Welger AP41

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lis na malé balíky?

#46 Nový příspěvek od Antony30011 »

Vůle všude, hlavně na vázání. Měly by být nulové. Vázání zkusíš de facto třem způsoby
- natáhneš špagát do ruky, zhodíš znamenák a uděláš balík ručně - podle mě velmi nepřesné
- nahážeš vidlema dostatek sena/slámy a počkáš co vyleze za balík - podle mě nepřesné
- necháš si udělat řádek jak při sklizni a jedeš - podle mě jediné přesné

Pokud se tomu prodejce bude bránit - rychle pryč. Nové jehly nejsou výhra, značí předešlý průser aneb beran se trefil a jelikož nevíme co s tím, rychle to prodáme. Vázání po GO je nutné dost seřídit, jestli není zaprášené a špinavé, čeká to seřizování tebe ;-)

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#47 Nový příspěvek od KristianCajka »

je taký veľký rozdiel medzi druhým a tretím spôsobom kontroly? ja som chcel skusiť kontrolu prave tým druhym sposobom kedže na poli sa eraz skúšať ešte nedá
(2- nahážeš vidlema dostatek sena/slámy a počkáš co vyleze za balík - podle mě nepřesné)
(3- necháš si udělat řádek jak při sklizni a jedeš - podle mě jediné přesné)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Welger AP41

#48 Nový příspěvek od Antony30011 »

Za mě jo, protože tyhle lisy maj rády plnej sběrák aby udělaly hezkej balík. A když budeš házet vidlema, byť ve dvou, nebude výsledek stejný jak v řádku. Při vidlích může zaprve dělat rohlíky, za druhé nebude tak napěchovaný balík a součky, které by při řádku praskaly tady budou držet. Je to takové polovičaté, ale lepší jak nic

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: Welger AP41

#49 Nový příspěvek od KristianCajka »

Zdravím, už som si vyhliadol lis welger ap 41 ktorý chcem kúpiť akurát ešte neviem ako ho prepraviť, pôvodne som ho chcel prepraviť auto prívesom ale ten má šírku len 2 metre a náprava balíkovača je o niečo širšia. Prepravoval ho niekto týmto spôsobom ?
Lis je v Námestove a ja bývam pri Bardejove takže ak by som o chcel prepraviť inak bolo by to drahšie, nejaké rady?

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Welger AP41

#50 Nový příspěvek od pepego »

Ahoj ,dávnejšie sme takto tiež viezli balíkovač. Bol to New holland na kocky, takže porovnateľný s tým čo máš vyhliadnutý. Ťahali sme to za VW Caddy na autoprepravníku niekde z Moravy. Určite sme mali prekročenú maximálku na tažnom (1500) , ale došli sme v poriadku. Polícia sa nám našťastie vyhla.Ak sa dobre pamätám nápravu na pravej strane sme podložili hranolom. No musia ti to nejako naložiť a potom doma zložiť. A tu máš aj fotodokumentáciu chlapíka čo to tiež takto podobne viezol, text si prelož cez Google. https://oldfarmiron.jimdofree.com/presse-welger-ap41/
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: Welger AP41

#51 Nový příspěvek od KristianCajka »

Dobrý deň, neviete mi prosím poradiť ako vymedzím baranidlo na balíkovači welger ap 41 a aká tam má byť vôľa? A ešte je otvor na čape na ktorom sú podávacie prsty vybitý do vajca , opravoval to niekto ?
Na obrázku to je vybité tam ako prechádza čap cez tu pásovinu. Chcel som to vyvariť a vyvŕtať nanovo akurát , že tam je ten držiak privarený.

Obrázek

Ďakujem za rady .

VíťazLibčic
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 22, 2017 6:48 pm
Bydliště: Libčice nad Vltavou

WELGER AP 41

#52 Nový příspěvek od VíťazLibčic »

Ahoj. Nemáte někdo lis WELGER AP41. Nejde mi seřídit chod jehel x beranu. Potřeboval bych radu/video/dojet se podívat. Díky.
Jsem od Mělníka.

Martin780524
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 18, 2020 9:33 am
Bydliště: Semily

Re: WELGER AP 41

#53 Nový příspěvek od Martin780524 »

Semily funkcni a v provozu

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“