Plachta na zakrytí balíků

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Plachta na zakrytí balíků

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Zakrývaci plachta PolyTex
http://www.e-agro.cz/zakryvaci-plachta- ... m/d-71282/

Pouzivate nekdo? Mam 15 baliku 120 prumer. Tak pocitam jestli stavet pristresek treba z onduline + smrkova kulatina nebo koupit tohle a proste prikrejt. Mam to ve dvou radach.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zakryvaci platchta PolyTex

#2 Nový příspěvek od P.S. »

Když myslíš, že za cca 6000kč postavíš kolnu, tak jsem pro kolnu. Pokud budeš dávat plachtu, tak by balíky chtělo dát na palety a pak potáhnout plachtou.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zakryvaci platchta PolyTex

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Na paletach je mam. Akorat jsem je ja vul dal do dvou rad a dotykaly se jak mezi sebou, tak zidky ktera je za nima. Takze dneska jsem to popresouval aby mezi nima byla minimalne 10cm mezera ze vsech stran. Vloni jsem mel cernou silazni plachtu, ale to jsem je mel nastohovany do pyramity ale plochou stranou na zem. Plachta se casem potrhala a pulka baliku sla na jare mezi topoly.
Kulatinu mam za hubicku naskladanou za barakem, praci si pocitat nemuzu tu si delam sam a ted uz jen vhodnou kritinu. Ondulain bych nakupoval asi v polsku v LeroyMerlin.

Sigi4x4
Příspěvky: 13
Registrován: čtv črc 14, 2016 7:20 am
Bydliště: Týnec nad Sázavou

plachta na zakrytí sena

#4 Nový příspěvek od Sigi4x4 »

Ahoj,
čím přikrýváte balíky sena? Potřebuji vybrat něco v rozměru cca 10 x 25m a nemůžu si vybrat. Tak by jsem dal na nějaké dobré reference. Nechci koupit plachtu za x tisíc a koukat jak to pod tím hnije. Zatím mám tyto favority:
TENCATE Toptex od www.crs-marketing.cz
Carbasus 150 od www.agro24.eu
Schutzvlies 140 od www.agro24.eu

Dík za tipy Sigi
Zetor 6211
Mitsubishi Pajero 3,2 - taky dobrej traktor :)

Uživatelský avatar
patt
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 17, 2018 1:33 pm
Bydliště: Kladno

Re: Plachta na zakrytí balíků

#5 Nový příspěvek od patt »

Já balíky přiryl nopovou folií co se dává podél základů k baráku :D Už druhým rokem a v pohodě. akorát v zimě při manipulaci je potřeba opatrně, jinak dobrý :D
Moje kutilské videa s traktůrkem na youtube, podívejte :) https://www.youtube.com/user/lukisak/fe ... subscriber

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plachta na zakrytí balíků

#6 Nový příspěvek od hajney »

Já jsem letos prvně zakryl balíky plachtou - SCHUTZLIES 140, stodola prostě zatím není. Přijde mi to podobné jako netkaná textilie jen z vrchní strany je to hladší asi aby sjížděla voda. Balíky jsem podložil a narovnal 3 + 2 + 1, píšou že aby to fungovalo tak plachta musí mít spád 45st. Tak jsem zvědavý jak to dopadne.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Plachta na zakrytí balíků

#7 Nový příspěvek od lezgy »

ja pouzivam obycajne kamionove plachty ale mam sena slamy len tak na rok

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Plachta na zakrytí balíků

#8 Nový příspěvek od fikejz »

Mastnacek, jo dej si na kůlnu ten zvlněnej asfaltem postrašenej papír. Z Polska bude vůbec nejlepší. Za pár let ho budeš sundavat, dáš tam místo něj nějakej "plech" taky z Polska co má i s barvou tloušťku maximálně 0.4mm a pak za dalších pár let napíšeš ať ti objednám za 150,-/m2 (základní cena bez daně) pořádnýho českýho plechovýho trapézu z Velvar. (Ale kdyby sis chtěl ušetřit to dvoje experimentování před tím napiš sz).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Plachta na zakrytí balíků

#9 Nový příspěvek od exot »

Dolu palety na ně netkanku pak baliky na ně znovu papety aby to luftovalo a navrch autoplachtu.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“