Rekultivace louky

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Rekultivace louky

#211 Nový příspěvek od Sniper »

No ono to nevypadá, ale místy je to 15-20 cm hluboko. Bránama neudělám nic, akorát roztahám drny, ale díry zůstanou a jak budu s rotačkou kosit, zase od ní bude lítat bordel a kurvit nářadí si nehodlám.
Kdyby nebylo seno potřeba, tak to 4x ročně zmulčuji a seru na to.
Každé jaro to přejedu pásovou hrabačkou, tak uvidíme jak to bude vypadat po zimě.
Ještě více, než černé svině mě trápí prasata, která tam jezdí autem a dělají mi koleje.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Rekultivace louky

#212 Nový příspěvek od Sniper »

Abych oživil toto téma, tak už se o louku stará 2 roky jiný majitel 8)
A já zase o louku jinou, ale žádná mi nedala tak zabrat, jako tahleta.
Když si to čtu od začátku, jsou to hezké vzpomínky...

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekultivace louky

#213 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Louka vypadá jak kdyby tam byla odjakživa. 8) :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Rekultivace louky

#214 Nový příspěvek od Sniper »

Však ona tam dříve byla, mnohem větší, přes 3ha, ale lidé se o to přestali starat a mladí to mají někde, tož tak 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Rekultivace louky

#215 Nový příspěvek od z4011be »

S dovolením se přifařím do vlákna, ať nezapleveluji fórum.


Nevíte, jak moc odolné vůči pojezdu traktoru s vyvážečkou bude pole se zasetou směsí jetelů na jaře 2019 ? Je sucho, takže koleje se nedělají.
Může pojezd zničit porost ?
Nerad bych to přeséval, na druhou stranu nechci lesáka vyhánět bezdůvodně.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Rekultivace louky

#216 Nový příspěvek od thovt »

Nevím jak u tebe, ale moc sucho není , píchni si rýčem, vezmeš hlínu do ruky zmačknutím do hroudy to zjistíš když se sama rozpadne je sucho když drží je mokro.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rekultivace louky

#217 Nový příspěvek od Tomas6 »

Záleží kolikrát přejede. Ale pokud tam není mokro že by se dělaly koleje, tak bych se toho nebál. Případně od něj vzít nějakou zálohu na úhradu případných škod. Mi loni na jaře po louce tahali lakatošem, měl jsem z toho hrůzu, louka ještě čerstvě(na podzim) přisetá, v jednom místě bylo měkko tak tam udělali koleje, to pořešili fůrkou pěkné hliny, poseli to trávou a když jsem dělal první seč, tak nebylo pomalu ani poznat kudy jezdili. Dával než začali 20 tis zálohu, sami když přišli to nabídli, jsem mu to pak všechno vracel. Ono taky záleží co s tím bude jezdit za člověka, páč znám jelita kteří dokážou udělat bordel i za sucha.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rekultivace louky

#218 Nový příspěvek od pavel sk »

Je jedno ci je sucho alebo mokro. Porast sa tak ci tak niči a v tych stopach uz nenarastie. U nas je toto velky problem. Chmatáci dreva cez polia narobia cesty, pride letna burka a vymyte hlboke kolaje su na svete. Hlavne v kopcoch. Ked sa po tych vymytych kolajach uz neda chodit, tak si urobia cestu o par metrov vedla. Tak nam robia s jednej parcely aj tri parcely. Samozrejme po sebe do pôvodneho stavu nedaju nic a nikto s tym nic nerobi. Postih ziaden. Keby to urobili sukromnikovy tak po nich páli samopalom. Popritom si este kludne na krajoch robia skladky dreva. A je jedno ci je to pole zorane zasiate psenicou, ovsom, travou, kukuricou, datelinou alebo je to TTP. Maju to u prdele :vztek:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Rekultivace louky

#219 Nový příspěvek od jenicek »

Počkej, kouknu do věštecký koule :D
To snad záleží na typu půdy, lokálních podmínkách, vlhkosti a spoustě dalších věcí. Já mám třeba odhad na to, kudy jezdim já, ale o 50m dál u souseda bych si to už jen tak netrouf střelit od stolu, pokud bych tam nezašel.
Taky není vyvážečka jako vyvážečka a není šofér jako šofér, po někom tráva dlouho neroste :D

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Rekultivace louky

#220 Nový příspěvek od z4011be »

thovt, já beru sucho jinak, víc prakticky. Pokud se práší za sečkou, bránama či válcem, je sucho.

jenicku, divat se nemusíš. Vím jen, že různé typy trav snáší pojezd různým způsobem. Proto jsem se ptal, :smich:

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“