Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
czechtony
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 16, 2014 8:09 am
Bydliště: Vimpersko

Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#1 Nový příspěvek od czechtony »

Ahoj, máte zkušenosti s mulčovači CRONIMO? Potřebuji likvidovat trávu z bývalé pastvy cca 1,5ha.
Případně doporučte jiný kousek, podědil jsem hospodářství a sušit nebudu a nebudu :-) Dobytek už nemám.

Díky, T.

czechtony
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 16, 2014 8:09 am
Bydliště: Vimpersko

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#2 Nový příspěvek od czechtony »

Mulčovače CRONIMO jsou to samé jako zřejmě známější mulčovače od DABAKI.

Mulčovač CRONIMO FME135 má internetový odkaz
http://www.malotraktorysilesia.cz/mp/mu ... ovac-ef135 což jsou http://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a- ... /serie-ef/

Po ohledání znalci jsem se o svém traktoru dozvěděl, že se jedná o Škoda 30. Pořízený mulčovač EFGC 135 utáhne na dvojku.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#3 Nový příspěvek od Antony30011 »

Máš pravdu. Dabaki, Dolanea, Cronimo to je šecko stejný jen s jinou nálepkou :D zkus hledat, je tu porovnání a hodnocění těch číňanů. Vesměs se to dá použít

palacky.jan
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 13, 2014 3:46 pm
Bydliště: břeclav

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#4 Nový příspěvek od palacky.jan »

tak já jsem byl s Dabaki velmi nespokojen, o tom co dělá, toho majitel zřejmě moc neví.. koupil jsem od něj mulčovač, který mi vnutil ve velikosti, kterou můj traktor nemohl vůbec výkonově utočit.. :vztek: musel jsem se poté vnucovat do firmy cronimo neboli malotraktorysilesia, kde jsem se dozvěděl, že tento mulčovač vůbec není výkonem vhodný pro můj traktor, prodejce dabiki mi ho samozřejmě nechtěl vzít vůbec zpátky.. :-/ prodal jsem ho potom jako bazarový samozřejmě o 6.000 levněji, než jsem ho kupovat..:( no velké mínus..:( nakonec jsem koupil menší od malotraktory silesia a mulčovač slouží 8) nedávno jsem od nich zrovna kupoval náhradní Y nože..

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nezlob se na mě, ale vnutil mi větší velikost? Co to je za blbost? Když něco kupuju, tak si zjistím na kolik je to kW resp HP a kolik má můj traktor :evil: každej prodejce ti rád prodá to co je dražší a to je větší velikost. Takže nezlob se na mě, ale neznalost neomlouvá ;-)

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#6 Nový příspěvek od amatér »

Taky mi tu něco nesedí, protože všichni prodejci uvádějí potřebný výkon traktoru, Čermák z Dabaki také a podle mne i s rezervou. Navíc pan Palacký ve svém jediném příspěvku tady chválí někoho, s kým tu nejsou nejlepší zkušenosti, a je nejspíš asi první.

Zx1974
Příspěvky: 66
Registrován: pát črc 10, 2009 11:12 am
Bydliště: Písek

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#7 Nový příspěvek od Zx1974 »

Antony30011: Je tohle je vždy chyba prodejce ne zákazníka. Prodejce se má vyptat na vše, aby nabídl správný zboží. Tedy za předpokladu, že chce, aby se k němu zákazník vrátil. Pokud je mu to jedno, tak my jako zákaznící by jsme se měli postarat o to, aby takový firmy na trhu moc dlouho nepůsobily.
M22, M25, M408/I, Neuson RD2000

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#8 Nový příspěvek od Antony30011 »

Asi mame kazdej jinej pohled na svoje finance. Jit koupil mulcer za x desitek tisic a nechat si neco vecpat tak su proste blbej. Nez jdu tak si zjistim kolik cm utahne muj traktor, jestli chcu noze nebo kladiva, pevnej nebo hydraulicky posuvy, dopredu dozadu. Pokud ne tak je to blbost zakaznika. To je jak kdybys vlezl do autosalonu a rekl ze chces auto...

Zx1974
Příspěvky: 66
Registrován: pát črc 10, 2009 11:12 am
Bydliště: Písek

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#9 Nový příspěvek od Zx1974 »

To není pohledem na finance, ale tím že jsme každej jinej a k nákupu přistupujeme jiným způsobem. Když do autosalonu půjde ženská, tak ve valný většině bude vědět akorát to, že chce auto a možná jakou barvu.
Poměrně hodně času jsem strávil s jednáním se zákazníky a divil by ses jak často nejenže nevěděli co chtějí, ale ani pořádně neznali aplikaci ve který to budou používat a to se jednalo o zařízení v řádu statisíců. Sice občas nebylo příjemný to z nich vytáhnout, ale pořád to bylo lepší než pak řešit nasranýho zákazníka vracejícího zboží.
M22, M25, M408/I, Neuson RD2000

siskin
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 07, 2010 12:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#10 Nový příspěvek od siskin »

Zrovna řeším nákup mulčovače. Obeslal jsem pár prodejců s jasnou poptávkou (30HP, kladívka a případně boční posuv), někteří se neozvali, někteří (Ostratický) zavolali zpátky a chtěli doplňující info a že pošlou nabídku (neposlal). A třeba Dabaki poslali rovnou nabídku. Ale musím říct že zpětně mě Dabaki moc nepřesvědčili. Psal jsem že mám Vineu 30HP a že chci kladívka a nabídli mi 155cm kladívkový mulčovač. Což tedy se mi na 30HP zdá dost.
Takže ve výsledku jsem si zatím nevybral.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#11 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nad 130cm urcite nechod :tyty: bocni posuv je dobra vec

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#12 Nový příspěvek od Kinza »

Ahoj, ono říct že mám 30hp nestačí, také záleží na krouťáku taková 30 Zetor by asi 155cm dal ale vinea s 76Nm by se dost dusila jestli by to vůbec zvládala.

Já mám EFGC135 s kladivy od dabaki a motor má přez 40hp a je to tak max co reálně zvládne, pak už bych musel jezdit moc pomalu , do opravdu husté a vysoké trávy jedu 2 redukovaná, do nízké tak 10cm 2 plná, tento týden mi mají přijít
Y nože tak uvidím rozdíl

Jinak s mulčovačem jsem velmi spokojen - tuhá konstrukce, velká převodovka, pěkně zpracované a dělá pěknou práci

S Dabaki jsem problém neměl (věděl jse co chci) mulčovač přišel během 3 dnů na dobírku, Y nože neměli skladem, ale odpověděli kdy přijdou a už by měli přijít, zato s Dolaneou jem měl problémy - sliboval, sliboval a skutek utek!

Na 30hp bych bral tak 125cm a pokud chceš něco drtit kladivy, tak rozhodně EFGC(H) s těžkými kladivy, pokud jen trávu dnes bych šel asi do toho lehčího s Y noži

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#13 Nový příspěvek od Kinza »

Před včerejšky mi konečně přišly Y nože (byly potřeba nabrousit) na můj EFGC 135 a musím říct, že je to pořádný rozdíl, Y nože spotřebují cca 1/3 výkonu oproti kladivům až jsem tomu nevěřil :wink:

jezdím o dva kvalty výš - kde jsem s kladivy jezdil red. 3 plný výkon tam jezdím 1 plná s rezervou, obdobně kde jsem s kladivy jezdil red. 4 plný výkon tam jezdím 2 plná s rezervou a kde jsem jezdil 1 plná dalo by se jet 3 plná, ale to už mi nedovolil rozbitý terén to bych asi proletěl střechou :smich: navíc je trávník lépe posekaný, takže za mě do trávy a drobného náletu určitě Y nože !

jsem velmi spokojen :wink:

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#14 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Ja mam od Silesiana take par veci a take bez problemu.

Dolanea byla tragedie uz jen z nich vyrazit nejakou cenovou nabidku. Vsechno trvalo 100 let, az jsem se na ne vy*ral.

Z Dabaki mam take jednu prkotinu a take bez problemu.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Kuba123
Příspěvky: 297
Registrován: úte úno 05, 2013 9:18 pm
Bydliště: Okres Frýdek-Místek

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#15 Nový příspěvek od Kuba123 »

Uvažiji taky o koupi mulčovače ale s košem máme yanmara fx215, chtěl bych stím sekat cca trávu do 15cm a šírkově bych to viděl asi na 120cm od dabaki za 33tis vč. nebo od Geo ale to je cenově někde jinde.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“