stavba mulčovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: stavba mulčovače

#496 Nový příspěvek od ladiki »

Zdar Vendelinko,

mám mulčer o záběru 1m a budu ho předělávat na 1,2m. Mulčuji také trávu kolem 25cm výšky a nemám problém i hořčici....Hlavní nože mám od Vares. Horní nože jsou dělané. Doporučuji mezikruží, aby namletá hmota rovnoměrně rozprostírala mulč. Dále kardan s volnoběžkou je nutnost. Mrkni na mulčery od Bednáře.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: stavba mulčovače

#497 Nový příspěvek od kucmar »

Vzhledem k tomu, že jsem zvětšil techniku, budu prodávat moje mulčovače a měnit je za větší.
Kdyby měl někdo zájem o hotový mulčer s pořádnou převodovkou, tak je k mání. Informace ze stavby kolem stránky 10. Cena 12 tisíc. Při uzavření zadní části, lze použít na drcení réví ve vinohradě.

http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... &start=135

Uživatelský avatar
vendelinko
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 08, 2020 9:01 pm
Bydliště: Poprad

Re: stavba mulčovače

#498 Nový příspěvek od vendelinko »

super dakujem za info. tu 1,2m budes tahat s kolkymi konami? vedel by si so mnou zdielat ake mas rozmery tych nozov na dlzku, kolko od bocnice mulcovaca a celkovej vysky noza od zeme po spusteni na zem. snazim sa k tomu dopracovat aby som uz pri samotnom navrhu mal podchytene a nemusel neskor upravovat. Ak by som tieto zakladne podklady mal, skusil by som to nakreslit aj v 3D a zdielat pre buducnost, ak by este niekto chcel pustit do projektu mulcovaca :) Pozbieral by som aj napady z vyroby mulcovacov na youtube.
Yanmar F165D

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: stavba mulčovače

#499 Nový příspěvek od ladiki »

4vendelinko...no já se chystám ten svůj předělávat bo tam mám chyby v kostrukci...nože nad zemí jako při sekání 4-5cm...on ten mulč se musí také do něčeho "zapravit"....protiřádkovací clona stačí jen v zadní části....ulělal bych protiosří....a ty vrchní nože udělám o pár úhlových stupňů před hlavními...něco ve stylu sekaček Honda IZY...

Ale obecně...mulčování je jako orba...někomu stačí, ž jsou stébla pomlácená, že je pole povrtané....někdo zase chce, aby když pomulčuje, tak za 2 dny nesmí být nikde mulč vidět....z toho pak jsou nároky na konstrukci :)

Uživatelský avatar
vendelinko
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 08, 2020 9:01 pm
Bydliště: Poprad

Re: stavba mulčovače

#500 Nový příspěvek od vendelinko »

ladiki vyskusam tvoju skusenost zakomponovat v priebehu tyzdna do navrhu :)

vcera som sa trochu povenoval navrhu, zatial je to len rychly nacrt s ktorym zacnem pracovat.

-noze zatial na pasovine 2ks priame
- nastavitelna vyska sekania
- je navrhnuty na sirku traktora

Strucny popis pouziteho materialu:
-jakel konstrukcia - 30x30
-krytovaci plech - 2mm hruby
-pod prevodovkou 4mm
-pasoviny na uchyt ramien - 12mm

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Yanmar F165D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: stavba mulčovače

#501 Nový příspěvek od Leo »

Dal bych šířku trochu větší než traktor, budeš si ujíždět koly trávu v zatáčkách.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#502 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi na akú výšku nastavujete mulčovače? Kosačku okolo domu mám 3 cm, ale to sa mi na mulčovač vidí dosť málo. Predsa len s ním chodím v horšom terene ako s kosačkou.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: stavba mulčovače

#503 Nový příspěvek od ladiki »

OCO: tak nejlépe stavitelné ale pod 5 cm v horším terénu bych nešel...

Vendelinko...2mm plech na šasi je málo 3 je jistota....Dále bych nedělal, žádné ostré hrany na "kluzácích" při objíždění stromů se musí mulčer pěkně sklouznout-smýknout...jsou i mulčery, kde jsou vzadu kola nebo vzadu uprostřed váleček...toto řešení se mi ale moc nelíbí.
Otázkou je ještě celková výška. Jde oto, že čím je stavba vyšší, tím má tráva více prostoru a více se tímto naseká....takže celkovou výšku bych viděl na 25cm...tj 5cm výška strniště a 20cm na drzcení nad noži...

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: stavba mulčovače

#504 Nový příspěvek od salwator »

este su dobre vnutorne pevne "medzinoze" po bokoch v strede medzi rotujucimi nozmi, nie? Ale ked chce mat nastavitelnu vysku tak tam nemozu byt... :-/
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#505 Nový příspěvek od oco13 »

Vendelinko - oplatí sa to robiť? https://dom.bazos.sk/inzerat/110940057/ ... osacka.php
Obrázek

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: stavba mulčovače

#506 Nový příspěvek od salwator »

kilo das za prevodovku a ked mas material, tak to zbuchas relativne lacno.

hento zo Sale za 400- este si prirataj kardan s volnobezkou a si skoro na 500. ten bude aj tak potrebovat k tomu svojmu...

ja som napriklad spravil lyziny-"vysokozdvih" na traktor za 14 €- tolko ma stali bocne uchyty- "bolcne" a ten vrchny zaistovak na trojbod. ostatne bolo vsetko z "odpadu". aj samotne lyziny :wink:
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#507 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem ja by som to za 4 kilá nerobil, lyžiny som spravil z ručného paleťáku a druhé z odpadu na dvore, ale za mulčovač som dal 1200 (s vlastným motorom) :typek:
A k tomu kardanu - pokial by som mal vývod tak k nemu držím aspon 3 kardany do foroty. Používam často hydraulický tretí bod tak mám doma tri pevné a dva hydraulické - pre istotu.

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: stavba mulčovače

#508 Nový příspěvek od salwator »

treba na to cas, material sa povacsine da zohnat. ja kupujem napr. u nas odrezky z plechov- za srotovu cenu. a odrezky nemyslim pas 10 cm x 200 cm, ale 200 x 150 cm a tak. a za tie jokloviny uz tak vela neda...
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
vendelinko
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 08, 2020 9:01 pm
Bydliště: Poprad

Re: stavba mulčovače

#509 Nový příspěvek od vendelinko »

Oco13 - zatial ano, co aj clenovia pisu zo skusenosti tak sa to oplati robit. Pracu nepocitam, ta bude vo volnom case, material uz mam alebo aj za tu srotovnu cenu tiez viem pozhanat. A zo skusenosti a rady z predoslych odpovedi a komentov panov na moj navrh, si myslim ze sa to da slusne vyrobit k spokojnosti. To z bazaru: ako bolo spominane - extra cena kardan a cesta z vychodu do Sale napr... cize zatial kupa pouzivaneho ma len minus

Navrh budem upravovat, len to tu nechcem odpovedou zahlcovat.
- sanky na nastavenie vysky odstranim
- rozsirim ho na zaber 1,2m
- Doplnim stredove noze a medzikruzie
- vyska sekania
- zmena typu noza

Zatial dakujem pani
Yanmar F165D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#510 Nový příspěvek od oco13 »

Prečo chceš odstraňovať sane po bokoch na nastavenie vžšky? Veď tie majú aj továrenské mulčovače. Čo ti potom bude držať výšku? ja mulčujem v plávajúcej polohe a práve sane a zadný valec mi udržujú výšku.
K tej kúpe- kupoval som práve kvoli tomu času, materialu mám plný dvor, ale nie je kedy. :pistol:

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“