Krone Vario-pack 1800

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Krone Vario-pack 1800

#16 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ahojte skusim obnovit tuto temu. Skontaktoval som sa s autorom tohoto prispevku, dostal som sa k nemu trochu obklukou, nie cez toto forum, ale to je jedno.
Musim povedat ze to ja fakt zahada. Nahodili sme este jeden tlakomer priamo na sponovaci hydraulicky valec, kvoli kontrole, pocas celeho balenia tlak neklesol plus/minus o 10 bar, a baliky take, ze jadro do cca 90 cm celkom slusne, zvysok celkom mäkky, nehodny nazyvania balik. Stravili sme pri balikovaci par hodiniek, ale na nic rozumne sme neprisli. Chcel by som poprosit ak ma niekto ci uz 1800 alebo 1500, ci:

1. Ma podobnu skusenost ze jadro je vyrazne viac utlacene.

2. Ci mal podobny problem a podaril sa vyriesit.


Vyzera to tak, ze pokial nezacnu retazove dopravniky ustupovat pri zvacsovani balika, tak ho natlaci dobre. Akonahle sa zacne balik zvacsovat, z nejakeho divneho dovodu sa seno nedostatocne staci. Je divne , ze pokial tam tlak je, myslim ze sila ktorou posobia sponovacie valce tam je asi tiez, preco ale sa seno nestaci dostatocne neviem. Pri priemere cca 120-130 cm, je poslednych 20 cm fakt slabo utlacenych. Neskusali sme vacsie baliky, ale autor prispevku mi tvrdil, ze aj ked urobil vacsi, nebolo to poslednych 20cm, ale uz od toho jadra, cca 90 cm, uz stale iba makky. Nemame moznost to porovnat s inym rovnakym balikovacom, ale v porovnani s pevnou komorou s balikovacmi krone, je to bieda. Dovolim si povedat, ze jadro je lepsie, ale ten vonkajsok nestoji za nic.
Nema ho niekto v okoli, ze by sme to porovnali? Ideal horne Povazie,prip. Orava, Kysuce.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Krone Vario-pack 1800

#17 Nový příspěvek od pavolmakys »

Takze vymenene akumulatory a hydraulicka kocka, nepomohlo, kazda rada ci skusenost vitana.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Krone Vario-pack 1800

#18 Nový příspěvek od tomous »

Ještě mě napadlo-když otevřeš komoru a natlakuješ není hodně prověšenej(volnej) řetěz z příčkama? Kdyžtak zkus zkrátit.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Krone Vario-pack 1800

#19 Nový příspěvek od pavolmakys »

Je napnuty , to sme skusali ako prve.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Krone Vario-pack 1800

#20 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ahojte , pohol by som poprosit tych co maju tento balikovac, pripadne aj tych co maju 1500, ci by boli ochotny pocas balikovania zmerat, kolko sa jednotlive piesty vpredu a vzadu zasunu (staci na jednej strane) pocas balikovania. Staci zmerat dlzku piestu prazdnej komory a potom tesne pred vyplutim balika. Porovnanim s tym nestasnym balikovacom by sme chceli identifikovat ci nahodou neustupuje niektory z dopravnikov viac ako by mal, len potrebujeme vediet ci to tak je. Velmi pekne dakujem.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Krone Vario-pack 1800

#21 Nový příspěvek od pavolmakys »

Ak by tu bol niekto kto ma novsi model, napr, fortimu V1500 alebo 1800, tak mi meranie pomoze tiez, je tam ten isty system. Budem Vam velmi vdacny.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Krone Vario-pack 1800

#22 Nový příspěvek od Mates19 »

Přišel si na to ? Mám taky vp 1500 taky jsme si dost věcma prošel ale nedám na nej dopustit

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Krone Vario-pack 1800

#23 Nový příspěvek od pavolmakys »

Zatial nie uplne, ale vyzera to na zle prepakovanie napinania, niekto sa prilis hral z dlzkou pasov. K bude treba, vies mi par veci nafotit?
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“