně přes řeky ale i ve volném terénu až do hloubky 110cm. tahal to na navijáku vyprošťovací tank. Řeka se jela 2 x naprázdno a po 3 se pokládalo. Ve volném terénu se pokládalo na poprvé. Muselo být však relativně měkko. Tento systém používal kdysi Montážní podnik spojů potažmo Telekomunikační montáže Praha. Němci to měli vyinutý za unimogem a bylo to lépe přemístitelný.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3796
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rýhovač

#18 Nový příspěvek od exot »

Tak nějak zbytečné starosti ,potřeboval jsem vykopat cca 90 m vody přijel borec s velklým traktorem s podkopem s něčím takovým to Obrázek a za 3,5 hodiny bylo hotovovy kopání i zahrnutí a zemní upravy 1-1,2 m hluboko zaplatil jsem 5,5 t a byl jsem vysmátej jíl s kamením byl od 20 cm hlouběji takže na ruční kopání peklo.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rýhovač

#19 Nový příspěvek od ota »

To já bych měj taky radu. Když tady kopali elektriku přípojky k barákům, tak mi nabízel šéfík od těch cikánů že jestli nechci něco vykopat třeba kabel, nebo vodu. že by 100 Kč za metr a do hloubky metr. No já že ne, že si to vykopu kdyžtak sám, až bude třeba. Že zatím nic kopat nepotřebuju. No tak nic naplat šéfko, nebudeme kopat. No a jak kopali nahoře nade mnou tam mi poslední den co tady byli, jak pršelo ukradli asi dvanáct pěkně těžkejch želez. Sice jsem to jejich šéfovi nahlásil, on že si to s níma vyřídí a všechno že vrátěji, Kde by vrátili! :jazyk:
No tak tohle není taky schůdná cesta, tohle ulehčení práce nedoporučuju!!
Ale jak tam budou šutry, je konec, to má odpor na taženej rýhovač, ono se to opře a nehneš s tím. Tam co jsou ty videa, to je čistá hlína. Stačí aby tam byl trochu šutrák přez a to má velkej odpor. To samí s tím korečkem. jak budou šutry, budeš je muset vybírat, ten koreček po tom bude šmejkat, dokud šutr nevyndáš.
To asi jak jsou šutry krapet nejlíp ten minibagr. Oni mají lžíci širokou jako rameno a udělá uzonkou drážku. Zase je to potom s cenou o dohodě. Nu je to pořát 100 m a to je i tak kus.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Rýhovač

#20 Nový příspěvek od CB750 »

minibager mám a cena výkopu je cca 100kč za meter. za to máš polovičku ryhovača a program na celú zimu. Ak si vývojár odpoveď je jasná.
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: Rýhovač

#21 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Rýhovače jsou jen do měké půdy. Vlastní zkušenost z firmy u které jsem 13 let dělal a pokladala telekomunikační kabely napříč republikou a později optiku. Používali se na to Bělorusy, které byli trochu jiné než ty co jsou jako traktobagry běžně známé. Vpředu byla natáčecí radlice na zahrnování. Vzadu rýhovač co uměl šíři 25, 30 cm a hloubku při kolmém nastavení až 2 m. Ty co měli pohon 4x2 měli označení 161 a 4 x 4 byly 162. Když bylo měko a velké pole tak nastavili chlapi hloubku a uvázali volant a nechali to samo jet. Na jízdu při práci to mělo mikropojezd.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“