Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#61 Nový příspěvek od Sniper »

Je zvláštní a dlouho jsem nad tím bádal, že se mulčovač, kosa, obracák atd poserou vždycky kurva v létě :vztek: proč ne v zimě? :-/

A naopak, sněžnou frézu zase pořád opravuji v zimě a teď drží mrcha :smich:

No můj Z25 té číně určtě neublíží a za Fenda to raději zapínat nebudu ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#62 Nový příspěvek od Mr.Tom »

kody2: Tu ti udělaji i v zámečnictví, kdo má soustruh, i koupit by to šlo snad i tady a i tu svěrnou spojku: shop.retezyolomouc.cz

kody2
Příspěvky: 1856
Registrován: úte říj 21, 2008 5:40 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#63 Nový příspěvek od kody2 »

Tak řemenice je skladem, ale nejdříve zkusím tu moji nechat opravit.

hayena
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 06, 2015 9:51 am
Bydliště: Vsetín

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#64 Nový příspěvek od hayena »

Zdar,
mám kladívkový mulčovač GEO EFGC 145, tahám to za Kubotou GL280 - obojí koupené v polském traktormixu. Zatím sem s tím posekal jen pár hektarů, výkonově to traktor zvládá celkem v pohodě (ve vysoké trávě musím přizvednout). Nelíbí se mi ale vůbec, jak se na mulčovači přehřívá řemenice - po hodině práce je rozžhavená doběla, klíňáky se na tom připékají a čmudí. Pokud s tím nedejbože zajedu do hlíny a remeny se protočí, škvaří se to i po pár minutách práce. Mám to považovat za normální, nebo půjde o spálené ložisko(a)? Čtu tady na foru, že origonš čínské řemeny stojí za ho***, že je třeba vyměnit. To rád udělám, pokud buduvědět, že není problém ještě jinde...? Poradíte prosím jak ověřit ty ložiska, příp. kde může být ještě zrada?

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#65 Nový příspěvek od Mr.Tom »

To budou nejspíš dělat ložiska z Číny, měl jsem stejný problém se strojem z DABAKI, mám teď japonské a dobrý. A řemeny jsem vyměnil taky. Ty zubaté se dost v profilu prohnuly, takže lepší bez zubů, když řemenice nejsou malé.

hayena
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 06, 2015 9:51 am
Bydliště: Vsetín

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#66 Nový příspěvek od hayena »

OK, zkusil bych vyměnit i ložiska. Poradíš typ (značku) ložisek, cos tam dával? Odhaduju, že to bude se strojem s Dabaki identické... Dík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač CRONIMO FME125 za Zetor 25a

#67 Nový příspěvek od oco13 »

amatér píše: pát čer 13, 2014 9:08 pm Taky mi tu něco nesedí, protože všichni prodejci uvádějí potřebný výkon traktoru, Čermák z Dabaki také a podle mne i s rezervou. Navíc pan Palacký ve svém jediném příspěvku tady chválí někoho, s kým tu nejsou nejlepší zkušenosti, a je nejspíš asi první.
Zareagujem na 7 rokov starý príspevok. A to z toho dôvodu, že firma Malotraktorysilesia je stále na trhu. Majitel je aký je, každý sme nejaký :-/
Ja mám tiež od nich Cronimo ATV120 a na túto značku nemôžem povedať krivé slovo. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“