Jaký lis na malé balíky?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jaký lis na malé balíky?

#391 Nový příspěvek od Matúš »

To u nás prší každý rok a celkom dosť, až začínam mať pocit, že seno sa už proste neoplatí robiť a treba to všetko mastiť do fólie. Kopec farmárov tu už na to prišlo.
Inak ja včera prvých 50 balíkov tento rok, balíkovač Abbriata M61 Export od Sitrex group začal svoju druhú sezónu a fakčí bezchybne 8)

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#392 Nový příspěvek od andre.marek »

Já jsem část sena sklidil minulý týden, letos poprvé s opravdovou technikou, sbaleno lisem Welger AP45. 8) Svázáno 44 balíků, bez chyby - klepu na dřevo.
Měl bych akorát dotaz - při lisování to dost škube traktorem - (dopředu/dozadu) - předpokládám že je to hmotou lisu a malou hmotností traktoru - Iseki TA 250.
Může to být i něčím jiným? Musím ten lis tahat v závěsu na tažné liště v ramenech - kvůli délce lišty nešly úplně došponovat - to už řeším - bude zkráceno.
Přikládám jedno video...

https://youtu.be/-hqL0LNPlgo

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jaký lis na malé balíky?

#393 Nový příspěvek od Matúš »

Balíkovač tak trhá aj s Majorcom, z toho si nič nerob.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Jaký lis na malé balíky?

#394 Nový příspěvek od honzauta »

Je potřeba se kouknout po lisu s protizávažím ( John Deere 3..). Ten chodí o poznání klidněji :)

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#395 Nový příspěvek od andre.marek »

Vzhledem k množství pozemků mi zatím stačí ten welger, navíc jsem ho na podzim koupil, takže si ho nějakou dobu plánuju nechat... Šlo mi spíš o to, zda je to normální, nebo mám hledat někde nějaký problém. Snad to nebude moc ničit převodovku traktoru. Mám na kardanu přetěžovací spojku povolenou na minimum.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lis na malé balíky?

#396 Nový příspěvek od Antony30011 »

Malé kulaté dosoušíme vcelku. Je to povrchově, 3-5 cm mokré. Většina už je nascvhlá, rozdělali jsme je po vlečkách na stojáka, na půdě, na dvoře. Plachtujeme. Teď jsme strkali další na půdu a v tom bouřka a přívalák. Tak zase pod plachtama...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaký lis na malé balíky?

#397 Nový příspěvek od DYK »

Kde pak, jak Toník suší seno, je o vláhu postarané!!! Škoda že nesuší už třeba v dubnu - květnu. :jazyk:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

KristianCajka
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 01, 2019 8:05 pm
Bydliště: Kučín

Re: Jaký lis na malé balíky?

#398 Nový příspěvek od KristianCajka »

Dobrý deň, vlastním Zetor 3011 a chcel by som si zaň kúpiť balikovač na malé hranaté balíky, neviete poradiť? Pôvodne som chcel fortschritt 442 ale príde mi malo výkonný, mam asi len 2 ha luk + si chcem balikovač aj slamu a chovám 3 býkov ale postupne by som to chcel zväčšovať, na lis mam aktuálne vyčlenených len nejakých 1000eur možno by som vedel aj 1500

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaký lis na malé balíky?

#399 Nový příspěvek od chuck77 »

Hm, tak to neseženeš nic, co by udělalo aspoň 10 balíků bez chyby za sebou...kloudnej lis třeba Markant od Claasu nebo AP 430 od Welgru startuje min. na 3000 Euro a to není nic moc a bude stejně vyžadovat dražší opravu....něco opravdu pěknýho startuje v Reichu na 4000Eur, voňavky klidně 6000....na 2 ha a vic by Ti k442 krasně stačil.....s prázdnou kapsou nic pořádnýho neseženeš :tyty: .... ani se nebavím se o hrůzách jako je Claas Bubi a Riviere Casalis atd :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký lis na malé balíky?

#400 Nový příspěvek od ota »

Dávno k nám jezdíval pán s lisem K 442. Tahal to Z 4011.On s tím vázal v Zd leta letoucí. Vázal nám běžně 2 ha sena na jeden zátah. Vázal slámu pro liďi kdo chtěl. Zajel na řádek a valil. Udělal třeba kolem 3000 otýpek a za tu celou dobu udělal lis jen tři, čtyři ,,jednohubky"
Jezdil pro všechny ,,čučkaře" vázat. Ročně nám dělal pár tisícovek otýpek. Jedno jestli seno slámu. Všechno jsme kvůli místu jeli v otýpkách. A těch špatnejch jednohubek bylo pár. Měl to seštelovaný. Uměl s tím a měl to všechno v pořádku. Po každém větším lisování udělal udržbu, promazal, vyčistil.
Vloni jsme koupili taky E 442. Akorát bude potřeba přejít, vyměnit asi jehly. Vyčistit sem tam něco poopravit. Vše se točí. tak uvidíme. 8)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaký lis na malé balíky?

#401 Nový příspěvek od chuck77 »

Lidi jsou blázni...loni sem s těžkým srdcem prodával náš K442 po komplet poctivý neštětkový nebo částečný překupnický g.o. - oboje nové vázání origo DDR, obě jehly včetně botek, jehlová hřídel, hřídel vázání, zapínácí vázání, unášecí kotouč....volali blázni typu: "37????????????????????? To je moc!!! Dám vám nejvýš 20tis..." a podobný existence...už mě to sralo...nakonec se našel v okoí jeden kupec co ocenil, že je to stroj bez vady - vše bylo poctivě udělaný a to včetně ložisek na hlavní hřídeli kde je uloženej 120kg setrvák...kdo někdy měnil tak ví jaký je to sundat...........pokud ten lis dostane základní péči a nestojí venku na dešti tak člověka přečká...po sezoně stačí ofoukat, otřít hadrem, lesklý kovový věci stříknout WD a hotovo.....nic víc......takže proto na 2ha v pohodě stačí...jde o servis a základní péči nic jinýho 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Jaký lis na malé balíky?

#402 Nový příspěvek od polemnepolem »

Ahoj,

máte někdo zkušenost s provozem lisů sipma kostka,nebo unia kostka?Trochu si hrajem s myšlenkou pořídit novej nebo zánovní lis na hranáče.
Koukal sem i na Abbriatu co prodává Nerez,nebo ještě se tu sem tam objeví italský galigiani..
Novej chci z důvodu dostupnosti dílů a případně servisu do budoucnosti.

Děkuji.
Zetor 6245

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaký lis na malé balíky?

#403 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, Kocka je věrná kopie lisu Deutz-Fahr HD až do nejmenších detailů. Pozor na service. Málokdo se tomu dnes věnuje.
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Jaký lis na malé balíky?

#404 Nový příspěvek od polemnepolem »

Ahoj,
ta unia kostka píše že je v licenci deutz fahr s vázáním rasspe,mám trochu obavu z toho že je to polské(mám špatnou zkušenost s polskou sekačkou,bránami atd, ale třeba jsem měl jen smůlu na výrobce. :prace: :prace:
Zetor 6245

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaký lis na malé balíky?

#405 Nový příspěvek od chuck77 »

Rasspe se dnes cpe i do ruskejch lisů.....je to nejosvědčenější značka
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“