john deere 580-590

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#31 Nový příspěvek od sadlicko »

dal jsem to do spodniho, trochu se to hrnulo..
kdyz necham zapnuty nahon pri vyklapeni baliku, pasy se zastavi a zacnou piskat.. mam ho asi vypinat?
brzda u site ma byt predpokladam zabrzdena? asi jsem nemel a neurizlo mi to sit.
udelal jsem zatim dva baliky... proti unibalu mi to prijde super..
jeden balik se zabalil napul, druhej je omotanej dobre, ale mockrat...jak se to neurizlo.

je treba pri zapnuti vazani sebrat jeste seno, nebo staci zastavit a pustit vazani?
monitor mi ukazuje oba sloupce v pulce i pri prazdny komore. to je dobre? pak uz to je v pohode.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: john deere 580-590

#32 Nový příspěvek od frturek1 »

Mam teda 550 ale pri tom otvirani mi to ocas taky malinko prohvizdne, to by melo vazat samo automaticky ne? Jinak by melo stacit zastavit a zapnout vazani. Jinak ty sloupecky na monitoru v podstate snimaji napnuti tech krajnich pasu,podle toho se jede po rade aby nebyl balik siska

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#33 Nový příspěvek od sadlicko »

to jo, spíš že už jsou v půlce i když je lis prázdnej.

Vázání se spouští buď ručně, nebo automaticky. Protože to ukazovalo balik 135, tak už jsem to raději zapnul ručně. To si sedne. Spíš jsem myslel, že u unibalu se spustil provázek a muselo se sebrat ještě trochu sena aby ho to vzalo. To předpokládám u sítě není třeba. Jak je síť vzadu, tak tam není vidět, tak zatím nevím.
Jde to otestovat naprázdno dle manuálu.

Ten je na webu JD. To předpokládám víte..
http://manuals.deere.com/omview/OMCC583 ... 341_19.htm

stejně i katalog
http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com. ... &page_no=2

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: john deere 580-590

#34 Nový příspěvek od antipo »

Když natlakuješ komoru tak se ti napnou i krajní pásy kde jsou ty snímače proto ti to ukazuje už v půlce. Pokud otevřeš komoru a tím se pásy povolí tak by ti sloupce měly zmiznout. A jak to zvládá traktor?
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#35 Nový příspěvek od sadlicko »

už jsem se to naučil :)
Traktor v pohodě.

Uživatelský avatar
gorannic
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 25, 2015 11:57 am
Bydliště: Partizánske

Re: john deere 580-590

#36 Nový příspěvek od gorannic »

sadlicko: zdravím. ten lis JD 580 ťaháte Zetorom 7245 ? Ide to v pohode ? seno, senaž, rezanie ? aké má vôbec výhody rezanie ?

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: john deere 580-590

#37 Nový příspěvek od Matúš »

Bez rezania to potrebuje 40 kW, takže to pôjde, v kopcoch bez rezervy. Rezanie má výhodu v tom, že to balík lepšie zlisuje, lepšie sa rozoberá a kŕmny voz ho rýchlejšie rozmieša. Ale zas potrebuje výkon a pokiaľ nemáš istené nože a niekde nájdeš kameň, tak to môže narobiť škodu.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#38 Nový příspěvek od sadlicko »

Je to úplně v pohodě, pokud pojedeš pomalu.
Po rovině jsem s nim lisoval slámu a to už bylo celkem na hraně. Ale to bylo třeba tak 20bal. za hodinu.
Mam motor s turbem.
.
Řezání je na senáž, já mám bez řezání.
.
V kopcích je lis na 72 těžkej, dělaj se i s brzdama. Ty ale musí dobře odbržďovat, aby neshořel.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#39 Nový příspěvek od Tomas6 »

Asi přibude doma 582,jak to řešíte s pásama? Jeden je z cca třetiny natrhlý tak ho budu muset asi opravit. Poraďte spony. Co jsem se díval na Aligator rivet tak cena nic moc. Spony by se asi ještě i daly ale ten přípravek je maso.
Nebo je něco levnějšího a stejně dobrého?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: john deere 580-590

#40 Nový příspěvek od sadlicko »

spojky jsou i šroubovací, na ty přípravek není potřeba. Pokud je prasklej podélně, dokud se nepřetrhne, tak bych to neřešil.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#41 Nový příspěvek od Tomas6 »

Je natrhlý napříč. To vyřešit musím ať to pak neřeším na poli,seno na zemi,bouřka na obzoru,tak jak to bývá.
Nemáš odkaz na nějaký shop na ty šroubovací? Vůbec nemám ánung co a jak,tohle jsem u pevné komory nikdy řešit nemusel. Jinak ostatní pásy jsou ok,ale asi je vhodné mít nějakou spojku do zásoby kdyby něco ne?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: john deere 580-590

#42 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ty šroubovací jsem si koupil jednou taky, ale nestojej za nic, jsou za darmo drahý, málo který přoídíš prošroubovat gumou a trafit se do závitu protější strany, a kdaž se konečně trefíš tak ho nedotáhnež , protože se ti strhne závit, jsou ty šroubky knopovje krátký. za mě nebrat. pujčil jsem si jednou přípravek na ty natloukací nejtovací , podle něj udělalal kopii, není to nic složitýho a teď kupuju jen ty aligátory a mám pokoj. i tak jsou ty spoje dost drahý.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#43 Nový příspěvek od Tomas6 »

No jenže vůbec netuším kde si ho tady půjčit. Je.tu jeden prodejce ND ale když jsem.tam ještě dneska byl tak má jen ty šroubovací a na ty druhé přípravek nemá. Další prodejce je zastoupení JD asi 40 km daleko. Tam asi bude ale nepředpokládám že mi něco půjčí. Kdyby tu byl někdo kdo by půjčil,či vyrobil... Samozřejmě za úplatu.
Spony jsou drahé jak čert,nicméně já počítám že budu dělat max 100 balíků za sezonu,tak nepředpokládám že jich budu potřebovat nějak moc. Prodejce slíbil že k tomu natrhlému pásu spojku dá,šroubovací,ale i tak asi bude lepší nějakou mít do zásoby.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

citrusek
Příspěvky: 490
Registrován: čtv led 20, 2011 10:08 pm
Bydliště: Okres Šumperk

Re: john deere 580-590

#44 Nový příspěvek od citrusek »

Jestli ten lis nemá vkládací rotor a má jenom takový kasac, tak od toho dej ruce pryč. Měl jsem ho pár let a jsem rád, že už je pryč. Koupil jsem místo něj JD 592 s rotorem a urychlovacím valeckem před sběračem. Ten kasac špatně lisuje seno a slámu, senáž jde v pohodě. Dokud se neroztoci jádro, tak nechce tahat hmotu dovnitř a sběrač se ucpává. Jak udělá jádro, tak sežere všechno.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: john deere 580-590

#45 Nový příspěvek od Tomas6 »

Má řezání takže ano má vkládací válec.Jen nemá ten válec nad sbíráním ale prej to není problém a funguje to.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“