Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#241 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Někdo zkušenost s touto sekačkou:

https://www.skhsebranice.cz/sekacka-bub ... -geograss/

nebo

https://www.malotraktorysilesia.cz/pris ... a-traktor/

vypadají stejně, potřebuji neco menšího na posečení zahrady, cenově to vyjde stejně jako nová bubnovka s motorem, ke starému Vari motoru už toho moc dokoupit nejde a navíc se to s tím sekalo ne moc dobře.

Sanda_81
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 30, 2022 2:23 pm
Bydliště: Frenštát pod Radhošt

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#242 Nový příspěvek od Sanda_81 »

Máte někdo zkušenost s bubnovkou SaMASZ Z064/3 nebo KOWALSKI Z001/1 ? Nejsem jist dostatečným výkonem traktoru. Mám Iseki TA230 (23hp). Je to dost? Sečete někdo s obdobně malým traktorem s bubnovkou která nemá řemeny?

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#243 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Ja som mal Mitsubishi MT23 kosačka Banrol 135 záber a v pohode. Na YouTube máš veľa videí aj s menšími kocurmi.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Sanda_81
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 30, 2022 2:23 pm
Bydliště: Frenštát pod Radhošt

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#244 Nový příspěvek od Sanda_81 »

Koupil jsem nakonec Kowalski 135 mini. Ve chvíli, kdy jsem jí zapřáhl, zjistil jsem, že se mi nesepne PTO. Takže jsem jí ani neozkoušel. Na traktoru kontrolka PTO svítí, spínání on/off funguje, rychlost zařazena, ale hřídel se netočí. Na jaře funkce bez problému, teď prostě nic. Čím by to mohlo být? Poradí někdo? ISEKI TA230...

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#245 Nový příspěvek od andre.marek »

Jaké spínání on/off? Iseki TA by mělo mít páku na sepnutí PTO vlevo pod nohama - rychlosti 1-4, do kříže, uprostřed vyřazeno.

Sanda_81
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 30, 2022 2:23 pm
Bydliště: Frenštát pod Radhošt

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#246 Nový příspěvek od Sanda_81 »

Jo, pod nohama má rychlost 1,2,3,4. Pod volantem on/off na páčce (dotykový spínač) a vedle zapalování páčku na zařazení PTO (otáčení doleva a doprava) to pak svítí kontrolka. Ale hřídel se prostě netočí.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#247 Nový příspěvek od andre.marek »

Aha, tak to netuším. Já to mám pouze mechanické. Reverz na PTO nemám vůbec.

Šakalík
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 29, 2023 9:13 am
Bydliště: Prachatice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#248 Nový příspěvek od Šakalík »

Ahoj, oživím tohle tema, mám 1 ha louky (plus výhledově přibudou další 2), která je hrbatá a kamenitá (donedávna pole). Jednou jsem to posekal ručně kosou a šutráky sbíral, ale pořád tam něco bude a hrbatý to je stále, takže ač by se mi líbila lištová sekačka, kvůli šetrnosti k rostlinám, asi bych ji tam akorát zničil.
Vybírám tedy bočně nesenou bubnovku za svůj Solis 26 (18 kW, šíře 115 cm, čelák poslouží jako závaží na předku), potřebuji něco nového, neboť nemám teď čas na něčem kutit, i když mě to baví.

Výběr na našem trhu mi přijde celkem rozpačitý, ve velikosti sekačky se záběrem 1,35 m je to v podstatě samý Polák nebo Číňan, co se nových strojů týče. Jak jsem zvyklý z IT detailně všechno prozkoumávat, než něco pořídím, tak je celkem rozčarování, když v zemědělské technice je evidentně obvyklé, že nářadí za desetitisíce má v eshopu často jen jednu mizernou fotku a sotva pár řádek popisu, někdy ani to ne, občas ani není uvedený výrobce. Prodejci navíc ne moc ochotně odpovídají na maily. Je vidět, jak je trh s malotraktorovou technikou u nás maličký, což mi přijde jako škoda.

Takže hitparáda z českých eshopů:

Když to vezmu odspoda - čínské Cronimo CR-135, váha 185 kg, 24 tis. To mi přijde jako celkem "hrachovina", jak by řekl můj táta.

Pak je tu skupina polských modelů kolem 28-30 tis. - Banrol, Bielrol, Wirax, všechny mi přijdou hodně podobné, některé jsou i ve variantě MINI, která tolik netrčí do boku a je krapet lehčí. Mají víc "masa", než číňan, s váhami 250-300 kg. Ty se jeví celkem robustně, hodně lidí je i používá (i tady na foru jsou párkrát zmiňované), někteří si je chválí, jiní nadávají. Otázka, jak moc kvalitní ten materiál je.

O příčku výš pak Kowalski Z001/1, případně také ve variantě MINI, obě za 36 tis., u nás je prodává jen pan Krajský.
Údajně je Kowalski renomovaná firma, ale nedaří se mi o jejich bubnovkách moc najít. Asi nedělají bubnovky zatím moc dlouho. Konstrukčně se mi jeví prakticky stejná, jako ostatní poláci, což jsou nejspíš kopie jednoho stejného designu, ale asi by měly mít lepší vnitřnosti a kvalitnější provedení. Těžko posoudit.

Pomyslným vrcholem výběru je asi Talex 135, opět i ve variantě MINI, za 42 tis. popřípadě za 43,5 tis. s frajerským hydraulickým zvedáním. Dlouholetý výrobce sekaček, celkem braný i na zahraničních forech (německá, britská), kde obvykle bývá názor polské stroje nebrat. Takže asi by tam ta kvalita mohla být, no možná je to zbytečné na ten můj záhumenek.


A teď babo raď. Jednak nevím, jestli mám jít do varianty mini nebo standard, 300 kilový kus nářadí mi přijde za malotraktor celkem dost, když je pověšený jen na jednu stranu, zkrácená mini nebude taková páka. Zase aby mi pak ten MINI nesekal za zadním kolem.
Má smysl si připlatit za "lepší" značku - Kowalski, Talex - nebo to vyjde na stejno? Na jednu stranu si říkám, že Wirax by to určitě pomlátil taky, ale na druhou stranu bych si rád připlatil, pokud bych věděl, že mi to vydrží a budu se moci na stroj spolehnout dlouhá léta.

Budu rád za zkušenosti i názory.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#249 Nový příspěvek od honzauta »

Za traktorem 18 hp jsem provozoval mini sekačku Samasz o záběru 135 cm


Za traktorem 28 hp jsem používal velkou sekačku myslím, že Wirax Z0/69 o záběru 135 cm s rozahazovačem, jelikož nebyl problém s hmotností i výkonem, tak jsem pořídil 165 cm sekačku.


V Polsku jsou lepší i horší značky, nicméně nebál bych se žádné, díly se dají většinou kombinovat od všech výrobců. Za celou dobu jsem měnil jen jedno ložisko. Na polském OLX je i dost zánovních sekaček za pár kaček, toho bych se taky nebál.

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#250 Nový příspěvek od pepego »

Ahoj, ja som mal Wiraxku 135 z druhej ruky , ťahal som ju za 35 hp a držala sa statočne. Menil som ložisko na náhone a na spodných klzákoch. A to dostávala zabrať . Bol to rok výroby cca 2008. Kde sa odvtedy posunula kvalita netrúfam si odhadnúť no mám podozrenie že to išlo dole vodou ,stačí keď človek mrkne na hrúbky materiálov. Keď som na ňu kupoval nožíky tak chlap z predajne mi vravel že je to kopírka nemeckých kosačiek a veľa vecí je rozmerovo totožná. Trocha mi nejde do hlavy že na videách čo kolujú netom má dosť odvážlivcov kosu bez krycej plachty. Skala spod kosy sa vie správať ako projektil. Mal som plachtu a aj tak mi dva razy vytrepalo sklo na dverách traktora. Teraz mám diskovku ,tiež s plachtou a aj tak mám na skle otlačok.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Šakalík
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 29, 2023 9:13 am
Bydliště: Prachatice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#251 Nový příspěvek od Šakalík »

Máš pravdu, já se dočetl, že jsou to kopie německé Deutz-Fahr KM 22, tak na tom asi něco bude. Sekání na naháče mi taky přijde jako celkem hazard, ale proti gustu...

Ještě to nechám pár dní uležet, ale asi zkusím toho Wiraxe, vypadá to, že je to celkem populární sekačka, má i široké zastoupení u prodejců. Při slušném zacházení a údržbě snad pár let vydrží.

Díky za sdílení zkušeností, chlapi, pomáhá to.

Lukáš Svoboda
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 08, 2019 6:26 pm
Bydliště: Tábor

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#252 Nový příspěvek od Lukáš Svoboda »

Dobrý den, ke Kubote 7001 jsem si pořídil bubnovku se záběrem 100 cm, na 12 hp, pohon řemenem. Mám obavy, zda to není příliš na malotraktor. Při sečení musím mít zapnutý třetí stupeň na vývodu a při vyslapnuti spojky se ozývají nepekné zvuky. Jaké máte stroje? Nechtěl bych si zbytečně pokazit stroj. Treba nějaké zkrácené verze? Děkuji za odpovědi.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#253 Nový příspěvek od Zetor15 »

Kowalski tady taha jeden ale ve velke variante a dela rocne 50ha ma ji tusim 3-4 roky a kdyz jsem s nim na jare mluvil tak rikal ze az pujde pro novou tak vezme zase tuhle znacku.. jinak pokud pujdes cestou Talex tak priplat 1500 a vem hydrauliku. Jednou jsem dela se sekackou bez hydrauliky a uz bych nechtel. Co se velikosti tyce tak to chce vedet vzdalenost od tretiho bodu na sekace k zacatku sekani a pak si zmerit kolik je vzdalenost ad stredu traktoru na venek kola. U takhle maleho traktoru by mel byt rozmer na sekacce o cca 10 cm vic nez rozmer na traktoru. Pokud bude koukat vic bude zbytecne namahat traktor. Jeste me napada ceske inzeco 1200

Šakalík
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 29, 2023 9:13 am
Bydliště: Prachatice

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#254 Nový příspěvek od Šakalík »

Tak jsem nakonec pořídil Wirax 1,35m Z-069/1, z velké části i kvůli neochotě prodejců vůbec odpovědět na poptávku. Když to přivezli domů, tátu málem omyli, že prej to je moc velký, že to je sekačka na velkej traktor a co že jsem to koupil za krám. Ale malej Solis ji tahá statečně a jsem s ní spokojenej, je to celkem robustní kus železa. Záběr sekačky mi začíná cca 15 cm od kola, takže je to tak tak, ale snad to traktor moc nehuntuje. V pracovní poloze ji ale nezvednu, i když jsou šavle až nahoře, tak vnější buben se stále dotýká země.

Moc nerozumim tomu, jak mazat klouby středového nosníku. Návod k tomu žádný, našel jsem tady na foru k podobnému typu sekačky, ale zmiňuje jen, že mazat STP mazivem, ale není v něm, jak to mám dostat dovnitř. Na sekačce nejsou žádné mazací body. Je na to nějaká finta nebo to musim na namazání rozebrat?

martin.mikusek
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Sekačky za malotraktory - Samasz, Inzeco a jiné

#255 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Chci koupit Iseki TA 275 cca 27hp. Mam tu sad tam bude wirax vpohode, ale pak tu mam koec cca hektar 100x100m. Sklon je 12-18 stupnu. Nahore i dole je rovnejsi. Ta sekacka pri sekani jede plazama po zemi, nebo nad a tim padem ma tendenci traktor prevazovat? Jak nejlip sekat? Nahore dole jezdit traverz a jinak do svahu rovne nahru dolu? Nebo pri jizde do kopce me bude prevazovat dozadu? Budu mit celak, takze to neco na predek prida... jeste jsem videl ze nekdo vycouval nahoru a sekal jen ze svahudolu...

A uvazuju jestli vzit 135 nebo 165cm verzi. Rozchod kol na stred ten iseki ma 135cm.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“