Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#1 Nový příspěvek od _luky_ »

INZECO 1200 - máte někdo tuto sekačku? Jak jste s ní spokojeni? Běžné závady? výdrž řemenu? odolnost bubnů při nárazu na překážku?
Na co si dát pozor při koupi starší sekačky?

Nebo poradíte lepší stroj na sekání k MT8-050?
Naposledy upravil(a) _luky_ dne úte kvě 05, 2009 11:35 pm, celkem upraveno 1 x.

Dennis
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 18, 2009 6:46 pm

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#2 Nový příspěvek od Dennis »

Dobrý den,mám tuto sekačku již několik sezon doma za MT8 132.2,celkově sem s ní spokojen,sekám louku i vojtěšku,je vhodná spíš na větší méně členité kusy,protože při neustálém rozjíždění (vypínání a zapínání náhonu dost trpí spojka a motor se musí dost vytáčet), řemen musí být neustále dostatečně napnut,jinak prokluzuje a zahřívá se,i tak je dost zahřátý.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#3 Nový příspěvek od _luky_ »

Díky za zkušenosti. Takže ji můžete doporučit?
Měl jsem za to, že když je kardan s volnoběžkou, bubny se točí dál a tak není třeba je stále znovu roztáčet. I když trochu ztratí rychlost...

Ještě mě zajímalo, jak je řešené, aby se nože na bubnech "nepotkaly"? Když to nemá ozubená kola. Mezera mezi bubny? Nenechává to potom nedosekaný proužek?

Dennis
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 18, 2009 6:46 pm

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#4 Nový příspěvek od Dennis »

Kardan s volnoběžkou nepoužívám kvůli ceně a taky sem ho viděl rozmlácenej z mulčovače. Mezi noži je výškový rozdíl cca 4 mm,ale když je hustý porost tak se postupně nože dostanou k sobě,je to dost slyšet protože stejně o sebe cvakaj a potom to špatně dosekává,je to vidět. To přetáčení je způsobeno tím že druhý buben (myslím tím pravý) má větší uhel opásání řemenu a tím se levý zpožďuje. Ale celkově sem spokojený,seká i polehlou trávu a neucpává se. Výrobce udává že je určena na měkostébelnatou trávu,sekám i lucenu a tam se to docela stává s tím potkáváním nožů. K tomu náhonu,zkoušel sem sekačku zvedat i bez vypnutí pohonu,ale náhon je docela krátký a při potřebné výšce zvednutí se náhon začíná zasekávat, je to moc velký úhel

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#5 Nový příspěvek od _luky_ »

Tak takhle je to.
Na 050tce je zapínání náhonu kluznou spojkou, takže v tom problém nebude. Spíš se začínám bát, aby to ten řemen vzal, když bude víc trávy.
Ještě jednou díky za zkušenosti.
Nemáte někdo tušení, jestli se pro malotraktory dělá i sekačka "se skříní" (tj. spojení bubnů ozubenými koly) - jako se dělají pro velké traktory. Popř. Jak velká a těžká sekačka se dá unést za MT8-050. Co třeba ŽTR-140?

Dennis
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 18, 2009 6:46 pm

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#6 Nový příspěvek od Dennis »

Ještě se mi nestalo aby to řemen nějak nezvlád. Při výběru sekačky si dávejte pozor na to jaký potřebný výkon na pohon je uváděn, u sekačky Inzeco je uváděno 10 kw,Mt 8 má 16 kw ale má s tím co dělat,možná je to tím že je tam jednokotoučová spojka a tak se zároveň rozjíždím a roztáčím náhon. Také si dejte pozor na její hmotnost, Inz. váží cca 120 kg a i když mám v kolech závaží někdy jezdím po třech :pistol: . Jestli budete kupovat novou Inz. tak bych si to nejdřív pořádně všechno zjistil,ta cena je šílená,já jí kupoval od známého za 20. Ale sem spokojený,na údržbu nenáročná,akorát to chce opravdu kvalitní vazelínu,na vysokoobrátkové stroje,všechno ostatní vyteče.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#7 Nový příspěvek od _luky_ »

Já mám na MT8-050 motor o 27 koních, tj. 20kW, takže výkonu se nebojím. (japonský Kubota 3 válec)
Právě té váhy se obávám. Je fakt, že 132.2 je tuším lehčí. (050 má cca 1tunu) ale všechny sekačky pro malotraktory se dělají s řemenem, tak to nějaký důvod mít bude - řekl bych dva: 1. lehčí, 2.pro přenášený výkon je řemen dostatečný.

Závaží do kol nemám, ale plánuju namontovat traktorová závaží na přední závěs. To by mělo pomoct, pokud se bude předek nadlehčovat.

Cena nových strojů je opravdu vysoká. Zatím rozmýšlím a sháním. Pravda je, že jakmile se něco v inzerátech objeví, do týdne je to prodané. Naposledy Wikov Mohelnice Typ SB 120.

Dennis
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 18, 2009 6:46 pm

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#8 Nový příspěvek od Dennis »

nemyslím že by se nadlehčoval předek,to spíš aby vás to nepřevrátilo na bok,když budete mít sekačku rozloženou v pracovní poloze. Tak to máte dost dobrej traktor,já sem vzal kloubák kvůli manévrovatelnosti,ale má to také své nevýhody,třeba nemůže být čelní nakladač. Jestli máte vývodový hřídel i vpředu,co zkusit čelní sekačku?

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#9 Nový příspěvek od _luky_ »

Říkal jsem si, že když se kloubák zlomí na stranu, kde je sekačka, tak se musí převracet.
O čelní už jsem taky přemýšlel. Mám hřídel i vepředu, ale koupil jsem to bez ramen. Trubky k hydraulice i závěsy tam mám, jen mi chybí ty dva písty a ramena. Sice si první jízdu budu muset projet Terrou nebo to přejet a pak se to pokusit posekat slehlé, ale u té boční je výhoda, že s tím šáhnu i na hranu potoka a pod.

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#10 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Zdravím,na kloubáka je nejlepší čelní bubnovka.Já si ji pujčuji od známýho a on ji používá na MT8-150.32
Přílohy
Vinea s rotačkou.jpg
ZETOR 5211

Dennis
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 18, 2009 6:46 pm

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#11 Nový příspěvek od Dennis »

Jenomže já na předku nemám ramena a jen kvůli sekačce si je pořizovat nechci. Stačí trocha cviku a jezdit se dá,u nás nejsou takové kopce. A čím obracíte? Taky sem vás našel na stránce o lisu Wergler,taky se o nějaký lis zajímám a tento mi příde jako rozumné řešení,ale nechci oddělat traktor,na jinej opravdu nemám,i když ta Viena vzpadá dobře,ale mám to jen jako pomocníka pro sebe. Ještě bych měl dotaz trochu mimo,jaký používáte pluh,chtěl bych si pořídit APO 155,dvouradličný obracák,ale nevím jak se chová při orbě.

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#12 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Já si tu bubnovku pujčuju jen na posečení zahrady,abych to nemusel sict křovinořezem. Sekačka je jediný nářadí co z luční techniky používam(nemám obracák na seno ani pluh).
Vineu používám převážně na dřevo
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#13 Nový příspěvek od _luky_ »

Nebyla to otázka úplně na mě, ale:
Na shrnování budem používat pásový obraceč OP-1 k Vari. Právě pracujeme na stavbě ramenu, které umožní jej nosit vedle traktoru - podobně jako sekačku.
Na obracení předěláváme koňský obraceč. Táta ho kdysi měl k velkému traktoru. Tak teď na tom taky pracujem.
Dvojradličný obracák máme taky, lepší pluh neexistuje.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#14 Nový příspěvek od honzauta »

Já k malému Japonci používám sekačku se záběrem 1,35 od polského Samosze, co se týká převracení při sekání , když je na boku absolutně bez problému, při přepravě, kdy je vzadu má traktůrek tendenci jezdit po dvou-proto vždy dopředu při práci se sekačkou přidám 2 závaží-40kg. Jinak se jedná o klasickou bubnovku jako na velké traktory, bubny jsou hnané ozubenými koly, po 3 letech používání absolutní spokojenost. Na obraceni a shrnování používám pásový obraceč z Agrostroje, původně určen na UNI systém, předělal jsem závěs a náhonovou hřídel. 8)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: INZECO 1200 - bubnová sekačka pro malotraktory

#15 Nový příspěvek od _luky_ »

A máš nějaký odkaz na prodejce? (foto, váha...) Taková by se mi líbila.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“