Milhaussovic příslušenství

prezentace všech Vaších zařízeni dohromady.

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Milhaussovic příslušenství

#136 Nový příspěvek od Milhauss »

Na bazoš :D :D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Milhaussovic příslušenství

#137 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak si trošku po večerech hraju :) Ladím tu mulinu,ať se to někam pohne,stojí tady už pěkně dlouho. Sehnal jsem nějaké kolo 10/75 - 12,musel jsem vyřezat prostředky,origo muliňácký disky rozebrat,a vyříznout menší polokruh s roztečí M22,aby se vlezly do těch salámů,no jakž takž vycentrovat,a zavařit. Dvě kola mám komplet a jeden disk. Poslední dělat nemůžu,disk z muliny měl díry šišaté a asi tak jednou tak velké,tak musím sehnat jinej,nebo alespoň tu půlku s dírama pro náboj. No a jedna duše pryč,to se koupí,jedna guma na boku prasklá,ptal jsem se na zavaření a řekli mi 1000 kč :shock: čuměl jsem jak blázen,no uvidíme,nová stojí 1600,ale jinej vzorek,což je blbý,a jednu gumu mám 8,25 - 12,je jak nižší tak užší,v nouzi ji použiju,než seženu ten správej rozměr. Vše dělám v domácích podmínkách,takže kolečka trochu čochtaj,ale i disky nejsou zrovna nové,na káru to stačí,uvidíme až ji naložím. No plán je uchytit pístnici a vršek podlahu novou a sajtny uvidíme,asi taky nové. A ještě se bude asi prodlužovat a rozšiřovat rám,origo 2000x1200 korby no nic velkého,jen o kousek o 30 cm dozadu a tak o 15-20 do šířky,krapet
Dost kecání a plánů,tu je realita :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Milhaussovic příslušenství

#138 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak mám další koráb,sekací traktor MTD b10. Je od kámoše,jinak bych si traktůrek asi nikdy nepořídil,nebo jsem o tom alespoň nikdy neuvažoval. Scháním nějakej manuál,kdyby někdo měl,potřebuju na nějakou tu údržbu. Nebo kdyby někdo věděl,co kde namazat,co zkontrolovat,a tak. Sekací traktor jsem nikdy neměl. Motor Tecumseh má 11,5 koně. Nemám tam baterii,to bych taky potřeboval vědět co tam má být,v kastlíku je napsáno 12V=12Ah. Doma jsem našel 12 Amperhodin a motrem to sotva otočí. Ten vršek motoru nevím zda je origo,je to upravené na startování vrtačkou. Jinak je snad v kupě,seká to,jezdí to

Za jakékoliv info o tomto stroji budu vděčný

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Milhaussovic příslušenství

#139 Nový příspěvek od Milhauss »

Kluci,chci si udělat koš na to MTD,kde se dá sehnat taková ta přechodka z hranatého bočního výhozu na kulatou trubku která vede do koše??? Nemůžu nikde nic objevit,asi nezbyde nic jiného než vyrobit z plechu. A druhá věc,starter je takovej nemocnej,ten pastorek na něm lítá při startování jak blázen. A novej za 4500 fakt kupovat nebudu,tak jsem objevil ruční startování,myslíte že by to šlo na tento typ motoru??? Díky za nápady

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Milhaussovic příslušenství

#140 Nový příspěvek od romus145 »

Baterku dej prez 30ah ja mam myslim 38 nebo tak nejak. Olej vymena kazdy rok zaroven s olejovym a benzinovym filtrem. Mazej to tam kde mas maznicky, a jukni jak vypada olej v prevodovce.
Věrný člen agresorů.com

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Milhaussovic příslušenství

#141 Nový příspěvek od chobotek »

U té sekačky na kapacitě akumulátoru zas tak nezáleží, důležité je, aby byl startovací, tedy měl malý vnitřní odpor. Jinak vleky NSN-10 se dělaly i s dlouhou ojí za "dospělé" traktory. Pak tam obvykle nebyla ruční hydraulická pumpa.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Milhaussovic příslušenství

#142 Nový příspěvek od Milhauss »

Úplně jsem na toto svoje téma zapoměl,tak to trochu oživím. Předchozí nářadí už snad nemám ani jedno,

za to mám peckovej vlek tomo vinkovič :wink: :wink: :wink:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Milhaussovic příslušenství

#143 Nový příspěvek od Milhauss »

Vždycky zapomenu,že tu mám téma pro příslušenství,tak sem azse něco hodím,ať mám komplet dokumentaci,co prošlo mýma rukama

Sekací traktůrek MTD jsem vyměnil(koupil :) ) za novější MTD,ale nevyhovoval mi,tak jsem ještě něco přidal,a přivezl zánovního Partnera P1292RB

ObrázekObrázekObrázek

Pak tady mám originál polský pluh dvoják

ObrázekObrázek

A přes pár kusů radlic,většinou doma dělaných nebo upravených jsem se dopracoval k originálu od Šálka RAZ-001 z roku 2006 včetně štítku,momentálně probíhá renovace a barvení. Na příští zimu bych chtěl zkusit poslední variantu přední hydraulicky natáčenou a odpruženou

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Můj strojový park“