jaký lis na senáž?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

jaký lis na senáž?

#1 Nový příspěvek od Poupic »

Kdo děláte senáž z jakym lisem je lepší variabilní nebo pevná komora? Aby ho prozatím zvládla 6718 louky jsou většinou na rovinách.

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: jaký lis na senáž?

#2 Nový příspěvek od Peetan »

Za mě VARIO páč mačká rovnoměrně. Pevná až u konce. Ale s 67? To netuším jakej.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: jaký lis na senáž?

#3 Nový příspěvek od frturek1 »

noo ja to jel s 5611 a JD 550, ale z poslednich sil a kvalita byla dost na hrane baliky se nedali dostatecne mackat a meli dost tendenci plesnivet, jinak i za me vario

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký lis na senáž?

#4 Nový příspěvek od Poupic »

Na toho jd 550 jsem se taky dival kamoš mi zas řikal že je lepší pevná ten má rollanta 46.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: jaký lis na senáž?

#5 Nový příspěvek od frturek1 »

jako s tim JD kdyz se dela hodne mokry a hlavne jetel tak je problem ze se namoci pasi nalepi se a prestanou se tocit

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: jaký lis na senáž?

#6 Nový příspěvek od Peetan »

Pevná neee, má to měkej střed kde je hodně vzduchu. Měl jsem Deutz Fahr 1,50 a kolikrát mi bylo i 135koní málo.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: jaký lis na senáž?

#7 Nový příspěvek od zikajay »

Vario by mela byt lepsi kvuli tomu mackani
ale nejlepsi lisy na senaz sou retezaky co maj jen valce a nemaji pasy a to sou vetsinou lisy s pevnyma komorama takze tezko rict ..
jedinej vario retezak je Krone ...co vim
ale takhle po netu co vidim videa tak maji vetsinou ty pevny komory do 125cm jako ma Case a New Holland atd.
Take je vyrazny rozdil v cene mezi vario a pevnou :)
na starsich lisech pozor na opotrebene tzv. stiracich valcu ... zemedelec z okoli ma JD starsi vario nwm typ ale porad se mu zasiraj valce a je pekne v prdeli se senazi ..po nekolika balikach jde vyrezavat zabetonovany valce ...a taky to delaj ty pasy na ty se to lepi :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: jaký lis na senáž?

#8 Nový příspěvek od frturek1 »

no jiste krone retezak je asi nejlepsi volba, taky bude jedna z drasih a hlavne pak zalezi na stavu kamos ho ma, kupoval funglovku jede hodne sluzby a po 12000 balikach mu nezbylo nic jinyho nez komplet go retezu vodicich a napinacich kladek a kol rikal ze to vyslo 125 tis. ja s tim JD550 senazuju 4roky a jde to dobre ale je treba vychytat spravnou vlhkost

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: jaký lis na senáž?

#9 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Každej lis je schopnej dělat senáž, je pravda že variabilní je lepší co se týče utahování, a že by se zastavili někdy pásy u JD550 se mi eště nestalo, ono taky lisovat hmotu že z ní teče po pásech voda, je akorát prasečina, a ne senážování.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: jaký lis na senáž?

#10 Nový příspěvek od frturek1 »

stalo se mi to u jetele, kterej se nasik a pak se zmenila predpoved tak sme nato vlitli a tohle to name vykulilo

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: jaký lis na senáž?

#11 Nový příspěvek od jafi »

Najlepsi je urcite retazovy prevod, ale na senaze su jednoznacne lepsie valce(pevna komora) kdezto na suche seno je lepsi lis s variabilnou komorou, tu nieje o com 8) Inak, doma mame DF 2.30 oc a tahame ho Z 7245 a ten traktor ma co robit. Sused taha ten isty lis Z 6911 a to by si mal vidiet ked je trava ( 30% sucha , 70% mokra) :typek:
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jaký lis na senáž?

#12 Nový příspěvek od vasek775 »

ten traktor je na siláž slabej baliky pořádně neutáhneš a to je naprd já lisuju s lisem belorus seno taham to 6211 a je to na hrane kord kdyz se balík mota
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: jaký lis na senáž?

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

taky zalezi kolik by se ty senaze melo delat rocne jestli 50 nebo 500 baliku, ja delam kolem 150-200 a mit delat vetsi mnozstvi a rozhodovat se jakej lis koupit a mit jen nejakou 6911, tak jdu do sluzeb a je to bez starosti a jeste nejakej patek posetrit a koupit traktor a nejakyho kronaka. ja chtel taky krone lis, ale rozhodla cena

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: jaký lis na senáž?

#14 Nový příspěvek od Peetan »

Každej má něco a pokud to není nový, tak se při větším mnoství bude podělávat každej. Měl jsem na svejch 400 balíků roně Krone 130S s pevnou. Tam byl zase problém, že hodně ocházely kola co tahnou řetěz a ložiska na válcích. Potom DF 1,50 0C. Tam byly zase věčný problémy s podáváním a řezáním sítě a šel těžko. Nakonec jsem pořídil claas variant. Byl jak novej. Ježděnej na 40ti ha. 300 balíků bez problému. Pak jsem začal lisovat slámu pro spalovnu. Dělám cca 250-300 kulí za směnu a vidím jak jde ten lis před očima do háje.

Vůbec si nedovedu představit tahat to se 70ti koněma. Rovinky jezdím 8-12km/h, ale kopce i 4. :-/
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: jaký lis na senáž?

#15 Nový příspěvek od zikajay »

Taky zalezi jestli ma lis rezani ...nevim to presne ale nerezany se asi blbe rozebira a hur stlacuje ...
zase ty 70ky to nejspis horko tezko davaj na redukovany rychlosti bez rezani :) s tim rezanim bude tech 50koni navic treba :)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“