Mulčovač Dabaki

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#106 Nový příspěvek od jojo7011 »

Na slamu sa pouzivaju noze, zadne celo s difozorami a operne kolieska nie valec.

vladis1
Příspěvky: 33
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:22 am
Bydliště: Prešov

Re: Mulčovač Dabaki

#107 Nový příspěvek od vladis1 »

Zdravim. Ja mam podobny mulcovac Jansen zaber 1,95 metra s 800 gramovymi kladivami a mulcoval som slamu v riadku po kombajne, ktory nemal drvic E 512. Zadne celo otvorene, nedalo sa to pustit az nazem lebo to hrnulo slamu pred sebou. Takze, riadok som isiel na dvakrat, na redukovanej trojke a dalo sa to celkom. Mam toho len pol hektara, keby ze je toho viac, tak by to chcelo noze pre lepsiu a rychlejsiu pracu. Pre pol hektara sa mi nechcelo prekladat 32 kladivv za noze. Mulcoval som aj kukuricu a islo to fajn
Zetor 7245 a nejaké náradie k tomu

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#108 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ja som mal ten problem, ze mam novy model ( Jansen EFGCH 195 ) a ten mal vyztuhu ( 50 jokel ) napriec. Asi 100mm nad valcom. A aj ked som otvoril zadne celo na doraz, tak ten jokel hatil cestu vyhadzovaniu slamy. Asi po 15m sa na nom nazbieralo tolko slamy, ze mi dusilo traktor. Zaciatkom sezony som s tou inovativnou vyztuhou spravil kratky proces. Vyrezal som ju flexou, a je pokoj. Starsie tu vyztuhu vobec nemali. Ale na slamu nieje dobry. Ako som pisal. Na slamu je perfektny napr. TAARUP a pod.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač Dabaki

#109 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jojo: já vím, jak vypadají nože do drtičů slámy, ale na svou výměru si nebudu pořizovat dva stroje. O to mi jde. Drtil jsem to i s 3 m nožovým, ale dost trpěl... proto sháním něco, čím pomlátím trávu i slámu ze řádku ;-)

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Mulčovač Dabaki

#110 Nový příspěvek od Zetor15 »

Nezkoušel slamu lisuji. Mám velká kladiva a L nože,ale zatím jsem je tam nedával používám jen kladiva. Tahám 7745 a v pohodě. Za velkej traktor by to byl tak do hustých náletů. Tam ale zas nevim jestli by to dal mulčer.

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač Dabaki

#111 Nový příspěvek od syncon »

Koukam po NEFL 140 manualni posun za supra 50 , ale mam dotaz jak resite parezy v bordelu (od jara nesekano je tam lebeda bodlak ..) kdyz to ma 2m a neni nic videt ?
RS 09

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#112 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi aj brúsite nože? Na moj mulčer kladivá nie sú a nože po náletoch vyzerajú dosť blede. Tak či sa oplatí babrať s demontážou a brúsením :hm:

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#113 Nový příspěvek od jojo7011 »

Mozes ich nabrusit, ale budes ich musiet dovazit na rovnaku hmotnost.

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Mulčovač Dabaki

#114 Nový příspěvek od Citron »

Antony30011 píše:Má tu někdo Menasor GKH?
https://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a ... 895586/24/#!
líbí se mi otvírání zadku, rád bych mulč používal na trávu v sadu, ale i drcení slámy. Případně má někdo něco ozkoušené jak na mulčování i drcení slámy? Šálkovým MUL1300 to byla hruza, nožovým 3m mulčovačem to bylo jakž takž, ale rád bych něco jak je ten GKH... díky za odpovědi
Ahoj, já jsem pořídil tento mulčovač http://dabaki-eshop.cz/d/mulcovac-bremo ... escription ,
Dle mě to s takovýmhle mulčovačem osazeným kladivy slámu z řádku určitě nerozdrtíš, možná kdyby jsi vyměnil nože a dal tam Y místo kladiv, ale i tak bych tomu moc nevěřil, drtiče na slámu ten řáden rozpráší do stran, takhle podle mě ti to jen prolení rotorem, něco podrtí, ale výsledek dle mého nebude valný. Když jsem mulčoval a bylo tam třeba kupka trávy už pocečená, tak to přelítlo přes rotor a dvakrát to nepodrtilo, ptorože už to bylo posečený.
Jinak za mě mulčovač rozhodně s otevíracím zadním čelem.
Mulčovač mám jen chvíli, ale už toho odpracoval docela dost, ale i těch technických nedostatků tam je taky dost.
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Mulčovač Dabaki

#115 Nový příspěvek od PEST »

Co tam je za nedostatky? Přemýšlím konkrétně tady nad tím co máš.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Mulčovač Dabaki

#116 Nový příspěvek od sustodp »

no ja mam v praci tento mulcovac https://farmarskepotreby.sk/mulcovac-za ... ber-d18520 s kladivami a bezne stym mulcujem aj slamu a ked je sucha tak ju to rozprasi tak ze tam neostane skoro nic. no po dazdi je to horsie, viac je namahany motor traktora a aj slamu uz tak nerozfuka. zaber 220 a traktor 7745.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Mulčovač Dabaki

#117 Nový příspěvek od Jozka »

Taky jsem pořídil mulčovač BREMON bez posuvu. Na nějaké technické nedostatky jsem zatím nenarazil. Ony možná budou, ale mějme na paměti, že mulčovač stojí do 40 tisíc, takže nemůžeme očekávat vlastnosti profi stroje.

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Mulčovač Dabaki

#118 Nový příspěvek od Citron »

K tomu mulčovači BREMON,
mě příjde dost nešťastný to napínání těch řemenu, mám skoro strach že ten závit strhám, musím jezdit bez toho krytu řemenu, jinak se hrozně zahřívají řemenice. Závity na koncovnách jsou jiný než ty u nás, takže koncovku nevyměníš musíš udělat propoj, jak jsou nalévací otvory na olej, tak při provoru ten olej značně prosakuje ven, hlavně z té odvzdušňovací zátky. Jak je kontrolní šroub, tak to musíš taky utěsnit, jinak by ti olej vytekl a nesmíš ten šroub začroubovat moc, jinyk by ti mohl spadnout dovnitř nemám tem žádný doraz. A ty spodní ližiny po kterých se to táhne po zemi, taky moc nevydrží, spodní pásovina mizí před očima,...
Jinak pokud ho máš nově tak při prvním závěhu každou chvíli napínej řemeny, když by jsi to neudělal tak během hodiny provozu můžeš všechny řemeny měnit za nové.
Ale abych to jen nekritizoval, práci to za ty peníze udělá dobrou a ty těžký kladiva co na tom jsou vydrží opravdu ale opravdu hodně.
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#119 Nový příspěvek od oco13 »

citron píše:spodní ližiny po kterých se to táhne po zemi, taky moc nevydrží, spodní pásovina mizí před očima,...
Asi v tomto vlákne sme to preberali, a mne skúsenejší poradili aby som tretím bodom dvihol lyžiny nad zem 1-2cm. Potom mulčovač ide v tbz a opiera sa o zadný valec. Je to super pri zatáčaní- nerobí to ryhy. 8)

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Mulčovač Dabaki

#120 Nový příspěvek od Citron »

V manuálu ale jasně píší opěrné lyžiny musí jezdit po zemi, a třetí válec se nesmí dotýkat země, pouze při nerovnostech, pokud to tlačíš pokaždé celou vahou o zem strašně namáháš ložiska a hrozí i ohnutí válce,..
Jinak ty spodní lyžiny jsou k dostání jako náhradní díl.
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“