Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
standas
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 23, 2013 10:08 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#166 Nový příspěvek od standas »

nápis ani štítek to nemá, proto se ptám

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#167 Nový příspěvek od Tata »

Tak jsem kupoval pneu continental ic10 cinske gumy nepřezily zimu
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#168 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, mel jsem v sobotu takovou prihodicku jak prisel ten velkej lijavec. Kamard me svozil baliky sena k fukaru, ja byl vyjetej pryc a zastupujici hospodar ( maminka ) premluvila kamarada aby je postavil naplacato...trosku je prikryla starou plachtou ale 8 baliku je prolitejch durch. Takze dneska je rozkulim znova na louku a zkusim je dosusit. Ale obracak mam zatim stale rozbytej tak premejslim kdybych odpojil bocni sekce tak by me to na rozcuchani baliku stacilo. Da se takhle fungovat?

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#169 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Koukám že v tom nejsme sami :D . Díky všem za tipy, pomalu máme dosušeno tak snad bude čas to teď pořešit. Nad tím že bych boční sekci odpojil jsem taky uvažoval, pokud by se odpojily obě dvě tam by asi nebyl problém, pokud mají hřídele, které zůstanou na stroji nějaké zajištění. Ještě jsem to nerozebíral tak nevím jak je to tam udělané... Tu zábavu s rozebíráním a dosušováním ti nezávidím :zapomel: . Jenom musim říct že obracení s TONem je časově náročnější než s KH4, tam se jen celá plocha projede a je hotovo, nemusí se přemýšlet jak a kam to hodit aby bylo otočené všechno :ano:.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#170 Nový příspěvek od mastnacek »

Jan Dolak: tonda to je na obraceni nesikovnej, najezdil jsem se nekolik sezon s MF70. Hlavni nevyhoda pro nas byla, ze to proste posouva do boku, ja to potrebuju hazet za sebe. To dokonale plnil konskej obracak, ten to jen nacechra a ted KHcko. Ono ani nahrabovani s tonem nebylo nic moc, kdyz bylo hodne sena a do toho zacal foukat zcerstva vitr...

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#171 Nový příspěvek od mastnacek »


robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#172 Nový příspěvek od robert5718 »

Koukám, že jsi apgrejdoval svoji KH4 na typ KH2 8) - ten se kdysi taky dělal. Já letos dosušoval se třemi pavouky, po zlomení křížku jsem odpojil jedno rameno a jezdil se třema.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#173 Nový příspěvek od mastnacek »

no apgrejd se nepoved, nejspis v prdeli ozubeni, prava sekce se protaci a zacly se potkavat ramena, takze na radu prisly vidle jako za starejch casu, ted mam zaprazeny slunicka. Tusite nekdo na co se mam pripravit kdyz se to protaci? Kdyz otacim rukou jednolivejma sekcema, tak by se mely shodne otacet vsecky kola neni to tak?

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#174 Nový příspěvek od Pavel »

pastorek nebo klinek

robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#175 Nový příspěvek od robert5718 »

mastnacek: Máš recht, připrav se na zničené ozubení ale ne všechny budou zničené, pár jich bude snad OK. Možná zničený klínek ale to bude potom i vyklektaná drážka na hřídeli, takže kompletní rozborka a výroba nových hřídelí nebo minimálně navaření jejich konců a nové vyfrézování drážky.
Všechny pavouky by se měly točit shodně.

Ozubení lze koupit, ale jsou to tisíce Kč :pistol: ... zkus sehnat rozbitou KH4 a snad pár ozubů použiješ ... já sehnal od kamaráda jedno ozubené kolo za 0,7l Grantsa :typek:

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#176 Nový příspěvek od mastnacek »

Uff, kez by jen klinek, ale pri mym stesti. Budu informovat. Jednoho darce mam ob statek.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#177 Nový příspěvek od mastnacek »

Taakze stesti v nestesti, byly to klinky co drzej ozubeni. Akorat me stve ze jsem pri vytloukani urazil maznicku, je primo pod klinkem a ja na ni zapomnel. Mam dost pozohejbany ramena, to me asi nikdo nesrovna.
Obrázek

robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#178 Nový příspěvek od robert5718 »

Tak to ti gratuluji, máš štěstí. Maznici vytáhneš vytahovákem zalomených šroubů: https://www.kamody.cz/extol-vytahovak-z ... gImufD_BwE anebo https://www.nakupik.cz/zahrada-a-dilna/ ... gLtefD_BwE
a také si kup vyrážeče kolíků, např.: https://www.inna-kt.cz/naradi/dilenske- ... gLOpvD_BwE

Rameno nahřát flaškama :ohen: a ohnout do přibližného tvaru, na centimetru nesejde - doufám, že myslíš rameno rotoru a nikoliv hlavní rameno, ale to je litina, to neohneš, to zlomíš. Někoho s flaškama "obstatek" určitě seženeš. 8)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#179 Nový příspěvek od mastnacek »

robert5718: diky za rady a tipy, jako bys vedel cim jsem vytloukal ty koliky :))
jojo ramena rotoru, druhy zleva je poradne zohejbany. Nebude to po vyhrati jeste vic nachylny na tlaky? I kdyz jestli se me to povede dat do kupy, tak by se to uz potkat nemelo a pri obraceni se to neohne.
Nemas typ do jaky vejsky by melo prijit spravne oje?

robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#180 Nový příspěvek od robert5718 »

Ano, nahřátím to můžeš trochu oslabit, ale dokud s tím nezavadíš o švestku (jako já), tak by se to ohnout nemělo ... Kdybys to přehřál moc, a bylo z toho bláto, tak sehnat fungl novou trubku stejného průměru a případně upravit konce aby průměr konců odpovídal originálu.
Výška oje to je akce "pokus-omyl" ale platí jedna zásada, kterou jsem dostal před léty, že péro obraceče má být kolmo k zemi, tak to dělám a funguje bez připomínek.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“