Disková sekačka

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Disková (bubnová) sekačka

#31 Nový příspěvek od Sedlák »

On motor nebyl tehdy zrovna v nejlepší kondici a já sekal spíš kopce, málo kdy rovinu takže možná proto 8) , ale spíš mě u ní trápila váha, oproti jiným sekačkám mi s tím traktorem pěkně cloumala jakou měla páku.
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Disková (bubnová) sekačka

#32 Nový příspěvek od Mates19 »

Ono taky záleží jak je traktor dotiženej ale páka je to Velká to souhlasim :)

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Disková (bubnová) sekačka

#33 Nový příspěvek od Zetor15 »

Asi tak pokud je to traktor nejaké vedsi konstrukce ale jen slbý motor tak klidne 3,2m ale pokud je to nejaký prcek s vrcholným motorem tak doporucuji max 2,8m poud mozno lehci. Znam par lidi osobne co pri otacení uz prevratili traktor. Jinak jeste pozor pokud se zvazuje kondicioner at uz hned nebo do budoucna tak to je hezká vaha i zrout vykonu,ale ja uz bych sekacku bez nechtel.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Disková (bubnová) sekačka

#34 Nový příspěvek od honzauta »

Ještě bych se rád zeptal na kondicioner, přemýšlím o Kuhn 280 cm a s kondicionérem je o 200 kg těžší a potřebuje cca o 20 hp více. Má to smysl?

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Disková (bubnová) sekačka

#35 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pozor na to pokud bude hustsi porost tak tech 20hp navic plati ale na metr zaberu sezeni. Naopak pokud bude ridky porost tak je odber energie minimalni defakto jen na roztoceni a jde jen o vahu navic kterou musi traktor unest. Dam priklad stejna sekacka s kondicionerem stejna pojezdova rychlost jednou ridka trava a traktor s 78hp to daval na hrane ale posekala se cela louka a ta sama louka o rok pozdeji ale opravdu bohate narostla trava a 140hp ztraktor to mel tak akorat a vedsinu vikonu navic si vzal kondicioner.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Disková sekačka

#36 Nový příspěvek od mazhor »

Panove, co tahate diskovky za majorama 70xx a vys mate rozsireny zadni kola? Ja je mam standartne. Vcera jsem koupil Pottingera 225 a pri prevozu po relativne rovne silnici jsem mel docela strach, jak se to houpalo na pravej bok. Jak se polozi na zem, uz je stabilni, ale z prevozu i v mirne kopcovitym terenu mam obavu. Mozna je to jen o zvyku, ale rozlozit ji na zem neni otazka vteriny a v krizove situaci uz muze byt pozde.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Disková sekačka

#37 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To je jen o pocitu a zvyku, neboj nepřevrátí to traktor, samozřejmě nesmíš seknout levou zatáčku v plný rychlosti :smich: Nosím na 72ce STOOLku 285 se středovím uchycením lišty, je trochu těšší proti klaseckejm, a když jsem ji poprve roskládal a pokládal vedle sebe na zem, tak jsem měl taky bobky, ale teď už vím že to 72jky zvládá s přehledem a jsem v klidu.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Disková sekačka

#38 Nový příspěvek od mazhor »

My tu mame dost kopcovitej teren, tak snad mas pravdu a je to jen o zvyku. Kazdopadne budu se snazit byt obezretnej.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Disková sekačka

#39 Nový příspěvek od PEST »

tahám 7211 2,4 KUHNa a je to jak píšou kluci o zvyku, v kopcích musíš opatrně, zvlášť při točení doleva, ale dá se to, já se jednou málem pos... když jsem na uzky asfaltce uhnul pravým kolem na trávu autu proti a nevšiml jsem si že je tam díra...nevěřil jsem tomu že se udržím na kolech jak to houplo ale v pohodě. Co je trochu problém když ji máš rozloženou a potřebuješ někde couvnout proti kopci, tak stačí plivnout pod levý kolo a jak je odlehčený hned hrabeš, chce na to myslet.

Jen tak mimo nemáte někde návod na KUHN ideálně GMD66 select? není mi tam jasná funkce řetězu co je tam na jednom čepu na tříbodovém závěsu.

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Disková sekačka

#40 Nový příspěvek od Mates19 »

Já mám 280 kronaka a je to v pohodě taky mi.to.chvilku přišlo než jsem si na to zvykl jestli tam mate kopce tak to nezvedat na souvrati

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Disková sekačka

#41 Nový příspěvek od Tomas6 »

PEST: Na řetězu je háček a tím nastavíš aby ti nešly ramena a tím celá kosa moc k zemi. Ale jaká tam byla míra už si nepamatuju. Návod nekde mám. Ale tištěný. Bohužel nemám možnost naskenovat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Disková sekačka

#42 Nový příspěvek od PEST »

Díky to dává smysl, napadlo mě to také, ale nikdy jsem neměl problém s výškou ani bez toho. Víš prosim tě ještě, jak funguje to přetížení od pravého ramena k liště? Ta spojka která se vytrhne když lišta na něco narazí? Je tam plocháč jakoby v C profilu to chápu, ale nechápu co to drží pohromadě, je tam taková kulatina s podložkama a na konci má matku. Co se stane po nárazu, ta kulatina se střihne a musím vyndat jednu podložku a víc zasroubovat?

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Disková sekačka

#43 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty zatým sem to řešit nemosel, ale v návodu je tuším napsané že ty podložky sů pružné a vrátí sa ti zpátky. Ale to bych teď kecal. Zkus ale napsat do P&L Kroměříž, panu Kubíčkovi na prodej ND,myslím že by ti s návodem mohl pomoct. Moc ochotný pán. Mi tak poslal emailem katalog ND na lis a nic za to nechtěl. Sice sem tam u nich bral pár dílů ale vesměs prkotiny za pár korun. Ale jak píšu. Moc ochotný člověk.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Disková sekačka

#44 Nový příspěvek od Tomas6 »

Takže výška čepů ramen při zavěšené kose na řetazu 40 cm od země. Délka podložek od matky po tu záchytku 96 mm...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Disková sekačka

#45 Nový příspěvek od trago105 »

Zdravím, pořídil jsem starší diskovku Kuhn a chtěl bych vyměnit olej, jaký olej do diskovek lejete ? Dík

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“