Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#106 Nový příspěvek od Gurgul »

Ahoj chlapi. http://slander.rajce.idnes.cz/Lis_na_ma ... -52-58.jpg Toto počítadlo jsem měl také. Rozebral sem ho,že ho rozchodím. Celé bylo zabarvené a uvnitř se to ani nehlo. Vzal sem tedy nějaké přípravky, počítadlo začalo parádně fungovat, barvu sem také dostal dolu, bohužel i s těma číslama :smich: :smich: , takže počítadlo je v řiti :'( Chlapi, kde něco takového sehnat, ve službách, když balíky hned odvážejí to pomůže, aby se pak člověk nemusel dohadovat, kolik toho nalisoval. :)

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#107 Nový příspěvek od feki »

pozeram ze to bolo zopinane len mechanicky niektorou pakou?
co nieco taketo?

https://www.ebay.com/itm/D94-S-0-999999 ... 0009.m1982


alebo co tam nabastlit nieco elektronicke? bud nieco take, pripadne ine, drahsie/kvalitnejsie verzie s inymi snimacmi a podobne... https://www.ebay.com/itm/LCD-Digital-0- ... SwJGlZh54L

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#108 Nový příspěvek od Jan Dolák »

To naše počítadlo se taky nechtělo hnout. Táta ho vyčistil, promazal a začalo chodit. Ale stává se že se občas nepřehodí :( . Takže to vynechá občas nějaký balík. Není na to spolehnutí :tyty: . Mám v plánu to řešit koncovým spínačem s digitálním počítadlem.

Myslím si že by šlo použít bez problémů toto: https://www.rr-naradi.cz/mechanicke-pocitadlo-voltcraft.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#109 Nový příspěvek od feki »

som poslal v prvom odkaze snad to iste akurat za 65kc s postovnym :) kludne pomozem s nakupom...

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#110 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi, díky za odkazy. Ještě se zeptám, kde koupit pera? ja už to mám ojetý a ten sběrač matroš hrne před sebou.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#111 Nový příspěvek od feki »

http://www.perovna.cz podla mna to maju za fajn ceny akurat sa im treba ozvat :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#112 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Není zač. Pera mě taky časem čekají, ale teď v zimě to není aktuální :D . Kolik v pérovně zhruba stojí, nezjišťoval někdo? :pc:

Jinak na nabídku per jsem narazil před časem i zde: http://www.soko.cz/cs/vysokotlake-lisy/ ... tt-k-4421/ za 42Kč.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#113 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi jakej z Fortschritt lisu byste doporucili za zetor 4011? Silne o nem uvazuju, nez porizovat sberak a dal foukat seno na pudu.

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#114 Nový příspěvek od feki »

za pruzinu na ospcko dlzky 305mm odomna chceli 27.5kc+dph a za pruziny na rotorovy obracac fella (asi) dlzky 46cm chceli 44.5kc+dph:) na k442 to vyzera na kratsie mensie pruzinky takze hadam ze este menej :)

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#115 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Za 4011 právě asi K442. Ten novější a větší K454 je většinou na 1000ot./min (pokud kecám tak mě opravte).
K442 má klasicky 540ot./min. Dokonce v příručce k tomuto lisu je že se může používat s traktorem od 40k výše, ale 3011 ho také útáhne jak je vidět na videích na youtube :ano: .
Rozhodoval jsem se také jestli pořídit lis nebo sběrák. Na konec jsem se rozhodl pro lis a určitě toho nelituju, obzvláště když není moc prostoru na skladování píce a s manipulací balíků je asi i menší práce...

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#116 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Feki: Tak to je super cena, začnu uvažovat o výměně :). Díky 8) .

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#117 Nový příspěvek od feki »

urcite sa to odvija od mnozstva dratu a jeho hrubky 8) sice tam je mozno o zavit viac nakruteny ale asi tensi ked je kratsi... nechce sa mi to studovat :D staci im pisnut a mas to hned jasne :friends:

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#118 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi, ještě mě napadlo, nechat v perovne udělat ty pera o kus delší a ty konce nechat přihnout, aby to lépe bralo hmotu. Za 4011 určitě 442. Hlavně mít někoho sebou při koupi, kdo lisu rozumí, aby člověk nekoupil krám k ničemu. Já kupoval za 20000,- a to byl teprve začátek. Vázání + seřízení + cesta 11000,- a to mě čeká go sběrače a pár úprav, ale to už je jen kvůli pohodlnosti :) Jinak, když potřebuji udělat pár balíčku z velkých, tak lis zapřáhnu za traktor, motor m22 ,lisuju, ale to je na hraně jeho sil. Měl sem za 3011 a úplně bez problému. Sběrací vůz mám také, ale seno dělám sám na 4ha a to už chvíli trvá než to člověk někam nahází a přerovná. Za mě určitě pořídit lis a vůz tahan za nim, jak už tu kolega psal.

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#119 Nový příspěvek od Gurgul »

A když lis koupíš, tak asi nejdůležitější věc, na kterou mě servisák upozornil hned na začátku, NIKDY ho nepučovat a pozor na klacky.

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#120 Nový příspěvek od bigles »

Co se týče těch per tak jsem dával nové nevím z jakého stroje jsou ale konce už mají také zahnuté jak tu již někdo psal jak si vzpomenu vyfotím

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“