Obraceč a shrnovač TON

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zizu206
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 03, 2009 9:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Obraceč a shrnovač

#1 Nový příspěvek od zizu206 »

Ahoj všichni
potřeboval bych poradit, jake jsou vsechny tipy tohoto obracece, jaky ma nazev, jestli by to utahnul traktor a vykonu cca 20 koni a jak funguje: obracecka a shrnovacka, protoze na inzeratech uvadi ze toto píci obrací a shrnuje. A za kolik se tak dá sehnat peněz nový a starý, viděl jsem ho na Hobby ale cena tam nebyla. Chtěl jsem pořídit paprskový ale ten je zbytečně pro mě veliký a o OSP platí to samé, a normální obracečka je drahá. Jaké má výhody a nevýhody. Díky za odpovědi 8)
Přílohy
obraceč a shrnovač.jpg
Die Diesel-Innovation

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obraceč a shrnovač

#2 Nový příspěvek od tomasberry »

přečti si tady pár vláken pod tím o obracečích, tam je toho o tomhle tzv. Ton dost. Jinak co se týče ceny tak starý tak od pěti nahoru a poláci dělaj i nový, ale ty stojej kolem šestnácti tisíc. a kolik s ním chceš obracet a jakým traktorem?

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#3 Nový příspěvek od jirka_holub »

Tenhle obracak mam, ale uz se mi to nechce psat znova, tak si neco precti tady:
viewtopic.php?f=52&t=3423

viewtopic.php?f=52&t=5063&start=0

viewtopic.php?f=52&t=15442


Na ten muj ton mam i manual, posli mi na SZ emailovou adresu a poslu ti to, jestli chces.


20 koni by melo stacit, ale napis kolik Ha s tim chces delat a jakej to mas traktor.¨

Uživatelský avatar
zizu206
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 03, 2009 9:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#4 Nový příspěvek od zizu206 »

Mam němce Güldnera ABS má 22 koní a chtěl bych obdělávat možná ani né 0,5 Ha, příští rok ale mam v plánu sekat pozemek o velikosti 2 Ha, takže záleží jak bude obracet obracák, abych nemusel s hráběmi jako posedních 6 let :prace: ... No a teď kldyž vím jak se jmenuje kouknul jsem se na internet a našel sem dokonce novéhho TONA z fabriky STS PRACHATICE http://www.stsprachatice.cz/v_v_vyroba.htm uvádí zde že si ho vyrábí sami ale cena tady není... A ještě mam otázku Jiří : Ten balíkovač vypadá velice dobře 8) a tak sem o něm už také začal uvažovat, ale utáhne to takovýhle traktor? A má cenu to kupovat na 2 Ha? :friends:
Die Diesel-Innovation

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#5 Nový příspěvek od jirka_holub »

Na vic nez 2Ha bych se s TONem nepoustel. V mem pripade jde zejmena o to, ze skoro nestihnu tak velkou plochu posledni den zpracovat: v 10 hod to zacit naposledy obracet.. pak pauza, kolem 13 hod zacit delat radky... a pak balikovat, to jde pomalu, a vse odvozit a vyhazet na patro... to je o smrt a zvlast kdyz bouri na obzoru. Lepsi je mene kvaltu a mene stresu.. susit louky na etapy. Na vetsi rozlohy pak uz urcite vetsi masiny, ctyrrotorak obracec a velky nahrnovak a kulaty lis.
Hrabe :shock: ? to uz neznam, zapomen na ne :ano:
Ten balikovac ..v navodu pisou (viz vlakno o welgeru druha strana, prispevek "" )ze staci i 12 koni, kdyz je suche seno a valis baliky na zem a netahas zaroven vlek. Smysl ma tak max na 2-3ha, pak uz se udres a nestihas. My uz delame do hranatych jen cast a hlavni zasoby budou v kulatych, vysusim, udelam radky a zvu ciziho cloveka s lisem.

Uživatelský avatar
zizu206
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 03, 2009 9:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#6 Nový příspěvek od zizu206 »

Takže ten TON je na takový menší plochy, pro malý zemědelce :typek: já se na něj táák těšim ti povím.... Měl jsem terru, ale to je největší sráč na světě, aspon teda s motorem Jikov, každej druhej den sem se štouchal v motoru, hrůza :pistol: no a pak přišli slavné hrábě, tady všemi tak oblíbené :vysmech: a jinak jsi tedy s TONem spokojen? není vyžadována žádná větší údržba nebo náké problémy?
jinak díky chlapi za rady :friends:
Die Diesel-Innovation

Uživatelský avatar
zizu206
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 03, 2009 9:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#7 Nový příspěvek od zizu206 »

Nevíte někdo kolik váží a měří TON ? Koupil jsem ho, ale musim sehnat káru a nevim jestli mi bude stačit o rozměrech š-okolo 1 m d-200 cm, nosnost nevím. Vezl jsem s tim pluh 2 radl. obracák u kterého váhu také nenajdu ale cca 250 kg má. Díky za rady
Přílohy
1062222364~1.jpg
DSC00909.jpg
Die Diesel-Innovation

Uživatelský avatar
zizu206
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 03, 2009 9:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#8 Nový příspěvek od zizu206 »

Tak jsem se ho dočkal :) je sice 3 metry dlouhej ale ta malá hmotnost je paráda 8) te´d ještě posíct ...

Mam na vás dotaz, nemá někdo zkušenosti z tímto hnacím mechanizmem od Fahru ? Prodejce traktoru mi totiž zapomněl zdělit, že řemenice jsou o půl centimetru posunuté a tudíž s nandáním řemenu se lehce řemen poškodí a přetrhá. Jenže mam i druhý problém, součástka, která náhon šponuje je v půlce přetrhlá a vypadá že je to odlitek z litiny, na součástce je patrné že se majitel už pokoušel díl svařit ale asi mu to moc nešlo, tak to vyhodil, vyfocenou ji nemám ale mam ji z webu zakroužkovanou na foto... nemáte prosímvás něco podobného někdo .. ? :-/ Děkuji za rady
Přílohy
guldner-azk8-4232443.jpg
DSC00922.jpg
DSC00920.jpg
DSC00919.jpg
DSC00918.jpg
DSC00916.jpg
Die Diesel-Innovation

Uživatelský avatar
zizu206
Příspěvky: 45
Registrován: pát dub 03, 2009 9:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Obraceč a shrnovač

#9 Nový příspěvek od zizu206 »

Malá ochutnávka



je to parádní věc 8)
Přílohy
DSC00944~1.jpg
DSC00943~1.jpg
Die Diesel-Innovation

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Obraceč a shrnovač TON

#10 Nový příspěvek od Přemo »

Zdravim vas panove potrebuju vase rady...mam doma obracec fella..rad bych vedel presne oznaceni...typu ktery mam nasel sem tady nekde primo odkaz kde jsou snad vsechny ale presne muj nikde. :-/ .a chybi mi jedna hruska.ozub je 6 rotor ale mam jen 5:( pridam fotku hodim sem odkaz te stranky....a jeste jsem tedka sehnal pasovku TON. a taki bych rad vedel origo oznaceni..kvilu nahradnim dilum remeny atd.zaber ma 2 m..davam aji fotky diky za komenty.. 8)
http://www.triplehequipment.com/manuals.htm
Přílohy
TON.....
TON.....
fella....
fella....
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

rape
Příspěvky: 15
Registrován: sob bře 06, 2010 4:40 pm

Re: Fella&TON

#11 Nový příspěvek od rape »

kontaktuj firmu agromex, zkus jim poslat fotku, ta je zástupce fellly v ČR, teď jsem taky pořídil obraceč od Felly, pomohli mi sehnat katalog dílů

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Fella&TON

#12 Nový příspěvek od Přemo »

diky moc uzsem jim napsal..a nevite jeste nekdo kdety remeny sehnat na toho tona?nemate nekdo nahradni doma?nebo rozmery oznaceni nevite? :-/
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fella&TON

#13 Nový příspěvek od jirka_holub »

mam tona, ale jinyho... STS prachatice SP4 066.
rozmer remenu zjistim.... videl jsem jej origos v prodejne ve frydku mistku, i s predvrtanyma dirama, ale draho a pak jdem jej videl v jedny prodejne kde vedou vsechny remeny, nazev zjistim, to bylo na objednavku, bez der samozrejme.,,

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Fella&TON

#14 Nový příspěvek od gastly »

U TONA bacha, co kus to originál, Já mám řemeny 32 x 5000. Nevrtaný mě stály 1950kč. Bylo to na obědnávku a čekal jsem týden. A co vím pohybuje se to od 4700 po 5600 mm délky řemenů,protože jsou různě široký.On to dřív vyráběl kde kdo. Pepa.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fella&TON

#15 Nový příspěvek od jirka_holub »

Takze muj ton ma remeny 3000x25 (od pohaneneho hridele na jedno velke kolo) a 5300x32 (to jsou ty dva hlavni remeny na kterych jsou hrabice)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“