Lištová sekačka ŽTN 183

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pesulav
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 08, 2009 5:08 pm

Lištová sekačka ŽTN 183

#1 Nový příspěvek od pesulav »

Zdravím mám takový problém praskla nám kosa a chci se zeptat jestli někdo nemá doma přebytečný krk nebo celou kosu na ŽTN 183
a nebo kde by se dal sehnat krk.Děkuji za odpovědi
20140712_101809.jpg
20140712_102027.jpg
20140712_102040.jpg
20140712_102151.jpg

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#2 Nový příspěvek od Sniper »

Zavařit to nepůjde? Já mám sice ještě 150ku lištu, ale nerad bych ji dával pryč.

Nechci zakládat stejné téma s jinou otázkou, tak se rovnou přifařím tady s právě řešícím problémem.


Včera jsem si dovezl ŽTN 183 ke svému Z 25 a hned bych měl zásadní otázku:
Když máte správně seřízené nadlehčování a kosu vyklopenou v pracovní poloze, tak při zvedání ramen hydrauliky se vám zvedne kosa úplně celá od země, nebo ne?
Mi se začne zvedat konstrukce co je v ramenou a pravý kluzák kosy - výšku zvednutí ovlivní nastavení řetízku.
Problém je, že levý kluzák ( ten u traktoru) zůstává stále na zemí, ta žací lišta se spíše vyklápí k traktoru, než-li zvedá souměrně od země a já netuším, jestli je to tak správně, nebo mám nadlehčovací pružinu unavenou :-/ Zkusil jsme ji pořádně našponovat, ale nemá takovou sílu, aby to zvedla, tož nevím...

Návod mám stažený, ale vyloženě tohle tam zmíněno přesně není.


Díky 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#3 Nový příspěvek od wlcoun »

Zítra kouknu. Možná mám někde zahrabanou celou kosu. Odkud jsi?

ZI
Příspěvky: 364
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#4 Nový příspěvek od ZI »


pesulav
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 08, 2009 5:08 pm

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#5 Nový příspěvek od pesulav »

Přišponuj te řetěz jak je tam a bude ti to zvedat.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi mam vyhlidnutou tuhle sekacku. Namate nekdo video jak vam to sece? Zhlidnul jsem video jak seka s 25kou a tazenou.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#7 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi kdo mate zarucene original sekacku, jaky rozmery ma plochac kosy co na nem jsou zabky? Me to prijde tenky, chlapik co jsem ji od nej kupoval rikal neco ze vzdycky zabeh do kolchozu a dostal kosu z mackace nebo kombajnu ( nevim jestli 512ka, prsty me prijde ze maj stejnej rozmer ). Plochac ma na sirku 20mm a tloustka 5mm.
Prsty by asi rozmerove sedely z 512ky ale protinuz na prstu u 512 je nahore ale u ZTN je utopenej.
http://www.jakov-seceni.cz/nahradni-dil ... iroky.html

Dneska budu volat do jakovu jaky noze a protinoze pouzit na ZTN, chtel bych si udelat konec kde je odrhnovak bezprstej aby se nemuselo odhrabovat a necuchalo se to.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#8 Nový příspěvek od Peter768 »

Sniper, kosa musí mať na konci ten plechový zhrňovač - je ťažký a jeho váha kosu vyrovnáva. Ak ho tam máš a kosa stále pri tej "ojnici" padá na zem, tak to treba doladiť s tou pružinou. Po tých rokoch bývajú dosť unavené a možno ju budeš musieť dotiahnuť nadoraz závitu.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#9 Nový příspěvek od mastnacek »

Jeste doplnim ze zabky tam mam presne tyhle
http://www.jakov-seceni.cz/noze-k-sekac ... 2-2-h.html

Nahradni jsem dostal zubaty ty tam ale davat nechci.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

Vcera me vyved opravar zemedelskych stroju toho casu v duchodu z omylu. Mel jsme za to ze matros pravitka kosy je pruznej pevnej. Zjistil jsem pri serizovani prstu ze spodek kosy je ohnutej a to ze dost. Uz jsem si zoufal a pripravoval se na nezdar. No prijel jsem k chlapikoj, vzali jsme to na kovadlinu, dam tomu tri rany velkym kladivem a rovina na svete. Tak to jen poznatek, kdyby se nekdo setkal s podobnym "problemem". Ted uz jen nahazet a porovnat prsty a cekat az me v jakovu vyrobi dve novy kosy. Protinoze na prstech me znamej zbrousil na pasovce na 20 stupnu uhel, vypada to dobre. Az se to zakulati tak uz budou muset jit vlozky. Vypada to ze tady na foru uz ZTN asi nikdo moc nepouziva, ale budu nadale informovat.

pětadvacka
Příspěvky: 127
Registrován: pát srp 23, 2013 9:31 pm
Bydliště: Blansko

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#11 Nový příspěvek od pětadvacka »

Dnes jsem se ŽTN 183 (r.v. 65, značně opotřebovaná, ale nové prsty a žabky) poprvé v životě sekl (jetelotráva) a dobrý. Nájezdy jsou sice na trojúhelníkovém pozemku trochu nepříjemné, ale jde to. S něčím bez dvojité spojky by to bylo asi ještě horší. Tahal jsem to Z3511 neredukovaná 1 a 1500 ot.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#12 Nový příspěvek od mastnacek »

pětadvacka: prosim te, ty prsty mas ulozenkovy nebo jsi je nekde sehnal novy? Ja mam podezreni ze tam mam neorigo, mohl bys je vyfotit s prilozneym metrem? Ja mam nastesti louky dlouhy streky mista vsude dost.

pětadvacka
Příspěvky: 127
Registrován: pát srp 23, 2013 9:31 pm
Bydliště: Blansko

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#13 Nový příspěvek od pětadvacka »

Obrázekscreen grab
Ty prsty jsem dostal se sekačkou s tím, že prý jsou to původní náhradní. Já sháním vodítka kosy. Náhradní nebyly a ty původní jsou některý ošmelcovaný tak, že ta spodní funkční část úplně chybí. A vnější střevíc je nějaký bouraný a jeho vložka je tak o 5 mm níž než vložky prstů.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Dikes, tak prsty mame stejny. Vnejsi strevic mam nahradni novej ale neni ze ZTN ale z konsky sekacky. Zejtra jedu k bardum do agro shopu tak tam zkusim poshanet zabky nejty a siny. Z jakova me nepotvrdili objednavku.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Lištová sekačka ŽTN 183

#15 Nový příspěvek od Jindra »

na 140 liště k MF 70 je šína taky 20X5 ale bacha je to myslím 11600 neb dokonce 11700 takže to není obyč 11373 když budete měnit prsty tak si dávejte pozor jak jsou moc ojetý pořád nám praskaly kosy a nakonec jsem zjistili že když se měnil dvojprst (máme tu 140) tak jak byl nový dělal vlnu proti ostatním prstům a přes něj se to lámalo, od té doby co se daly všechny prsty úplně nové je zatím klid
kdo si hraje nezlobí

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“