Krone Vario-pack 1800

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Gulovyblesk
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 18, 2011 7:18 am
Bydliště: Ilava

Krone Vario-pack 1800

#1 Nový příspěvek od Gulovyblesk »

Nazdar vsetci, prosim o radu. Vlastnime krone RP 1250 MC asi 8 rokov od nova a ma natocenych cca 35.000 balikov-seno slama senaz vo vsetkych moznych podmienkach. Vzhladom na jeho stav a aj pre istotu sme zakupili pred troma rokmi pouzity VP 1800 MC. Bol pomerne zachovaly a po vymene predneho pasu- teda retazi som myslel, ze mame solidny stroj.Na vymenu caka aj zadny pas, ale zatial si to tento stroj u nas nezasluzil. Moj problem je, ze tento lis nam nedokaze robit tvrde baliky z nicoho a za ziadnych podmienok a to teda skusenosti mam docela hodne. Lisovaci tlak mam nastaveny aj cca 190 bar ,co je ovela viac ako je doporucene maximum od vyrobcu no baliky su stale ovela maksie ako od round packu. Tlak mi pocas lisovania neklesa, kocku som rozobral komplet a nenasiel som ziadnu chybu.Moze byt chyba v dusikovych akumulatoroch? Pripadne viete o niekom kto ich dokaze odborne skontrolovat pripadne naplnit, alebo je tam ina chyba? Slabo tlacil aj predchadzajucemu majitelovi , ale myslel som, ze to bude malickost. Mozno aj je, ale neviem aka. Vopred dakujem za kazdu radu.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Krone Vario-pack 1800

#2 Nový příspěvek od adam »

To je variabilní, pevná, nebo semivariabilní?
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Krone Vario-pack 1800

#3 Nový příspěvek od Mates19 »

Je to variabilní komora , mam doma vp 1500 a na to ze to taham za 7340 tak to dělá balíky pěkný ale o tom tlaku mě to jde nastavit jen na 160 max

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Krone Vario-pack 1800

#4 Nový příspěvek od tomous »

Mám ten stejnej lis VP 1800Mc, rv.2004. Koupil jsem ho použitej. Jsou dny,že ten lis nechápu,ale mám vypozorováno,že lis potřebuje dostatek hmoty a řádky nahrnutý třeba 150cm široký. Nejlíp lisuje vojtěškovou senáž-to jsou balíky jak skála na tlak 150bar. Nejhorší je otava když je krátká a slabý řádky.

Gulovyblesk
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 18, 2011 7:18 am
Bydliště: Ilava

Re: Krone Vario-pack 1800

#5 Nový příspěvek od Gulovyblesk »

Nech robim co chcem baliky su stale makke. Ani riadok dva metre siroky nepomoze. Z RP 1250 som za den spravil aj 600 balikov slamy pri idealnych podmienkach a vsetko tvrde, ziaden problem pri nakladke a ukladani. Vario som kupil po tom ako som videl VP 1500 v cinnosti a nakladal som po nom senaz- natlacene na paradu. Vie niekto porovnat tvrdost balikov z VP 1500 a 1800. Predsa len 1800 ma ovela dlhsie nap. ramena a tym padom mensi tlak na balik- aspon tolko vydedukovali moje neuspesne pokusy o opravu.Kto menil prieckove pasy , za aku cenu ste ich zohnali?Za zadne iba retaze pytaju cez 2000 eur bez dane co mi pride celkom dost.Dakujem za kazdu radu a ak niekto potrebuje radu, alebo nazor Na RP 1250 rad poskytnem co viem.

Gulovyblesk
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 18, 2011 7:18 am
Bydliště: Ilava

Re: Krone Vario-pack 1800

#6 Nový příspěvek od Gulovyblesk »

Mates19: Vacsi tlak sa da nastavit odobratim vymedz. podlozky spod kolecka , ale nedoporucujem to nikomu. Mne uz dva krat utrhlo predny pas a to je novy origo rex germany od dilera krone. Nad 160 barov uz nepojdem ani zo zufalstva. Paradoxne zadny je stary vydraty a ten to zvlada tak neviem co si mam o tom mysliet.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Krone Vario-pack 1800

#7 Nový příspěvek od jafi »

Od variabilnej komory nikdy necakaj zazraky ze bude balik utlaceny ( pozor bavíme sa o mokrých balíkoch pomer 30% suché 70% mokré) na to je pevná komora.
Dalej su tu dalsie premenne ako: vykon traktora, stav lisu a hlavne aka je hmota, ako tu uz bolo spominane.
Myslím ze vsetko zavysi hlavne od krmnej hmoty a jej nariadkovania.
Osobne, najlepsi balik som mal z dateliny ( tvar, tvrdost )
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Krone Vario-pack 1800

#8 Nový příspěvek od Mates19 »

Od variabilní nečekej zázraky ? To si teď děláš srandu ne ? Zajímá jsem pár balíku viděl a kam se sere pevná komora na vario

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Krone Vario-pack 1800

#9 Nový příspěvek od Matúš »

Na senáž nič lepšie ako pevná komora neexistuje.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Krone Vario-pack 1800

#10 Nový příspěvek od zetorak jirka »

jafi - To bys koukal jakej dokáže variabilní pásová komora udělat panel , jak v senáži tak i v seně a slámě. Některý pevný komory na něj zdaleka nemá, říkám některý, hlavně ty, který se tahaj za našema slabejma traktorama.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Krone Vario-pack 1800

#11 Nový příspěvek od Matúš »

To by som nepovedal, napríklad Claas Rollant 44 a 46, Welger RP 12, Krone KR 130 atď. vedia tiež spraviť balík jak betón a utiahne ich bez problémov Majorec. Píšem konkrétne tieto typy, lebo som to osobne videl naživo. Akurát ten Rollant a Welger žerú dosť pomaly hmotu.

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Krone Vario-pack 1800

#12 Nový příspěvek od Mates19 »

Matuš mohl by si mi říct důvod proč je pevná komora na senaz nejlepší?

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Krone Vario-pack 1800

#13 Nový příspěvek od jafi »

Lepsie citaj. Bavil som sa o silazovani( po vasom senazovani, laicky o mokrych balikoch) Za tym si stojim a je to aj potvrdene v roznych casopisoch. V oblasti lisovania slamy a suchych balikov sa pevna komora nechyta, to je pravda. Cus
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Krone Vario-pack 1800

#14 Nový příspěvek od jafi »

Este jedna vec, zaujimave boli aj retiazkove ( od Krone) ale po nedavnej skusenosti tiez nic moc.
Ak balikovac, tak jedine pevna komora od MCHALE.( na to naše lisovanie)
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Krone Vario-pack 1800

#15 Nový příspěvek od Mates19 »

Já mám řetězového kronaka a ještě jsem nelisoval něco co by nesežral bere to klidně i úplně mokrou trávu . Když to tady porovnám s pevnou komorou třeba od pottingera tak je to nebe a dudy

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“