stavba mulčovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: stavba mulčovače

#541 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Má tam preklep tie prevodovky sa vyrábajú 1:1,92 je to taka na akú sa pýtam aj ja....v mojom príspevku
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15814
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#542 Nový příspěvek od oco13 »

Aha ok teda 1040rpm na kardane a cca 2t na noži.
Ja mám 1:2,5 to by mohlo byť tiež použitelné, len ani pánboh nevie kedy to poskladám. :pistol:

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: stavba mulčovače

#543 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Tak už som kúpil prevodovkuhttps://ibb.co/JtJHT7p a mam nychystany 4mm plech. Otazkou ostava ako uchytit nôž pripadne reťaz. neviem či to navarit priamo na tu prírubu alebo ako to máte vyriešené vy..?? Musím tu ten príspevok pridať znova lebo mi ho chlapci vcera zaspamovali :vztek: :pistol:
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15814
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#544 Nový příspěvek od oco13 »

Unášač a skrutky. Ak ho privaríš ako ho budeš brúsiť , alebo vymieňať reťaz? na tú hriadel aj tak treba unášač, na samotnú hriadel nechytíš nič.
Obrázek

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: stavba mulčovače

#545 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=105 tu je ta ista prevodovka ale stale hechapem ako to funguje ked je tpo len nasadene na tej nasuvacej prirube ako je možne že sa to točí...??? https://www.sidiros.gr/grasscutting/SET ... 089-detail tu na fotke je zasa nejaký kruh ale netuším ako je možné že sa točí ked nemá drážky ,alebo ako to funguje..??
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15814
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#546 Nový příspěvek od oco13 »

Dobre si pozri tú svoju fotku , na tom púzdre vedla sú drážky, len tie drážky sú konusové tak na tej strane sú plytké a z druhej strany budú hlbšie. To púzdro je vlastne unášač a ten kruh sa k nemu privarí.

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: stavba mulčovače

#547 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar páni, tiez som staval takyto mulcovac a riesil som to tak ze na ten protikus som navaril kruh o priemere 28cm a 10mm hruby a na ten som uchytil cez prevrtane diery pomocou skrutiek M10 a pevnosti 10,9 styri retaze a mozem povedat ze je to dobre. samozrejme samozaistovacie matice som preistotu poistil aj lepidlom na zavity. ten kruh som daval koli tomu ze tu uz niekto pisal ze ma na hriadeli kruh maly a retaze sa mu koli tomu hrckaju ked narazia na nejaku prekazku.

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: stavba mulčovače

#548 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

tak to je tak ako to je na tom druhom linku aj tam je to koliečko a to sa teda privara...???
Iseki TU 180f

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: stavba mulčovače

#549 Nový příspěvek od sustodp »

a jasne ze su tam drazky. inak ten plech sa po prizvarani trochu zvlnil, tak som ho musel zrovnat na sustruhu, takze je uz trochu tensi. obal je zo 4mm plechu vystuzeny zvrchu 40mm joklovinou a to je jedina vec ktoru by som spravil inak. medzi tie jokloviny sa mi nazbiera plno travy a mulcovac ju potom nosi na sebe, tak to musim cistit. teraz by som vrchny plech dal minimalne 8mm plech a ten by uz nepotreboval ziadne vystuhy a taktiez by sa mi na hladkom plechu nezbieral ten bordel a pri zvarani mulcovaca by som mal podstatne menej roboty.

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: stavba mulčovače

#550 Nový příspěvek od sustodp »

ano, je to zvaritelny material. ja som sice pouzil inu prevodovku, ale princip je ten isty

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: stavba mulčovače

#551 Nový příspěvek od sustodp »

samozrejme, ten protikus sa neprivara na tu hriadel, tam sa len nasunie a maticu zaistit zavlackou

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: stavba mulčovače

#552 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

koupil jsem polský Selmar K-140
https://agromil.pl/kosiarka-sadownicza/ ... -12-m.html

prodejce tvrdí že není potřeba kardan s volnoběžkou, myslel jsem že má mulčovač cvrčka jako třeba rotačka, ale necvrká to při odstavení plynu jak rotačka.
Při práci s tím žádnej problém nebyl, mulčuje pěkně, mám to za Dongfengem 30koní, tak nevím teda jak to s těma volnoběžkama je, abych něco neoddělal na traktoru

DKK TC27d
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2020 6:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: stavba mulčovače

#553 Nový příspěvek od DKK TC27d »

Převody na horizontálním mulčovači jsou tak postavený, že se může pohánět 540 ot/min nebo když se zamění kladky řemenice tak 1000ot/min
mám (asi) EFG 100 nebo 115
d
bulanek88 píše:Takovejhle mulčovač jsme koupili bez převodovky, na řemenech je převoda asi 1/1,5 dorychla, a prodejce říkal že v převodovce je asi 1/2 dorychla, jináč jsme to taky chtěli stavět, a minimálně tu hřídel bych si koupil, nabízel nám jí asi za 5tis bez nožů


vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: stavba mulčovače

#555 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

polák píše že k pastvinové sekačce volnoběžka netřeba, sem z toho jelen

Dzień dobry,

Wystarczy zwykły wałek WOM lub z tak zwanym sprzęgłem.

Pozdrawiam.

Dobry dzień,

Kupiłem kosiarkę K-140, czy do pracy potrzebny jest wolnobieżny kardan?

Dziękuję

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“