Mulčovač Dabaki

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Mulčovač Dabaki

#1 Nový příspěvek od Peetan »

Zdravíčko ve spolek. Zvažuju koupi kladivovýho mulčovače. Rád bych záběr 220-280cm. Jsem na vážkách jestli koupit starší "značkovej", nebo novou čínu. Do hledáčku mi padl od dabaki 220cm. Má s ním někdo zkušenost? Nebo alespoň s menším? Nehodlám s tím dělat lány. Tak 10-15ha/rok, ale aby se mi to hned nerozsypalo. Předem díky. ;-)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
timexy
Příspěvky: 1841
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:41 pm
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: mulčovač dabaki

#2 Nový příspěvek od timexy »

Ahoj mam 145 prikopak a je to neznicitelny stroj. Tam se na tom nema co rozbit. Vubec bych se toho nebal.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: mulčovač dabaki

#3 Nový příspěvek od Peetan »

díkes... nechaj se s tím ořezávat "nastojato" i větve podel cest?
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
timexy
Příspěvky: 1841
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:41 pm
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: mulčovač dabaki

#4 Nový příspěvek od timexy »

Bere to větve nebo nálety do osmi cm úplně v pohodě. To si nechá líbit snad uplně všechno.. kameny, klacky , pneumatiky adt to rozemele .

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: mulčovač dabaki

#5 Nový příspěvek od DYK »

Čoveče zvaž ten nákup ještě!!! Dyť to ty tvoje stroje rozštípou!! Tady je taky jeden co dělá nejen komunální služby s JD a protože potřebuje spolehlivost a jistotu koupil mulčovač KUHN. Je na rameni, takže výkyvnej do boku. Já nechci aby z toho vyplynulo, že co prodává Dabaki je na nic, ale netroufl bych si o tom co Dabaki prodává říci, že je na profi používání, kdy člověk bere kšefty a potřebuje aby se mohl spolehnout protože příště to dostane druhej a snad se dá předpokládat i vyšší kvalita výrobku. Nevím jestli a nebo co všechno od nich bral, ale servis byl za ním až na mezi. Kvůli kladivům - prý.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: mulčovač dabaki

#6 Nový příspěvek od amatér »

pokud bych od nich bral mulčovač, tak jedině těžkou řadu označovanou EFGC, nebo EFGCH s posuvem, jiný ne. Mám už druhý a dá si líbit opravdu hodně. Vyhodil jsem stírací lištu, vyměnil zapuštěné křížové šrouby za imbusáky , urovnal polohu převodovky a dotahl všechny šrouby. Potom pracuje jak má. Hlavně je potřeba jej správně roztočit, pokud jsou malé otáčky, tak nebere a když potká kamen, tak jej chytne. Když má správné otáčky, tak třeba cihlu tlačí před sebou, kope do ní jen spodní stranou kladiv a břitem se jí nedotkne. Takto jsem cihlu tlačil snad 10 metrů, než jsem si všiml červené čáry v trávě.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: mulčovač dabaki

#7 Nový příspěvek od Peetan »

DYK: Samozřejmě kdybych s tím dělal nějak ve větším služby, tak o tom vůbec nepřemejším. Mám to čistě pro svoji potřebu. Mulčování 6ti ha nedopasků a zhruba 5ha bordelu kolem luk. Na to mi příjde skoro zbytečný vyhodit 150tis za značkovej mulčer. Na druhou stranu už jsem docela vyrostl z nákupu starejch dobitejch značkovejch strojů.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: mulčovač dabaki

#8 Nový příspěvek od Peetan »

timexy píše:Bere to větve nebo nálety do osmi cm úplně v pohodě. To si nechá líbit snad uplně všechno.. kameny, klacky , pneumatiky adt to rozemele .
Jasně, ale jestli to jde naklopit do svislý polohy a drbat s tím větve podel cest?
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: mulčovač dabaki

#9 Nový příspěvek od tomous »

To nezvedneš zase tak vysoko. Pokud teda nebudeš mít příkopovej 2m záběr pak se asi na 3metry dostaneš

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: mulčovač dabaki

#10 Nový příspěvek od Peetan »

amatér píše:pokud bych od nich bral mulčovač, tak jedině těžkou řadu označovanou EFGC, nebo EFGCH s posuvem, jiný ne. Mám už druhý a dá si líbit opravdu hodně.
Já bych zase spíš GKH. Má uchycení čepů na obou koncích.... V čem je EFGC lepší?
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: mulčovač dabaki

#11 Nový příspěvek od Peetan »

tomous píše:To nezvedneš zase tak vysoko. Pokud teda nebudeš mít příkopovej 2m záběr pak se asi na 3metry dostaneš
Maj v ceníku příkopovou 220ku. Ta by byla akorát... Bohužel ne na skladě.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

kody2
Příspěvky: 1856
Registrován: úte říj 21, 2008 5:40 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: mulčovač dabaki

#12 Nový příspěvek od kody2 »

Peetane, mám od Dabaki řadu DP, 225 cm. Taky původně jen na pastviny po koních a nakonec letos naběhal 40 ha. Po problému s jednou řemenicí, která se povolila a původními klíňáky šlape bez problému.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: mulčovač dabaki

#13 Nový příspěvek od Peetan »

A jak to bere neudržovaný bordely? Zarostlý krtiny, nálet atd? Jaká je zhruba pracovní rychlost na slušný trávě?
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: mulčovač dabaki

#14 Nový příspěvek od pirat »

mam moznost porovnat italsky perugini a cinana v zaberu 160cm a muzu rect ze kvalita seceni je oproti tomu italskemu perugini dost spatna musel sem jezdit na redukovanou rychlost a stejne to nebralo tak pekne jak ten ital. jinak co se tyce do poruchovosti tak u toho itala jsem menil uz dvakrat loziska na zadnim valci a u cinana nevim bo sem ho mel pujceny jenom na tyden a vratil sem ho.

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: mulčovač dabaki

#15 Nový příspěvek od pirat »

pokud je dobry teren tak jezdim 5-7km/h a znackove mulcovace doporucuju agrimaster,kuhn,perfect

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“