Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#211 Nový příspěvek od pepego »

Uf, teraz som si lepšie pozrel tvoje foto. Je to iná 135 ako som mal ja. Tak to asi bude naozaj cez tie skrutky na vrchu a zhodiť celý bubon.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#212 Nový příspěvek od OakLD »

Jj, ještě jsem se díval pořádně škvírou dovnitř a ten kroužek zevnitř není a je to navařeno přímo na středovej bazmek. Nakonec jsme to zvládli lapadoskopicky, prodlouženým klíčem, resp. kobercovou páskou staženýma dvouma klíčema dohromady. Budu si na to pak muset nechat vypálit spešl tvarovanej klíč, kterej se dostane dookola a zároveň nezavazí ten střed. Tím prodlouženým klíčem to jde jen po malých kouskách.

Každopádně díky, alespoň jsem věděl co hledat a co tam není :-)

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#213 Nový příspěvek od Káně »

Pokud by to někomu pomohlo, nakonec jsem pořídil sekačku Lisicki Z-178 š. 135 cm. Nechci to zakřiknout, mám posekaný jenom 1 ha, ale první dojmy super a zatím max. spokojenost. Sekačka je masivní, převodovka v oleji, napínání řemenů, vyšší bubny atd. Farmář ji v pohodě zvládnul i bez tupláků, které jsem sundaval kvůli STK. Jediný problém jsem měl sám se sebou na sadě mezi stromky (chudák třešeň), s kloubákem to chce přece jenom ještě trochu cviku... :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#214 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Akorát bych se celkem bál bez té krycí plachty, že dostanu kamenem :tyty:
ZETOR 5211

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#215 Nový příspěvek od Káně »

Taky jsem malym sutrem dostal, priste na tuplakach i s plachtou :)

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#216 Nový příspěvek od OakLD »

Já to ještě doplním svou zkušeností pro budoucí kupce.

Sekačka to je velmi podobně řešená jak ta, kteoru tazatel nakonec pořídil. Jak jsem zjistil (a je to zde ve vlákně), moje nemá odšroubatelné spodní talíře, takže v případě poškození držáků nožů (mě se jeden ohnul) je nutný udělat buď komplet razbórku/sbórku, nebo (mě to nakonec vyšlo), lapadoskopii s nastaveným klíčem. Pěkná drbačka... Ty slušnější sekačky by mělý mít na statické části bubnu dole navařený takový kroužek se 6ti závity a zespodu by to měl být spodní talíř uchycen 6ti šrouby.

Zmínil bych návod k sekačce. je kopírovanej od jiných polských i nepolských výrobců, obrázky se používají už několik desítek let. Takže nelze očekávat, že to bude u všech sedět na typ sekačky, kterej si pořídíte. Můj návod má přebal s hezkou barevnou fotkou toho co mi prodali, vevnitř je ale většina referencí na sekačku 1,65m (mám 1,35m) a např. v obrázku rozpadu obsahuje ten demontovatelný spodní talíř (což u mě není). Nevím, jestli jsou všechny levný (většinou polský) sekačky na tom s návody tak špatně, ale co jsem viděl na netu, tak to je asi všude podobný.

U vlastního sekání mám poměrně smíšený pocity. Nemůžu asi totiž ani zhodnotit, jak dobře a rychle sekačka seká trávu, i když ji mám 3. sezónu. Sekám totiž hlavně nedopasky zaplevelené louky a jetelovo-travnatou louku. A tady je kámen úrazu, nejsem si jistej, jestli na to je bubnová sekačka úplně vhodná, disková by asi byla lepší. Když začnu sekat "podle návodu" s PTO N=540 1/min a jedu normálně, tak bubny chrastí a sečou "na pankáče", tím chci říct, že uprostřed mezi bubny zůstává neposečená či jen trochu přiškubaná tráva.
Empiricky jsem došel k tomu, že musím zvýšit otáčky na 840 1/min (pak mi to nezávisle řekl místní zemědělec) a zásadně zpomalit, pak se to dá. Ale pro srovnání: Dle návodu má mít sekačka 1,65m kapacitu cca 1,7ha/hod, což když převedu na 1,35 (prům. přesazení 15cm) je cca 1,36 ha/hod. Ale já teď sekal louku 0,75ha s jetelem přes 4 hodiny, tj. to je pod nějakých 0,2 ha/hod. (!).
A to jsem sundal plachtu a kryty, jak mi doporučili známí zkušení "velkoloukaři".

Nutno říct, že když najedu do čisté trávy, tak sekačka jen šumí a seče hezky i při vyšších rychlostech. V jeteli musím zpomalit a fleky se spoustou rmenu stejně bubny chrastí, což je známka toho, že jsou nože zatlačovaný dovnitř do bubnů a neseče to dobře.

Sekačka nemá ideálně provedenou pojistku proti sklopení, je velmi těžký ji odjistit jednou rukou, když tou druhou se snažíte zatlačit na slopnou část a uvolnit sevření čepu pojistky. Dělám to už jen páčidlem, jinak mi sotva stačí síly na přetlačení síly pružiny a dlaň mám pak dorasovnou i přes rukavici. Taky sklápění nahoru při poloze na straně je pro 1 na hranici možností, jednak kvůli váze a jednak kvůli protáčejícím se talířům. Ideálně to chce 2 chlapy. Nevím, jestli ta sekačka (a podobný) co je na fotce nemá nějaký pákový mechanizmus (já tam nemám nahoře tu soustavu táhel), který při zvedání pomáhají.

Po mechanické stránce zatím dobrý. Problémy nepozoruju; ale rozebraný na díly jsem to neměl.

Sekačka 1,35m mi dost vzhovuje svou vahou okolo 180 kg (moje má možná i míň, jak jsem psal, ten návod moc nesedí). V porovnání co mi nabízeli 1,65m, tak ty už neměly daleko ke 300kg. Se stabilitou u malotraktoru 24 koní problém nemám, ani podélnou když je sklopená dozadu (ale mám čelní nakladač), ani s příčnou, když seču. Ano, ve svahu je to o opatrnosti, kdybych s tím řádil, tak to asi převrátím, a to asi i bez sekačky.

Zajímalo by mě, jestli taky máte někdo zkušenosti se sekáním jetele a plevele těmato drobkama a vůbec, jaké rychlosti ha/hod dosahujete.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#217 Nový příspěvek od j.kubec »

Já mám také poláka Bielrol Z179/1. Spodní talíře jednoduše sundám jsou na 4 šroubech. Údržba je tím pádem celkem jednoduchá. Problém s nedosečeným středem řeším tak, že dám těžší nože. Místo 3 mm tloušťky 4 mm. Sekal jsem snad už vše co se dalo. Od nedopasků po 2m vysoký rákos který byl tak hustý, že se mě rotačka ucpávala. Ono také záleží na naklopení rotačky na třetím bodu. Rotačka nesmí být naklopená, talíře by měly být v rovině, nechávám cca 2-3cm strniště. Rychlost sečení mám asi 1ha za 1,5-2hod. Na mém himíku jezdím na zařazenou 1. S otáčením do přepravní či do pracovní polohy nemám problém jde to lehce 1 rukou. Šlo mě to obsluhovat i se zlomenou rukou. Podle fotek je přitom ta rotačka dost podobná té mé.

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#218 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

nákup přes farmu Grobelny mohu doporučit, kupoval jsem pásový obraceč přijel za 10 dnů, pak sekačku wirax 135, ta přijela za 5 dnů, cena bez dph, doprava v ceně, platil jsem až později převodem do polské banky na korunový účet, nemusí se platit předem, za mě super služba 8) tak to má vypadat

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#219 Nový příspěvek od OakLD »

j.kubec píše:Problém s nedosečeným středem řeším tak, že dám těžší nože. Místo 3 mm tloušťky 4 mm.
Díky za tip, nenapadlo mě, že se dělají i silnější. Budu je potřebovat :-).
j.kubec píše:S otáčením do přepravní či do pracovní polohy nemám problém jde to lehce 1 rukou. Šlo mě to obsluhovat i se zlomenou rukou. Podle fotek je přitom ta rotačka dost podobná té mé.
Ony si jsou podobný všechny, jak tak pozoruji. Ale "v detailu je ďábel", jak se říká. U té mojí je Paka odjisteni strašně ostrá (budu tam muset navinout nějakou ručku), pružina strašně silná, takže když člověk jednou rukou tlačí na sekačku aby nesvirala zajišťovací čep, tak tou druhou rukou vsi silou sotva pretlaci pružinou a má ruku dodrenou i přes rukavici. Na to ať si lidi dají pozor. Taková zbytečná konstrukční hloupost. Řeším pacidlem zasunutym mezi do sedací plochu a plech páky, pak to jde snadno...

Ten přivařenej talíř je taky naprd, ušetřili dvě plechový mezikruží, zavitovani 12 děr a 12 šroubků, ale ta výměna/oprava držáku je katastrofa. Až/jestli to budu muset jednou rozebrat, tak tam ty kroužky se závity navarim a talíře už přišroubuju jak se to sluší...

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#220 Nový příspěvek od hobr »

Narazil jsem na bubnovku Miotk a Kowalski - cena stejná - liší se nějak a je to stroj na normální použití?
https://sluzby.bazos.cz/inzerat/1077003 ... -185cm.php
https://sluzby.bazos.cz/inzerat/1076987 ... ulicka.php
Chtěl bych to za klasický MT8-050 (babička Slavia - bývalých 17 koní)...
Díky za odpovědi. :)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#221 Nový příspěvek od hobr »

Nikdo nic? :red:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#222 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Nazdar. Tá na foto čo má trubkovy rám takú mám bez plachty s rozhadzovakom a je to bantol z040 a to isté je aj wirax a ktovie ešte pod akým označením sa ešte predáva. Som s ňou maximálne spokojný. Mám 135
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#223 Nový příspěvek od andre.marek »

Nevíte někdo, jestli je nějaký distributor firmy FPM-Agromehanika v ČR, ev. na Slovensku?
Dívám se po jejich lištových sekačkách - http://www.fpm-agromehanika.rs/catalog/ ... letve.html
Ev. možná nějakou malou diskovku.
Chci něco za Iseki TA 250 a určitě nechci buben. Jinak nejmenší diskovky co jsem viděl tak děla Samasz - Samba 160 - ta ale váží 410kg, což je asi trochu hodně... :zapomel:
Pak ještě Silesian nabízí nějaké čínské, ale do těch se mi moc nechce.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#224 Nový příspěvek od andre.marek »

Nikdo nic?? :-/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#225 Nový příspěvek od Leo »

Není nejjednodušší napsat do firmy? Kontakty na firmu máš vpravo nahoře.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“