Welger AP41

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Welger AP41

#31 Nový příspěvek od exot »

Těch věcí co jsem na něm dělal jsou mraky,od porovnání plechů a oprava maznic došponování a výměna řemenu výroba jehel dle koupeného originálu a nakonec i seřizování a odlaďování vázacího mechanismu.Dost duležitý je boční odstup jehly od nechanismu vázání(aby ho zachytil jeho otočný hrot).Jinak jsem balíkoval dnes cca 100 balíků sena další seno plánuju balíkovat v dalších letech poháním to domadělem s motorem 1202 a převodovkou z TK.

Jinak balíky utahuje suprově řekl bych snad že i drtek víc než než většinu balíků které jsme kupovali jinde.

Balíkovač má poměrně dost naběháno takže je dost ojetej rád bych přes zimu dal na hřídel hlavního řetězového kola co pohání beran svěrné pouzdro protože ty drážky jsou strašně vytlučené (kolo má na obvodu cca10-15 mm stranovou vuli) a pak musím udělat futro do kuželového kola pohonu vázání a pak vyfutrovat ojnice kliky podávání sena.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

OndraRS
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 05, 2011 11:02 pm
Bydliště: Kdyně

Re: Welger AP41

#32 Nový příspěvek od OndraRS »

Zravím, chtěl bych se zeptat, jestli by tenhle lis utáhl RS 09 - GT 124, a taky na rozměry lisu. Mám možnost ho koupit v německu za 600 E.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Welger AP41

#33 Nový příspěvek od exot »

Pokudsi pročteš tohle vlákno a stáhneš si mauál tak najdeš všechny odpovědi na své ozázky.Ps:tahám to za menším a lehčím traktorem ale nejezím v žádných krpálech.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Welger AP41

#34 Nový příspěvek od exot »

Po nainstalovani noveho motoru a predni napravy do traktoru se dnes ukazalo pri manipulaci s lisem jako velka vyhoda traktor je o min 100 kg tezsi a dokazal jsem zajet i do vcelku blbych míst a otocit se .Jinak zase budu muset ladit vazani protoze mi jedna strana vaze 50/50 tak draha polovice sedi na traktoru a ja jdu podle vazani a svazuju ty nesvazane baliky.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

samotář
Příspěvky: 79
Registrován: pon srp 08, 2016 11:50 am
Bydliště: Brno

Re: Welger AP41

#35 Nový příspěvek od samotář »

To nevázání je to pravidelně, třeba každý druhý nebo náhodně?

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Welger AP41

#36 Nový příspěvek od exot »

Je to nahodny nekdy to treva 3 baliky nezavaze pak dva ok pak treba 2 nezavaze proste naprosto nahodne.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

samotář
Příspěvky: 79
Registrován: pon srp 08, 2016 11:50 am
Bydliště: Brno

Re: Welger AP41

#37 Nový příspěvek od samotář »

mám AP40 a mě to dělalo kdysi taky, tak jsem dal nové špagáty (hlavně aby nebyly nikde dlouho skladované) a dělal menší posády a stalo se tak jednou ze sto balíků že to dva nezavázalo, většinou pokud se tam dostalo v nevhodnou dobu víc sena (těsně před zavázáním, jako by to ten balík vytrhlo z vázání, nestihl se ten uzlík pěkně udělat). Letos jsem dělal asi 300balíků a 5jich bylo zavázaných jen na jeden špagát, ale stroj toho již má hodně za sebou, samé vůle vymezené mazacím tukem tak se není co divit.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Welger AP41

#38 Nový příspěvek od exot »

Jj mam to podobne s tím stářím a opotrebením .Kdyz vemu ze jsme to drive nahrabali a pak svazeli volne seno tak i kdyz furt musim stat u vazani je to mnohem jednodussi delat takhle i kvuli nasledne manipulaci,uz jen proto ze staci min lidí.Mam ted vyjednany i pasovy dopravnik takze to bude zase jednodussi kdyz jsi vzpomenu jak jsme loni davali 300baliku sena na patro tak me boleli jeste dva mesice lokty od podávek.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Matuldo
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 25, 2017 6:32 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Welger AP41

#39 Nový příspěvek od Matuldo »

My máme podobný problém asi pred 2 rokmi sme kúpili ap 41 a robí nám to 50/50 špagát máme podľa mňa kvalitný (JUTA) a nie je starý.Naposledy keď sme balikovali seno ,tak na začiatku to šlo celkom dobre ( rýchlosti 1,2 , traktor Zetor 7011) ale ku koncu nám skoro každý pokazilo (1 dobrý 6 zlých). V čom je to?

samotář
Příspěvky: 79
Registrován: pon srp 08, 2016 11:50 am
Bydliště: Brno

Re: Welger AP41

#40 Nový příspěvek od samotář »

já jezdím na jedničku redukovanou, a více méně v pohodě, jinak jak jsem psal dříve.

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Welger AP41

#41 Nový příspěvek od bonder »

Zdravím chcem sa opýtať ako daleko má byť nôž na barane od noža na naprotivnej strane ? robí mi to také rohlíky a niekde som tu cital že to môže byť tým, mám tam asi 7 mm ale baran má aj trochu vôlu, tá vola sa bude riesit v zime su vysmykane tie hranolceky, tak zatial by som posunul nož a neviem kolko je to bezpecne , takisto nemáte niekto foto rozmery) tých vydliciek ktore podavaju seno do komory lebo ja som kupil lis a su tam vymenene z pasoviny a mohlo by to byt aj ich dlzkou alebo tvarom, ďakujem za rady

kaktus
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 07, 2015 2:26 pm
Bydliště: trnava

Re: Welger AP41

#42 Nový příspěvek od kaktus »

0,1 mm až 0,8 mm - podľa návodu. kde kupuješ ND na Welger?

bonder
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 18, 2019 11:14 pm
Bydliště: Nová Ľubovňa

Re: Welger AP41

#43 Nový příspěvek od bonder »

No ja som kupil balikovac minuly tyzden a z prepravnika siel na pole, cez zimu bude musiet ist do richtungu no teraz ale este musi makat, tak posuniem ten noz kolko pojde tak aby sa nestretli a uvidime, diely som zatial neobjednaval ale vydel som nieco na polskom alegre a ceskom bazosi, no tie vidly som zatial nenasiel dal by som tam originaly alebo aspon dobru napodobeninu ak nikto ma uvital by som fotku prpadne rozmery, vdaka

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Welger AP41

#44 Nový příspěvek od Jiřin »

Nejake dily na welger jsou na techto strankach: https://agrodoctor.eu/catalog/ttype-12- ... 164-needle , respektive, zrovna jsem tam vybral vazaci jehly. Rozesilaji po EU.

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#45 Nový příspěvek od KristianCajka »

Zdravým, chcel by som kúpiť lis welger ap 41 a mám už dva aj vyhliadnuté, neviete mi poradiť čo si mám všímať a skontrolovať?
Zároveň by som chcel na sucho vyskúšať viazanie, viem že to na fóre už bolo spomínané ale neviem to nájsť, poradíte mi?
A ešte čo si myslíte o cene: jeden 1850 eur bez kardana od nejakého priekupníka a druhý je za 2000 eur aj s kardanom a je od súkromné farmára ktorý ho už nejaký en rok mal.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“