Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#181 Nový příspěvek od Pavel »

srovnat to pude i za studena pod lisem a podobne jinak ja ho taham v pravitku mam blbej serizenej je celej do roviny a pak ho jen prizvihnu nebo pustim nis mam udelanej pak retizek v ramenou ze když zvednu ramena tak je jako doraz abych neohl nahon

robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#182 Nový příspěvek od robert5718 »

U větších traktorů než 4011 je tahání v závěsu nevhodné, ba nebezpečné, pokud je třeba často a prudce točit. Na velkých plochách to problém není. Já to mám v liště v ramenou a na dlouhém kardanu mám od traktoru homokineťák, takže mohu točit skoro na místě a oje obraceče se do kontaktu se zadním kolem nedostane.
Na který rychlostní stupeň obracíte na rovině ?

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#183 Nový příspěvek od mastnacek »

robert5718: to s tim perem me tak nejak vychazi ze oje spis dolu. Budu si to pamatovat az budu znova zaprahat. Mam takovej pocit ze uz ty trubky nekdo rovnal, proto se mozna tak lehce ohnuly.

Obracim na dvojku, pomalicku. Prvni rozhor na trojku. 4011

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#184 Nový příspěvek od Badyn »

Já ho tahám za eresem v pravítku, které je masivní litinové z Rumuna. Krásně to za to pasuje a ani při plným rejdu ani když se točím přes brzdy tak si o kolo neškrtne :) ale ještě musím dodělat ten řetízek jako Pavel abych si při zdvihání ramen neurval náhon :) 8)

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#185 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, jestli mate ten staresi model s trubkovejma ramenama, nekoupime spolecne manual a seznam ND z ebaye? Jsou tam myslim od 500kc vejs. Naskenoval bych to pak ve vysoky kvalite a poslal.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#186 Nový příspěvek od Pavel »

Pavel píše:srovnat to pude i za studena pod lisem a podobne jinak ja ho taham v pravitku mam blbej serizenej je celej do roviny a pak ho jen prizvihnu nebo pustim nis mam udelanej pak retizek v ramenou ze když zvednu ramena tak je jako doraz abych neohl nahon
ja mam pravitko v ramenou blbe sem to napsal

robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#187 Nový příspěvek od robert5718 »

Pavle,
nějak nechápu o co se Ti ten řetízek (kterým jsi spojil obě ramena) zachytí. Přece jedinou překážkou, když jdou ramena nahoru, je náhon, a to už je pozdě ...
Ledaže bys ho měl v ramenou blízko traktoru a zachytil by zespodu o spodní závěs ? Zkus vysvětlit nebo pošli foto, dík !

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#188 Nový příspěvek od jirka_holub »

Take prosom vysvetlit retizek. nechapu jak tam bude, vzdyt hydraulika ma silu a retizek lehce pretrhne nebo neco ohne..

Obracim na 3ku na 1300 ot nebo na 4ku 1000 ot. Nahon zarazen pres prevodovku. placatý louky.
J.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#189 Nový příspěvek od Pavel »

v ramenou je pravitko od jednoho ramene mam retizek ten je nahoru na zaves a drzi vejsku nastaveni dolu ramena dolu u zetora netlaci a druhej je opacne a když zvedam a vidim ze je na konci prestanu zvedat abych pravítkem neohl nahon

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#190 Nový příspěvek od petr laz »

Tata dneska prerazil rameno rotoru pojistky vyrazeny bohuzel trubku nemuzem dostat ven, neco se me plete jestli neni na zavitu. Delal uz to nekdo
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#191 Nový příspěvek od robert5718 »

To rameno jsem neměl vyndané, ale na závitu to nebude. Jsou tam 2 kolíky a to je vše. Akorát to bude velmi dobře "zarostlé" ... zkus uvolňovač šroubů, Kofolu nebo jiné kyseliny. :)

Obrázekwhere is the closest gas station from my location


robert5718
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 20, 2011 3:28 pm
Bydliště: Bukovec

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#193 Nový příspěvek od robert5718 »

Vzít a nabídnout zde na fóru nebo na Bazošu (manželka určitě ocení sběratelství :tyty: )
Pro někoho to má cenu zlata, tedy pokud je ozubení a čep nepoškozené a nesedřené. Ty ozuby prodává Kramp, Granit za 4-5.000 Kč.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#194 Nový příspěvek od petr laz »

tak sem rano zjistil proc se to stalo vymlaceny klinek na kloubu vule na rotoru pres 1/4 otacky, zitra sekame posledni kus a pak to musime opravit. bohuzel bude vymackana i hridel.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Pepa56
Příspěvky: 69
Registrován: ned říj 26, 2008 2:03 pm
Bydliště: Kladno

Re: Obraceč Fahr KH4 z taženého na nesený

#195 Nový příspěvek od Pepa56 »

Zkontroluj si také vůli na ozubených převodech. Dávají se tam vymezovací podložky.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“