Obraceč a shrnovač TON

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jaroslavp
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 20, 2015 11:16 am
Bydliště: Vysočina

Re: Obraceč a shrnovač TON

#91 Nový příspěvek od jaroslavp »

Podívej se jesli není u tažné řemenice na jedné straně střihlý tažný kolík. Ahoj.

kostey
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 10, 2017 12:42 am
Bydliště: Vysoké nad Jizerou

Re: Obraceč a shrnovač TON

#92 Nový příspěvek od kostey »

Ahoj lidi, na obracáku k MFce se mi asi uplně rozsypalo ložisko na hřídeli, protože hřídel má najednou strašnou vůli. Fakt nejsem z těch, který by se vyžíval v opravách strojů a tak toho moc neumím, ale uplně levej snad nejsem. Nevím ale kde to sehnat, strýček google mi moc nepomáhá. Dokáže prosím někdo poradit?
Obrázek

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Obraceč a shrnovač TON

#93 Nový příspěvek od Jindra »

z hlavy teď nevím co tam je za ložiska ale jsou tam normálně kuličková, 2 za sebou nedávno jsem je měnil ( asi 2-3 roky zpátky) hřídel má myslím průměr 25 takže tam bude 6005 ,nebo 6205

jinak na podle katalogu je tam 6005 - je to na novější typ ale než so160 ale to je stejné má to jen kulaté plechy, stačí kouknout na AG-portál

http://www.agportal.cz/files/user/Agros ... log_ND.pdf
kdo si hraje nezlobí

kostey
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 10, 2017 12:42 am
Bydliště: Vysoké nad Jizerou

Re: Obraceč a shrnovač TON

#94 Nový příspěvek od kostey »

Jindro, díky moc! Mám to objednané, tak doufám, že se mi to podaří vyměnit :)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Obraceč a shrnovač TON

#95 Nový příspěvek od Jindra »

není to složité to vyměnit, jen si dej pozor na řemenici, ta je litinová, tak ab nepraskla až ji budeš tahat dolů. Myslím že někomu z mého okolí praskla
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Obraceč a shrnovač TON

#96 Nový příspěvek od Lukashil »

zetorak jirka píše:Na péra bych to neviděl, ale buď máš vytahanej jeden řemen a nebo rozcapenou jednu řemenici a řamen jde hloub , pak má řemenice jiný rozměr obvodu.
mám teĎ stejný rpoblém
mám předělaný so 160 z mf70 za traktor, adal jsem nové řemeny, musel jsem vyvrtat díry origo už neměli, a teď mi to po pěti otáčkách obraceče ujede celé ke straně, řemeny už jsem došponoval jak bejk a dělá to pořád, a teď co s tím když jsou řemeny nové
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Obraceč a shrnovač TON

#97 Nový příspěvek od ladiki »

pokud to někdo před Tebou šponoval, tak můžeš mít v háji i ložiska a celé Ti to jde k jedné straně....
Nejvíc na ráně je ložisko na velké řemenici u které je i malá řemenice od pohonu....Když jsem to měl dávno rozdělané upravoval jsem to na dvě ložiska za s sebou....

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Obraceč a shrnovač TON

#98 Nový příspěvek od Lukashil »

divné že před tím to tak bylo taky a jeden řemen navíc spojovaný plechem a nehlo se to ani o milimetr.
myslíte že pomůže nechat ty řemeny hodně na volno?
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obraceč a shrnovač TON

#99 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem s ním doma jezdil a koukal jsem na ty řemeny. Mám je na tom našem docela volný. Nejsou jako kšandy, ale jsou dole prověšený. Maká to dobře, tak jsem s níma nic nedělal. Maká teď na senu. Nebo makal. Je sklizeno. Ale dneska foukal vítr jako prase. Dal jsem si tu hrabici z boku aby mi to lepší nahrabovalo. No po jednom řádku jsem to musel vyndat. Sena bylo tolik, že mi to tam zůstávalo a dělalo hromady. Pak už to bylo dobrý.
Já myslím, že když jsme vyměnili ty řemeny za nové, taky nám jeden řemen ,,ujížděl". Nejdřív jsme to utahli a bylo to ještě horší. Pak jsme to povolili jako kšandy a bylo to dobrý. Po čase jsme to malinko přišponovali a je to cajk. Ale jak píšu, je to prověšený dole. Ono to ničemu nevadí. Otáčí, nahrabuje dobře.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Obraceč a shrnovač TON

#100 Nový příspěvek od Jindra »

je to rozdílem průměrů řemenic (třeba zkus v nějaké hloubce na víc místech změřit šířku drážky na jednotlivých řemenicích a uvidíš že bude širší, řemen zapadne hlouběji a pak se ,,zpožďuje", dostal jsem radu od zkušenějšího že si mám udělat na řemenech křídou čáru ( ještě bez příček) pak párkrát protočit a který víc ujíždí napřed tak ty řemenice víc roztáhnout( třeba špalkem) nebo ten který jede pomaleji u něj řemenice naopak trochu stáhnout( přihnout k sobě) - tím by se měly řemeny dorovnat že pojedou nastejno, ale je to teda o trpělivosti, docela jsem to srovnal, jinak to táhnou příčky a musí se to na té jedné řemenici proklouznout když už to příčky nepustí
kdo si hraje nezlobí

michprik@seznam.cz
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 05, 2021 11:37 am
Bydliště: Hranice

Re: Obraceč a shrnovač TON

#101 Nový příspěvek od michprik@seznam.cz »

Zdravím všechny Toníkovce
Prohledával jsem internet a nejsem schopen najít katalog dílů na starého Toníka OS 03. Můžete mi prosím pomoct? Zkoušel jsme odkazy v tomto foru a žádný z nich mě nepřivedl úspěšně k cíli. Díky

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6600
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Obraceč a shrnovač TON

#102 Nový příspěvek od Lukashil »

ono na os 03 už stejně nejdou sehnat táhla mezi hrabice, hrabice a dokonce jsou problém i řemeny.......
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
MaxC
Příspěvky: 91
Registrován: stř bře 28, 2012 3:26 pm
Bydliště: Benešov

Re: Paprskové - sluníčkové obraceče sena

#103 Nový příspěvek od MaxC »

Zdravím, chci se zeptat, zda obraceč a nahrnovač TON od výrobce Wirax lze využít k rozhazování, obracení a nahrnování trávy při sušení sena? Mám malý pozemek a nechce se mi pořizovat dva různé stroje. Kdysi jsme takhle sušili s něčím podobným připojeným k MF 70. Tahal bych to za DongFeng 30. Pozemek je ve svahu cca 12st.
http://www.maly-traktor.cz/obchod/udrzb ... -sena-ton/

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Paprskové - sluníčkové obraceče sena

#104 Nový příspěvek od mastnacek »

maxC: odchodil jsem za MFkou miliony kilometru. Obraceni i nahrabovani. Takze za traktorem proc ne. Nevyhoda pri obraceni ze hazis do boku, ne za sebe. Pri velkym mnozstvi materialu se to pri nahrabovani obcas zahlti. Pri rozhazovani po rotacce zvedam stranu kam to ma litat cca o 7cm vejs.

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Obraceč a shrnovač TON

#105 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

já tím wiraxem dělám rozhoz i shrnování, lepší je po posečení počkat až to trošku obeschne pak jde ten rozhoz líp, první stranu přehazuješ do posečenýho, pak už to jde dobře. Mě se na tech tonckách líbí že při shrnování pak je to takový načechraný navysoko a pěkně to v tom posádu prosychá

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“