Mulčovač se sběrem

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Kuba123
Příspěvky: 297
Registrován: úte úno 05, 2013 9:18 pm
Bydliště: Okres Frýdek-Místek

Re: Mulčovač se sběrem

#16 Nový příspěvek od Kuba123 »

Jo pokud je menší tak jo a dá se jet i rychleji. Seču pozemky, které jsou sečené 2x ročně a na to ten mulčovač není ideálni spíše je na to nevhodný. Je to spíše na sečení velkých ploch(300 jedním směrem na propletaní mezi překážkami je to pomale.), ale které se sečou 4-6 do roka.

Tomi_J
Příspěvky: 23
Registrován: čtv dub 03, 2014 12:52 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Mulčovač se sběrem

#17 Nový příspěvek od Tomi_J »

Zdravím.

Tak po delší době to tu trochu oživíme. Díky příspěvkům Kuby123 jsem se rozhodl, že si tento mulčovač nepořídím, jelikož potřebuji sekat vysokou trávu.

Napadlo mě, zda-li by bylo nějaké řešení pořídit si sekačku s hydraulickým zdvihem? Mám na mysli buď Iseki SXG 19 nebo Kubota G23 HD. Jsou vhodné na sekání vysoké trávy?

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Mulčovač se sběrem

#18 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Mate nejake dalsi zkusenosti? Rad bych mulcovac se sberem pouzil na stovik, cca 2-3m vysokou bylinu, uplne suchou, dobre se lamajici. Dulezity je pro me sber, kdy posbirane v zime prozeneme po zpeletovani kotlem. Cim vic se sebere tim lip. Zatim jsem si nechal balikovat , ale dal uz nemuzu, tak nezbyva nez zkusit nahradni zpusob, ale nerad bych nakoupil drahou techniku a pohorel. Da se nekde takovyto mulcovac pujcit? Vyzkouset jednu sklizen a pak v pripade neuspechu vratit?

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mulčovač se sběrem

#19 Nový příspěvek od Leo »

Co jsem viděl sklízet šťovík na biomasu, tak to dělali velkou řezačkou na trávu nebo kukuřici. Vozili to do hodonínské elektrárny.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Mulčovač se sběrem

#20 Nový příspěvek od Lubos_kr »

No jo to toho meli lany, ja mam pulhektar a na vypomoc velkozemedelcu uz spolehat nechci.

Uživatelský avatar
miru01
Příspěvky: 101
Registrován: pát led 28, 2011 7:07 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mulčovač se sběrem

#21 Nový příspěvek od miru01 »

Kuba123 píše:Je to činský od dabaki. Typ přesně nevím ale je stejný jako Geo FL120 atd.
Ahoj, chtěl bych se zeptat na mulčovač se sběrem jaké to umí nejnižší strniště, nejde mi ani tak o mulčování spíše o sekání a hlavně sběr, kdybych s tím sekal nižší trávu třeba 10-15 cm max, bylo by to použitelné na velkou zahradu? Teď sečeme jen 2x ročně, sekal bych s tím klidně i víckrát, zda by to trochu vypadalo, ale nepotřebuji zase žádný kanadský trávník :).
Nyní sečeme většinou lištovkou na traktoru, někdy i jen benzínovou rotačkou, ale nejvíce práce je s odvozem trávy. Lištovka seče dobře a bere i hodně přerostlou trávu, ale je do boku a lepší by bylo něco za kola.

Kuba123 jsem napsal SZ, ale rád uvítám i postřehy případných majitelů jiných značek.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač se sběrem

#22 Nový příspěvek od Atlan »

ber do uvahy ze do toho kosa vela nevojde tj par krat sa otocis t ovysypat aby si nebol prekvapeny no.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
miru01
Příspěvky: 101
Registrován: pát led 28, 2011 7:07 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mulčovač se sběrem

#23 Nový příspěvek od miru01 »

Uvádějí, že se vejde 600l, to je hodně myslím, nyní vše nakládáme ručně, takže by se to zásadně zrychlilo, jen bych nechtěl aby to nechalo 10 cm poválené strniště.

Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Mulčovač se sběrem

#24 Nový příspěvek od Zetor15 »

Máme sekačku s košem 500l a na vyšší trávě je to hnedka plný

Uživatelský avatar
miru01
Příspěvky: 101
Registrován: pát led 28, 2011 7:07 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mulčovač se sběrem

#25 Nový příspěvek od miru01 »

Můžu se zeptat jaký model a jak vypadá strniště?

Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Mulčovač se sběrem

#26 Nový příspěvek od Zetor15 »

Je to samojizdna kubota a strniste je jako travnik v parku. pisu to spise z duvodu ze na vysokou travu zber jedina vic nez 1000l jinak clovek jen vysejpa. polovinu casu pri seceni nedopasku travim prejezdem na vysipani na kraji pastvy a to same v sadu.

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: Mulčovač se sběrem

#27 Nový příspěvek od vholicky »

Chlapi kdo máte tyhle mašinky. Je to schopný nahradit sekací traktůrek? Nejde mi ani tak o překrásný vzhled trávníku jako špíš o to aby uměl pěkně tu trávu posbírat.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“