Jaký lis na malé balíky?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#451 Nový příspěvek od UR1SK »

Uzlík sa vytvorí, ale vplyvom vôle väčšej ako 1mm medzi uzlovačom a pridržiavačom motúza sa motúz prehodí späť za pridržiavač a ako ide balík vonku tak ho samozrejme roztrhne.
Ak to robí len sporadicky, tak v prvom rade skontroluj uzlovací prst na axiálnu vôľu, či nebehá hore dole a tým spôsobuje chyby viazania.
Skontroluje napináky motúza a motúzovú brzdu. Ten červený motúz má iné trecie vlastnosti, aj keď cormick viazanie si s ním vie celkom poradiť.


Obrázek

Obrázek

hopek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 01, 2023 10:38 pm
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Jaký lis na malé balíky?

#452 Nový příspěvek od hopek »

mam claas markant 40. Ze začátku mi vyskakoval provaz (od podáváni jehly) z přidržovače a pak i z uzlovače. Nadvařil jsem základni desky a levá strana začla vázat bez problému a pravá váže, ale provázek se zůstane za palcem nebo přidržovačem a pak se roztrhne. Koupil jsem novou základovou desku, a přestalo to úplně vázat. Dal jsem zpátky starou desku , změnil jsem provaz (byl tam boly Juta a opět jsem dal bilo Jutu) a přestala vázat leva i pravá strana.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jaký lis na malé balíky?

#453 Nový příspěvek od jojo7011 »

No to je dost osemetna zalezitost. Co som sa so svojim lisom vytrapil kym so ho donutil neroztrhovat spagat. Kontaktoval som dvoch ludi po tel. ( aj clena UR1SK ) co mi nieco poradili a aspon naviedli kde by som mal hladat problem. No najvacsi pokrok som dosiahol, ked mi prisiel pomoct moj dobry kamarat ktory sa sice v lisoch nevyzna, ale je technicky velmi zdatny clovek. Najprv mi otacal zotrvakom on a ja som pozorne sledoval , ze co sa tam v tom uzlovaci deje. Potom sme sa vymenili, ja som otacal zotrvakom a on sledoval viazanie. Nieco som vypozoroval ja, nieco si zase vsimol on, co som si ja nevsimol. Takymto sposobom sa nam podarilo odhalit a odstranit hadam aj 10 mozno viac drobnych problemov o kotrych by som ani nepovedal, ze by mali mat na nieco nejaky vplyv, ale v konecnom dosledku mi prestalo na pravom uzlovaci trhat spagat. Jednalo sa hlavne o ludovu tvorivost ( tu nieco dozvarane, odrezane, prihnute, nepatrne posunute casovanie a kopec ineho ). Z toho mnozstva chybyciek ani neviem presne urcit ktora konkretne, alebo subor ktorych mi zapricinoval moj problem trhania spagatu. Teraz viaze jedna basen, len obcas vypluvne nejaky zmatok. Statisticky tak cca. 1 zo 150 balickov. Takze moja rada je poprosit o asistenciu niekoho technicky zdatneho kto ti bude ochotny asistovat. Je to boj aj na 2 dni a viac. No ked nato budete dvaja fachmani urcite odhalite co to sposobuje a opravis to. Aspon tak sa to podarilo opravit mne. Teraz mam pre zmenu iny problem. Zacal mi robit balicky v tvare bananu. Na jednej strane mam ocividne malo hmoty. Zle nahrabanym riadkom to sposobene zjavne nebude. Zase mi nieco poradil clen UR1SK tak skusim nieco vymysliet. Touto cestou chcem podakovat celnovy UR1SK za pomoc po telefone 8)

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#454 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

rohlíky, možná zkus zkrátit balík trochu, jezdit pomaleji, nabrousit a vymezit lépe nůž berana. Mě to nerohlíkuje, jen náznak prohnutí občas, myslím že na straně kde řeže nůž bývá víc hmoty při dlouhé trávě a velkém množství sena v posádu, nebo vyšší rychlosti při lisování nestíhá nůž vše sekat a občas nějaké stébla přehne, tím je na straně nože víc hmoty v balíku a pak se kroutí

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jaký lis na malé balíky?

#455 Nový příspěvek od jojo7011 »

Noze su nabrusene jak britva. Akurat s vymedzenim nozovej vole mam problem. Zjavne do barana naburali prsty od podavania a zohli ho. Hore mam volu 0.5mm co je OK ale dole mam volu 3mm. Balicky robim cca. 600mm dlhe. Divne je, ze doteraz mi to nerobilo. Az v piatok som bol polisovat seno kamaratovy a vypadavali iba same banany. Obcas to vypluvo aj pekny balicek, ale to boli moznoze 5 zo 100.

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#456 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

uvidíš při otavách, budou kratší stébla nebo při slámě jestli to bude lepší. slámu jsem lisoval jednomu 800ks na dům, a balíky byly jeden jak druhý, hezky rovnoměrné.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jaký lis na malé balíky?

#457 Nový příspěvek od jojo7011 »

Vcera sme sa s kamosom pusili do lisu. Zistili sme, ze bol preskoceny rozvod. Retaz hlavneho nahonu je strasne vytahana a preskocilo asi o 3 - 4 zuby casovanie na nahon hriadele co je pre podavac hmoty do lisovacieho kanala a uzlovace. Najprv sme sa rozhodli skratrit vytahanu retaz o jeden clanok bo kladka sa uz viac nedala nasponovat. Ale po vybrati jedneho clanku uz nevydalo spojit retaz. Takze sme tam ten clanok vlozili naspat a zaheftovali naspat capy. Potom kamos prevaril taznu srubu napinaka, tak aby isiel zavit az do konca. Ta este ju pustilo nasponovat asi o 15mm. Retaz je napnuta este nie celkom dobre, ale uz nema taky velky previs jak mala a je mensia pravdepodobnost ze znovu preskoci. Nastavili sme casovanie na znacky. Potom sme zistili ze je preskocena aj druha retaz co je na podovaci, co su nou prepojene kluky pre podavacie prsty navzajom. Kluky podavacich prstov musia byt presne oproti sebe. Ked je jedna hore, druha musi byt dole. Tak isto to bolo uskocene asi o 3 mozno 4 zuby. Dalej som sa v navode na obsluhu docital, ze ked je malo hmoty na pravej strane lisovacieho kanala ( strana k zberacu resp. k podavacu ), tak treba otocit prsty prveho podavaca sikmou stranou k lisovaciemu kanalu. Lenze ja som mal prave vela hmoty na pravej strane a kukam prsty obidvoch podavacov boli otocene sikmou stranou k lisovaciemu kanalu. Kamos ich vsetky otocil naspat aby boli rovnou sranou k lisovaciemu kanalu. Nasledovala kontrola a premeranie vsetkych rozmerov podla navodu. Ked je kluka hlavnej prevodovky v dolnej uvrati ( baran je celkom zastrceny ) Rozmer 360 mm +/- 20mm konca prveho prstu prveho podavaca od lavej steny lisovacieho kanala mi takmer presne sedel ( cca. 360mm +/- 2mm hore dole). Ostatne rozmery prsta od osi drazky pre ihly mi dajak priblizne vychadzali, len neviem ci som to spravne pochopil a meral. Predsa len strojovy preklad z Francuztiny do Slovenciny nieje bohvie co. Tak uz len dockat otavy, alebo slamu a dam vediet jak to dopadlo, ci prestal robit bananove balicky.

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#458 Nový příspěvek od AgroGarden »

Dobrý den, naše firma vyvíjí zemědělské stroje pro menší a střední zemědělce.
Nyní by jsme chtěli na trh uvést dva typy lisů na malé hranaté balíky. Stroje by měli být vhodné pro všechny terénní podmínky i k práci v sadě, či na menších pozemcích.
První typ - Super mini bale, by měl být určen pro menší zemědělce a chovatele.
Parametry: sběrací zařízení o šířce 105 cm, rozměr balíku 30*38 cm, 85-90 úderu lisovacího pístu za minutu, vázací systém o dvou vlastních patentovaných vazačích, minimální potřebný výkon 15 hp, rozměry d*š*v - 180 +90 oj * 120 * 105 cm. Jízda po řádku,nebo vedle řádku.
Lis by měl pro představu vypadat podobně, jako lis heston 1840 , avšak v uvedených rozměrech a ve světle modré šedé barvě . Uváděcí cena by měla být: 49 000 kč.
Druhý typ : Mini bale 130, by měl být určen pro menší a středně velké chovatele a zemědělce. Sběrací ústrojí o šířce 145 cm, rozměry balíku 35*45cm,85 úderu za minutu, vázání stejné jako první typ,min výkon 25 hp, rozměry d * š * v - 230+120 oj * 170 * 130 cm . Lis by měl mít hydraulickou oj, aby řidič mohl jet traktorem libovolně nad řádkem nebo vedle řádku . Předpokládaná cena 76 000.

Ready
Příspěvky: 392
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Jaký lis na malé balíky?

#459 Nový příspěvek od Ready »

Dobrý den,ten super mini mně zajímá,to by bylo přesně pro mně,mám jednospojkový traktor a lis na malé kulaté není to pravé kvůli věčnému zastavit,vyřadit pojezd,roztočit znova plnou komoru na zabalení a vyklopit,rozjet se a pořád dokola.....jakou předpokládáte váhu lisu a bude verze s bržděnou nápravou? Popř pokud máte stránky,dejte odkaz,ten lis by mohl být řešením pro spoustu drobnohospodářů.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Jaký lis na malé balíky?

#460 Nový příspěvek od honzaPP »

AgroGarden píše: čtv zář 28, 2023 9:47 am Dobrý den, naše firma vyvíjí zemědělské stroje pro menší a střední zemědělce.
Nyní by jsme chtěli na trh uvést dva typy lisů na malé hranaté balíky.
No reklama dobrá,ale od kdy to bude na trhu? Máte nějaké video? Kde můžeme stroj vidět na živo?
Hinomoto N249

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#461 Nový příspěvek od AgroGarden »

Stroj bude k vidění v průběhu dubna. Při vývoji sem dáme nějaké fotky.
Váha stroje, necelých 400 kg ,na přání můžeme dát brzdy
Cena se tím zvýší asi o 1500-2000 pokud budete chtít hydraulické,pokud budou stačit mechanické,cena bude nižší.
Za lis lze připojit malý vlek.

AgroGarden
Příspěvky: 24
Registrován: čtv zář 28, 2023 8:57 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaký lis na malé balíky?

#462 Nový příspěvek od AgroGarden »

Zatím je pro nás klíčové udělat průzkum,co zákazníci chtějí,a jestli se vůbec vyplatí, se do takové výroby pustit.
Zároveň vznikl nápad nabídnout k lisu sekací adaptér, v podobě zakryté lištové či dvoububnove sekačce o maličko větší šířce než je sběrač tzn. u super mini bale šířka 120. Adaptér by byl pohaňen z převodové skříně lisu. Výkon potřebný pro soupravu se ale zvýší o 8-10 hp. Stroj bude ale pak využíván po celou sezónu, např k denní přípravě zeleného krmení, v podobě balíku. Stroj by šlo rychle upnout i odpojit , během 1 min. Zvedání adaptéru proběhne jednoduchým mechanismem jež udělá stroj po stisknutí páčky v traktoru. Popřípadě hydraulikou s traktoru. Cena by byla 13-17 000.

Ready
Příspěvky: 392
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Jaký lis na malé balíky?

#463 Nový příspěvek od Ready »

400 kg,pokud budou bržděné je snesitelné,pokud je lis plánován pro drobnohospodáře,musí se předpokládat,že nemají žádné těžké traktory. Lisovat čerstvou trávu,to je docela originální,jak budete řešit,aby se balík nezapařil? Na druhou stranu,pokud uděláte boční 100- 120cm dvourotor levněji než Polák a kvalita tam bude,máte další výrobní program.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jaký lis na malé balíky?

#464 Nový příspěvek od chobotek »

Přestal jsem tomu rozumět. První příspěvek píše o vývoji, druhý o výrobě. Výroba téměř nic nestojí v porovnání s vývojem, pokud se nejedná o kopii něčeho jiného. Jestli to není ani vyvinuté, máme několik let čas. Pokud to již vyvinuté je, pomohlo by ukázat, jak to vypadá a funguje.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Ready
Příspěvky: 392
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Jaký lis na malé balíky?

#465 Nový příspěvek od Ready »

No kdyby teprve vyvíjeli,velmi rád se ujmu dlouhodobého testování v obzvláště náročných a svažitých podmínkách. :D

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“