Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
nahlik
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 02, 2012 1:57 pm
Bydliště: Hodkovice n/M

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#196 Nový příspěvek od nahlik »

A můžete sem hodit někdo ten návod v češtině,jestli ho máte.Budu vděčnej 8)

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#197 Nový příspěvek od jirkasbk »

navod snad ani neni potreba nic se tam nemaze jen dotahnout remeny a kontrola oleje v prevodovce

Uživatelský avatar
Tonci
Příspěvky: 562
Registrován: úte říj 21, 2008 3:09 pm
Bydliště: PU

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#198 Nový příspěvek od Tonci »

chlapi aky je rozdiel medzi Wirax a Banrol... ktoru by ste doporučili
Zetor 6748

střelda
Příspěvky: 28
Registrován: sob kvě 22, 2010 11:23 am
Bydliště: Boskovicko

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#199 Nový příspěvek od střelda »

Včera mi Polák přivezl sekačku Banrol 135, bral jsem to i se sluníčkovým shrnovačem, takže už čekám jen na počasí, jinak v Polsku docela dobrá domluva mailem za pár dnů to tu bylo a platil jsem v CZK.
Budu informovat jak začnu sekat, jinak kdyby to někdo chtěl vidět tak je v Šebetově cca 10km severně od Boskovic

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#200 Nový příspěvek od jirkasbk »

A PROC JSI NEVZAL TU 165TKU? TA VYCHAZI JEN O PAR KACEK VIC A DELA RADKY AKORAT DVA NA OBRACEC .POLACI TO JSOU KSEFTMANI TO JAK CITI KSEFT TAK SE STARAJI :) JINAK JA UZ MAM POSECENO USUSENO A ZABALIKOVANO:-)

střelda
Příspěvky: 28
Registrován: sob kvě 22, 2010 11:23 am
Bydliště: Boskovicko

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#201 Nový příspěvek od střelda »

Mám lehký traktor Mahindra 404 a po zkušenosti se starou čtyřbubnovkou, když jsem jezdil furt po zadních a při sečení na plný plyn jsem musel někdy dávat redukci, jsem chtěl raději co nejlehčí stroj, říká si, že radši pojedu víckrát na půl plynu než to honit na doraz

eress gt124
Příspěvky: 32
Registrován: čtv dub 25, 2013 8:15 am
Bydliště: zlin

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#202 Nový příspěvek od eress gt124 »

Ahoj , kdesi kupoval tu sekačku ? něco takového potřebuji za rs-09

střelda
Příspěvky: 28
Registrován: sob kvě 22, 2010 11:23 am
Bydliště: Boskovicko

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#203 Nový příspěvek od střelda »

Našel jsem si několik firem na Allegro.pl a oslovil je mailem někteří ani neodpověděli, nakonec jsem se dohodl s firmou Lidarol Pszczyna.jinak v Třinnci je prodejce za dobré ceny liberda.miroslav@gmail.com

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#204 Nový příspěvek od atony1 »

caute chlapi ..ma niekto z vas polsku rotacku banrol,wirax 135,165 za z25A?...nejake skusenosti...rady ..diky

Uživatelský avatar
petrbriza
Příspěvky: 752
Registrován: úte říj 04, 2011 7:56 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#205 Nový příspěvek od petrbriza »

mohl by mi někdo poradit ? chtěl bych si za zetor 4011 koupit polskou sekačku ale kterou by jste mi doporučily? děkuji
všechny moje fotky zde ;)
https://www.rajce.net/a15087402

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Polska kosa Z069/1-1,35 m

#206 Nový příspěvek od jirkasbk »

za 4011 urcite 165tku ja mam banrolku z-041 a jsem s nis pokojen jeste se mi nerosypala :D na to ze je polska :) delam si prdel opravdu spokojenost jen dotahnout remeny a vali.co mne mrzi tak ze ty kryty na remen jsou dost natesno no tak jezdim bez krytu.

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#207 Nový příspěvek od Káně »

Dobrý den,
už se to tu několikrát řešilo, všechny dotčené příspěvky jsem prošel, nicméně mohl bych požádat nové majitele polských/čínských mini sekaček o názory či poznatky z praxe? Uvažuji o bubnové sekačce š. 1,2 - 1,3 m. Mám kloubový malotraktor Farmář W4035 od Wisconsinu (2válec Lombardini 30HP, hmotnost cca 1,2 t; zadní 3bodový závěs kat. 1N – užší a kratší ramena, průměr čepů 22 mm; otáčky vývodového hřídele 680 ot./min. – pomalý chod, nebo 1000 ot./min. – rychlý chod). Na nápravách mám dvoumontáže, tedy celková šířka traktoru je cca 1,5 m, resp. vzdálenost osy 3B závěsu a vnější hrany kola je 0,75 m. Sekat budu cca 2x ročně zhruba hektar rovinaté louky na sušení + něco na sadě mezi ovoc. stromky pro ovce, když bude málo pastvy.
Z finančních důvodů koukám především na made in Poland nebo China. Např. Wirax Mini 125 (150kg, převod řetězem), Dabaki DM 130, Cronimo CR-135, OK-Traktory BSMII130 (všechny cca 200kg, převod kloub. hřídelí), Miotk 135 (asi 300 kg, řemeny).
Co tak zjišťuji, většina těchto sekaček má délku "krku" kolem 50 cm, tzn. asi budu muset na sečení sundat pravé tupláky.
Děkuji za názory a příspěvky.

Obrázek

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Demontáž držáku nožů bubnové sekačkz (WIRAX 1,35m)

#208 Nový příspěvek od OakLD »

Dobrý den,

Tyto sekačky jsou většinou jedna jak druhá, výrobci kopírují od sebe už dlouho, vetně návodů. Já mám malou polskou bubnovou sekačku WIRAX 1,35m a po loňském sečení mám výrazně ohlý jeden držák nožů (další trošku). Samozřejmě asi od většího kamene, moc jich na louce nemám a co vidím seberu, ale stane se...

Držák je uchycený 2ma vraťákama k hornímu, otočnýmu talíři, hlava je vně, vevnitř matka cca 17. Nejdřív jsem zkoušel lapadoskopii přes mezeru mezi talíři, ale půmetrovej klíč nemám...
Předpokládám, že by to mělo být rozumně rozebiratelný, tj. že nebude potřeba udělat kompletní razbórku, ale že by mělo jít sundat např. dolní talíř, abych se k držákům dostal. Nabíyí se obrovská matka nahoře, ale nechci to zkoušet metodou pokus-omyl, aby se to zbytečně celý nerozložilo na součástky. Nebo jestli se to nemá rozebírat vzhůru nohama a vyndaž jen spodní talíř, či jak.

V polským generickým návodě toto není, proto se tážu zkušenějších.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#209 Nový příspěvek od pepego »

Tento problém s držiakom noža som riešil aj ja. Kúpil som náhradné poľské a to bolo úplné blato. To sa zohlo hádam hneď pri montáži. Tak ak by som ti mohol poradiť skús si zohnať držiaky nožov na kosu asi Fahr ( presne si to nepamätám ), podľa rozmerov ti to v katalógu niekde nájdu.Poliak to skopíroval presne. Boli trocha drahšie ,ale držali. Pri výmene musíš zhodiť spodný tanier je tam asi 6 imbusových skrutiek a pri 135 stiahnuť aj spodné ložisko s tanierom kde sú závity tých skrutiek .Je to už dávnejšie čo som túto kosu predal ,ale tak nejako sa to vymieňa. Ak si dobre spomínam je rozdiel v uchytení držiakov 135 a 165 tak si daj na to pozor .Inak kosa šlapala bez problémov. :friends:
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#210 Nový příspěvek od OakLD »

@ppego:

S vlastním držákem nemám problém, nechám srovnat v práci pod lisem. Nebo když bude potřeba novej, je to plechová komponenta a tu si vyrobím doma (ohyb asi v práci) nebo nechám udělat přesně v práci celou třeba z pevnější oceli S355. Originál bude spíš obyčejná S235.

Ale pořád nevím, jak to rozebrat. Ty imbusy mají být zespodu? Já teda zespodu žádný šrouby nevidím, je to skoro hladký. Ani mezerou mezi talíři nic nevidím, vypadá to jako navařený na nějakej středovej bazmek. Neměl jsem přirozený světlo, ale nevypadá to, že by tam nějaký šrouby byly.

Mám tu návod z internetu na 165ku a tam to vypadá, že zespodu šrouby opravu jsou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“