john deere 580-590

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas7
Příspěvky: 177
Registrován: sob bře 27, 2010 1:10 pm
Bydliště: Trnová

Re: john deere 580-590

#61 Nový příspěvek od lukas7 »

Monitor mám jiný než ty. Hydraulika je v traktoru manuální a tahám to proximou 7441 mám v tom silnější alternátor a stejně to dělá. A komora je natlakovana

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: john deere 580-590

#62 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tak jsem přešel z 550tky na 580, 550tku jsem už poslal do světa, a od té doby sleduji různý recenze na ty 580tky a zjistil jsem že co 580tka to jinej stroj , každou kterou jsem měl možnost na vlastní oči vidět , každá byla jiná, na pár z nich, než jsem ji koupil, jsem se byl podívat, a opravdu každá v jiným provedení, tak že nevím čeho se u 580tky chytit, nakonec jsem koupil pěknou zachovalou rokčník 1999 a ze všech nejjednodušší, nic složitýho a na opravy je opravdu jednoduchá, taková lepší 550tka. Má teda už rotokat vkládání a řezání, řídící jednotku jsem k ní dostal eště jednu rezervní, ale nevím jestli funguje, prý měl nejaký problémy a tak koupil jinou jednotku a závada trvala dál, ale dnes lis funguje perfektně , s vázáním do sítě jsem zatím problém neměl a proti 550tce je teda neuvěřitelně žravej, a co mě teda udivylo, že proti druhejm 580tkám, co jsem viděl , nemá zavírací háky pro komoru, slámu jsem s tím eště nelisoval, ale seno a senáž bez chyby. Mám s ním udělanejch teprve 53 baliků, ale zatím plní moje očekávání.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#63 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já letos pořídil 582 s řezáním a je fakt že ten rotor je bomba. Ten lis sežere úplně všechno. Lisoval jsem tam jednomu zahradu,všechno vyhrabané vynosené z pod stromů,v kopci jak kráva, řádky tak metr a půl široké a metr vysoké, prostě hromady.A nebyl s tím problém. Musel jsem jet teda pomalu, protože to nedával traktor,ale jinak super.
S tím napětím jak tu někdo psal. Ze začátku mi to dělalo taky. Hlavně když ten monitor měl udělat nějakou operaci,zavázat sítí,nebo přepnout rozvaděč na vysunutí nožů nebo tak... Spadlo napětí a někdy se dokonce vypnul.Ale byly trochu zoxidované kontakty v té velké kulaté svorkovnici stačilo trochu kontoxu a je pokoj. Tak to omrkni.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: john deere 580-590

#64 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já s napětím zatím problém nemám, ale i v návodu obsluhy lisu, který jsem kupodivu k němu i dostal, píšou, že zásuvka na kterou je připojená ta krabice (monitor) musí být napojená přímo na svorku baterie kudy strátám napjetí , které vznikaj provozem traktoru a tak jsem to tak udělal. Nemyslel jsem si , že ta poblázněná řídící jednotka bude tak citlivá.

Uživatelský avatar
lukas7
Příspěvky: 177
Registrován: sob bře 27, 2010 1:10 pm
Bydliště: Trnová

Re: john deere 580-590

#65 Nový příspěvek od lukas7 »

všem moc dekuji za rady slama je uklizena a zahada s elektrikou vyresena,. byl slaby kabelod baterky k zasuvce,. tak se dal jiny a silnejsi a už to chodi bez problemu

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#66 Nový příspěvek od sadlicko »

sadlicko píše:Je to úplně v pohodě, pokud pojedeš pomalu.
Po rovině jsem s nim lisoval slámu a to už bylo celkem na hraně. Ale to bylo třeba tak 20bal. za hodinu.
Mam motor s turbem.
.
Řezání je na senáž, já mám bez řezání.
.
V kopcích je lis na 72 těžkej, dělaj se i s brzdama. Ty ale musí dobře odbržďovat, aby neshořel.
.
trochu upřesnim, že mam 28 kola a v kopci to je někdy na malou dvojku.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#67 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jak poznám jestli má 582 možnost měkkého jádra? Jak by to mělo vůbec fungovat? Mám na mysli co to na lisu ovládá. Na monitoru v traktoru to zapnout jde,žádnou chybu to nehlásí,ale balíky se mi zdají všechny stejné,ať to zapnu či vypnu. Lis je celkem holobyt,skoro bez výbavy,nemá to ani vázání do provázku,tak jestli jen někdo nějak nevrtal do monitoru,nezapnul tam nějak tuto funkci,ale na lisu ve skutečnosti není.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#68 Nový příspěvek od sadlicko »

Na monitoru se to zapne a nastaví průměr jádra.
Do dosažení zadaneho průměru jádra není na budíku tlak.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#69 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dík. Zkusím. Budu kosit nějaké nedopasky na obnovu louky a chci to z tama sebrat pryč. Bych nastavil co největší měkké jádro aby se to dalo pak pěkně bobikem rozkutat do hnoje.
No a když vlastně komoru dotlakuju při zavírání,budík vyleze cca do čtvrtky,tak jak se začne tvořit jádro,tlak spadne a začne narůstat až když překročí nastavenou hodnotu?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#70 Nový příspěvek od sadlicko »

Jo. Tlak spadne hned, jak prestanas tlačit olej.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#71 Nový příspěvek od Tomas6 »

Děkuju. To zkusím asi aniž bych to musel sepříhat. Připojím hadice,monitor a budu vědět hned. No něco mi říká že to buď na tom lisu není nebo to nefunguje..Mám dojem že tlak nikdy nepadl a jen narůstal,ale je možné že nevím,páč první seče jsem mel.co dělat abych se s tím trochu naučil,jen než jsem trochu nastudoval návod a navíc průměr měkkého jádra byl nastavený na 60cm,to je to minimum od kdy počítá průměr balíku,takže defakto jak kdyby bylo asi vypnuté. A když jsem přenastavil na vyšší průměr,měl jsem poslední dva balíky. Ale na nich rozdíl moc nevidím.

Co se týče jak to funguje,předpokládám že bude nějaký selenoid na té kostce u oje který upustí tlak,ikdyž asi není kam, páč přívody do traktoru jsou všechny zavřené že. Takže asi jedině nějak proklemovaná pístnice co ovládá napínací rameno. .
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#72 Nový příspěvek od sadlicko »

to jsem nezkoumal. Mám nastavený na 70, ale přijde mi, že 120 balík je měkej celej.
Taky jsem to nedávno zkoušel poprvé.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#73 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já mám 120 balík tvrdý jak šutr. Seno má dobře že 350kg. Co jsem viděl u kolegy,ale ten má New Holand,ten nějakým způsobem to měkké jádro zapnul a měl ho nastavené asi na velký průměr a balík byl jak z pevné komory...
Ještě jsem koumal v katalogu a u kostky by měl být selenoid a nějaké propoje hadicema, asi to je fakt dělané jako klema té pístnice co napíná pásy.Odpoledne to okouknu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#74 Nový příspěvek od sadlicko »

tak nějak to bude. Na tý kostce jde tuhost slisování nastavovat.

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#75 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak s traktorem semi couvnout k lisu nepodařilo.Uvidím jak budu lisovat co to bude dělat no... Jen jsem kouknul pod dekl a na té kostce je nějaký selenoid,jestli na měkké jádro,bůhví.Sádlíčko,ty bys prosím nekouknul jak to tam máš? No když jsem listoval katalog,tak ten lis měl tolik modifikací že se v tom ani prase nevyzná.Jen těch kostek je tam minimálně 5-6 a každá jiné objednací číslo...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“