Mulčovač DABAKI EF 125 - jak demontovat ložiskový domeček?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Žebrák
Příspěvky: 426
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:07 am
Bydliště: žebrák

Re: Mulčovač DABAKI EF 125

#31 Nový příspěvek od Žebrák »

Mr.Tom píše:
Žebrák píše:Mám ten samý mulčovač,tahám ho za kubotou B7000.Náhon na nejvyšší otáčky,na válci kladívka a funguje.Tráva je rozšmelcovaná akorát to občas odnesou kladívka.
Ahoj, máš skutečně přesně ten samý EF125? Můžeš prosím zjistit kolik tam máš úchytů pro kladívka? Já jich napočítal 18 ks, ale co jsem k tomu dostal návod, tak tam je jich uvedeno víc. Je tam uvedeno 54 nožů, ale ty musí být v párech, tomu odpovídá 27 kladívek. Díky.

Ano,je tam 18 kladívek,objednával jsem náhradní sadu.
Janka Radotín, Trusty Bentley JAP London, Tj-6,5-1,Tj-5, PF-62, ŽtM-107-H-2, Zetor 15, Deutz D25, Traktorbagr Predátor a další...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9044
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Mulčovač DABAKI EF 125 - jak demontovat ložiskový domeče

#32 Nový příspěvek od Sniper »

Mr.Tom píše:Mám dojem, že tady popisuješ perpetummobille. Takže tohle je skutečně nad fyzikální zákony. Nedá se tedy tohle brát vážně. :jazyk:
Nebuď drzý :pohlavek: Až budeš někdy sekat s obojím, pochopíš ;-) Tady nejde o trvalý jev, ale o výkyvy v zatížení, kdy najedeš do větší hmoty, náletů, prstě do něčeho, co má větší odběr výkonu a tehdy ti kladiva pomůžou, ypsylony se zastaví rychleji, protže je setrvačná hmota menší. Setrvačník hraje velikou roli při zatížení.
Vyzkoušej a uvidíš sám 8) co já se tady budu vypisovat. Pro mě je důležité, že to funguje :)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

okoun
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 18, 2015 10:39 pm
Bydliště: Sedlec-Prčice

Re: Mulčovač DABAKI EF 125 - jak demontovat ložiskový domeče

#33 Nový příspěvek od okoun »

To to máš asi velmi slabý výkon na PTO, když ti hraje roli setrvačnost. U silného PTO je to zanedbatelný faktor.

teraspol
Příspěvky: 33
Registrován: úte čer 25, 2013 9:45 am
Bydliště: Praha 4

Re: Mulčovač DABAKI EF 125 - jak demontovat ložiskový domeče

#34 Nový příspěvek od teraspol »

Ahoj,
můj příspěvek do diskuse o Dabaki, mám ten lehký typ EF záběr 125cm a tahám to Z 3511, výkon motoru stačí,
jezdím na redukovaná 4, náhon zapnutý tkzv přes kvalty, vím že mám 540 ot. spíš víc a nemusím tak točit motor,
už v prospektu je že jde o stroj na udržované plochy, takže na vysokou trávu to moc není, občas se to namotá a namotá se to proto protože tráva není rozřezaná, to co tam je nejsou mulčovací kladívka ale nějaké atrapy z plechu, nemá to prostě rotující hmotu, nezkoušel jste někdo tyto "kladívka" nahradit něčím jiným, nepasují tam kladívka z toho těžšího typu efgc
Dík za každý názor

ovesnyvk
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 14, 2015 2:37 pm
Bydliště: Valašské Klobouky

Re: Mulčovač DABAKI EF 125 - jak demontovat ložiskový domeček?

#35 Nový příspěvek od ovesnyvk »

ahoj našel jsem toto téma 8)

máme EF 85 za traktůrkem kubota aste 15. Ložiska už snad 3x, tak ase tam dal jiný domeček, co je u řemenice a chvili to jelo a včera to kleklo. Dneska jsem koupil nový i s ložiskem uc 205 a po 2h konec :D tak sjem z dabaki shopu vzal 2x domečky s ložiskama, tak uvidíme ten jeden puvodní je už taky takový všelijaký. Jinak ze strany co je řemenice jde použít i toto

https://www.industrial.cz/ucf-205--prir ... 74QAvD_BwE

já sem to lisoval,ale ty ložiska jdou normálně rukama vytahnout ze šikma, takže to chce jen kvalitní ložiska a mělo by to být ok, až odejdou oriiginál, dám tam třeba SKF.Je fakt, že to dělá ta tráva, jak začne smrdět spalená tráva je to jasné co se děje. Ted nevím jesti na origo je maznice u řemenice, na druhé straně ano. Co jsem dal tady ten odkaz na ten domeček s ložiskem, maznice tam je,ale boužel musí ven, protože to pak zavazí a nedáte tam celou hřídel do mulčovače když pořádně nenaklepete domečky na hřídel.

Vyřešil to někdo nějak jinak ? mám tam nože tvaru Y, dneska dorazili nové, mám jeden ulomený kvuli kameni. Jinak jezdím PTO na druhý stupen a rychlost taky na druhý převod, mám někde celkem rovinu a je to v pohodě, v husté trávě dávám rychlost na jedna.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“