Mulčovač Dabaki

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Mulčovač Dabaki

#91 Nový příspěvek od lezgy »

akurat ho chlapc na bazosi ponuka
https://stroje.bazos.sk/inzerat/112824328/mulcovac.php
1000e
uvidim niecom som pozistivalm nieco ste poradili tak hadam nejaky uz vyberem
kolega hovoril ze stark sa tvari celkom fajn....
a na tych par metrov to asi risknem....

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#92 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten s odkazu ma pohon 1000 ot/min. PTO. V robote su dva a tie doslova odpalovali hydrauliky na traktoroch UR1.

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#93 Nový příspěvek od jojo7011 »

njn, cerpadlo nama rad 1000 ot. na vyvodovom hriadeli. Zanedlho exne.

A to ze je hrubsi material, neznamena ze je aj lepsi. 4mm Hardox znesie viac ako 10mm cinska blacha.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#94 Nový příspěvek od pavel sk »

Hadam necakas ze budu mulcovace vyrabat s hardoxu :smich: :smich: :smich: To nerobi nikto.

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#95 Nový příspěvek od jojo7011 »

To nie, ale ked poklopes naspakprstom napr. po Kuhn-ovi tak pocujes ze ten plech vydava taky zvonivejsi zvuk. Aj napriek viditelne tensim plechom je tkmer o 1/3 tazsi. Proste je kvalitnejsi material. Zatial co ked poklepem po svojom cinskom, tak to akoby som klepal po murovanej stene. Cinania aby spravili cenu akceptovatelnu pre Europskeho zakaznika, tak museli niekde ubrat. No a kde inde ubrat, ked nie na kvalite materialu. Ja som mal ako vzdy smolu na nepodareny kus. Ale na to moje kosenie s rezervou dostacuje. Kazdopadne keby som s tym mal ist na kseft, tak to by som uz musel zainvestovat do kvalitneho.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15812
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#96 Nový příspěvek od oco13 »

Jojjko , ty srandista :jazyk: autá za 70 tisíc sa vyrábajú z čínskeho plechu a mulčovač za 3 litre bude najsamkvalitnejší "emerický" oridžinal júesej. Kde ty na to chodíš.
Pred tým ako idú kotúče na lisy ich musí skontrolovať a uvolniť kvalitár. Má na to mašinku na trhacie skúšky. Normálne pásik z toho plechu roztrhne a meria parametre. Keď sa spolu bavíme vraví, že nechápe ako môže byť čínsky plech lepší v parametroch, keď cena je menej ako polovica aj s dopravou oproti VSŽ košice. A on to nemá žiadne klopkanie a žiadne pocity - on má vytlačený diagram z trhačky.
To isté skrutky matice nity , zvárací drot a zváranie je samostatná kapitola na tri strany. :typek:

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Mulčovač Dabaki

#97 Nový příspěvek od Franta.cz »

jojo7011 píše:njn, cerpadlo nama rad 1000 ot. na vyvodovom hriadeli. Zanedlho exne.
Ale, a to jsi slyšel v který hospodě?
Já točím čerpadlo kvůli vyvážečce na 1000 ot/min 15 let.Od tý doby co jsem namontoval sání z horalu s čerpadlama není problém.

pavel sk
Příspěvky: 12822
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#98 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas v zaprahu s mulcovacmi na 1000ot./min. to cerpadla zvladali. Ale hydrauliky a manzety piestov isli dost rychlo vecnych lovist. S O-kruzkov v rozvadzacoch vznikali uhliky. Manzetky na piestoch hydrovalcov myzli uplne. Ale je pravda ze tie traktory stym robili kadzodenne celodenne cele mesiace na doraz. Nebolo to len par hodin v tyzdni.

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#99 Nový příspěvek od jojo7011 »

Kamarat na 7245 ma prepnuty vyvodovy hriadel na 1000ot. aby mu robil nakladac rychlejsie. A uz ho zopar krat koly tomu menil. Aj ten pan v obchode s hydraulickymi vecami kde som kupoval 42L cerpadlo Hylmet s pojistakom na 175 Bar ma na to upozornoval, ze na 1000ot. v dennodennej prevadzke to cerpadlo behom pol roka odijde a ze mi neuzna zaruku. Ze ho mozem mat aj na 1000ot. ale ze nech ho vypinam zakazdym ked nepotrebujem robit s nakladacom. Skusal som aj na 1000ot. a nakladac ide citelne rychlejsie, lenze pri zatazeni sa mi stava, ze niekedy mi uz pretlaca cez pojistak ( to sposobuje asi to uskrtenie prietoku cez 16x1.5 holendre co mam vyvedene z veka cerpadla ). Tak radsej ho mam na 540 ot. Nikam sa neponahlam.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Mulčovač Dabaki

#100 Nový příspěvek od other-side »

vybírám mezi:

http://dabaki-eshop.cz/d/mulcovac-nefl- ... cification

a

https://www.deleks.eu/en/p/452/flail-mo ... rs-ape-100

u Delekse se mi líbí nižší hmotnost, ale nemá boční ližiny, takže výška střihu se řeší opěrným válcem

u obou předpokládám o něco vyšší kvalitu jak jiné čínani

případné jiné postřehy uvítám

Ď

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15812
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#101 Nový příspěvek od oco13 »

Niekde tu bola diskusia o tom, že výška strihu sa má riešiť práve zadným valcom a tretím bodom. Ak necháš mulčer na lyžinách tak ti to narobí ryhy v zákrutách.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Mulčovač Dabaki

#102 Nový příspěvek od other-side »

zvolím dabaki, chtěl jsem ho od začátku tak budiž

je to v čr a díly hned

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač Dabaki

#103 Nový příspěvek od Antony30011 »

Má tu někdo Menasor GKH?
https://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a ... 895586/24/#!
líbí se mi otvírání zadku, rád bych mulč používal na trávu v sadu, ale i drcení slámy. Případně má někdo něco ozkoušené jak na mulčování i drcení slámy? Šálkovým MUL1300 to byla hruza, nožovým 3m mulčovačem to bylo jakž takž, ale rád bych něco jak je ten GKH... díky za odpovědi

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Mulčovač Dabaki

#104 Nový příspěvek od Zetor15 »

Mám F.US/J 225H má jak drápy na klacíky a delší hmotu tak možnost práce bez a nebo částečně případně plně otevřené čelo. To používám na nedopasky a nebo pokud po otavach naroste ještě tráva na mulčování. Ty drápy jsem požíval na náletové stromky a oni se tam melou dokud je to nerozdrtí na maličké kousky.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač Dabaki

#105 Nový příspěvek od Antony30011 »

A řádky slámy jsi nezkoušel? To otvírání vypadá dobře, do slámy by to mohlo být OK, ale přecijen drtiče mají rovné nože, ne Y ani kladiva. Tak bych se nerad napálil :(
btw a čím to taháš?

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“