stavba mulčovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zdd
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 30, 2020 2:32 pm
Bydliště: vysočina

Re: stavba mulčovače

#511 Nový příspěvek od Zdd »

Potřeboval bych radu zkušených a znalých.
Musím obstarávat, pravidelně zahradu, cca 3-4 tisíce m2. Z mého pohledu neudržovanou. Je potřeba sekat tak jednou za měsíc, než se stačí vysemenit kopřivy a další bordel, co tam roste.
Kameny, větve atp. zlikviduju, ale není jistota, že se tam něco nevyskytne, navíc je to místy trochu křivý, ale to bych mohl trochu srovnat rotavátorem na fréze. To co se poseká sbírat nebudu.
Stačila by na to trochu upravená stará rotační sekačka 6,5HP, kterou bych posadil do svařeného čtverce z plechů, aby bylo dole místo na mulčování ? Tohle bych nasadil na frézu a jezdil s tím.
Nebo mě napadlo vyrobit si opět něco rotačního na sklopné nože.
https://www.elektrodvorak.cz/sada-nozu- ... ZqEALw_wcB
Co myslíte ?

špalek
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: stavba mulčovače

#512 Nový příspěvek od špalek »

Chlapi nemáte někdo zkušenosti s mulčovačem EFGC 145 nebo 165? Mám 5748 a mulčovat chci i vysokou trávu, nedopasky, meze na cestě domů a i náletový bordel. https://www.ok-traktory.cz/Mulcovac-kla ... escription

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: stavba mulčovače

#513 Nový příspěvek od pavel sk »

Je velmi podobny tomu co mame aj my od "vyrobcu" Jansen. Akurat je v inej farbe a bez bocneho posuvu.

špalek
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: stavba mulčovače

#514 Nový příspěvek od špalek »

Na toho jansena jsem koukal, je tam velkej váhovej rozdíl ve prospěch jansena. Asi bych musel mít tu 145ku ale důležité je jestli bere i nálety a drny, protože mi prasata likvidují louku a pak v těch drnech rostou šípky, bezinky a i doubky, špendlíky a topoly. L

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: stavba mulčovače

#515 Nový příspěvek od amatér »

špalek: Mulčovače EFGC mám přes deset roků a v pohodě. Musíš po novotě dotáhnout šrouby a jediná slabost jsou ložiska pojezdového válce, která vyrezla, protože jsem do nich Wapkou mapral vodu a nenamazal. Stírací lištu jsem vyhodil hned po vybalení.
Typ 145 tahám za malým KIOTI CK 22. Má hydropojezd, takže si rychlost a tím vlastně velikost špony reguluji za jízdy plynule od nuly. Ve videu jsem při mulčování stráně na hranici pozemku. Bere v pohodě maliny, větve a křoviny. Za Zetorem bych se nebál většího.
https://www.youtube.com/watch?v=QiJjxXMK6iw

red.bill
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: stavba mulčovače

#516 Nový příspěvek od red.bill »

Záleží kdy bude mulčovat. Osobně jsem jezdil nějakýho agrimastra 2m, pokud bylo mrak hmoty(mulčovalo se v druhý půlce července) tak s tím měla co dělat 72 s turbem. Kamarád taky s turbem táhal nějakýho 3m, dokud tam měl lehký nože tak to šlo, jak dal kladiva ani si neškrt a mulčovač prodal. Ať se to nezdá kladiva jsou dost náročný na výkon. U hydro pojezdu je výhoda, že si můžeš měnil rychlost plynule, u mechaniky to je horší.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: stavba mulčovače

#517 Nový příspěvek od Širon »

No já mám záběr 135 s kladivama, reálně seču kolem 120 cm. Yanmar dvacítka to dává v pohodě do výšky půl metru. Včerá jsem sekl trávu ,že jsem se v ní ztrácel ,odspodu polehlá a podehnilá se svízelí a ostružiním, no a musel jsem jezdit hodně pomalu ,využil jsem i nejmenší rychlosti. Traktor to dával statečně,ale dělal jsem to jednou tak dlouho, a málem mi nevyšla nafta, tolik jsem jí spotřeboval jako po šolíchání kolem baráku za půl roku.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: stavba mulčovače

#518 Nový příspěvek od Širon »

Takže mít to zacvaklý za zetorem ,kterej by jel při požadovanejch otáčkách i na redukovanou jedna rychlejc, musel bych jezdit na menší záběr ,páč by to nedali řemeny na mulčovači.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

špalek
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: stavba mulčovače

#519 Nový příspěvek od špalek »

Dík za zkušenosti a video. Jsem v důchodu a nemám kam spěchat, myslím že bych mohl mít tu 155 abych traktor zbytečně nehonil. Nemusím čekat až bude mít tráva metr aby se traktor dusil. L

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: stavba mulčovače

#520 Nový příspěvek od pavel sk »

My mame toho Jansena 195 s bocnym posuvom a kladivamy. Nema problem ani so zarastenymi mraveniskami a tensimy konarmy. My nim cistime zatial len naletove odrody (cernice, šípy, hloch, trnie a pod. bordel) popri plote. Ten hydraulicky bocny posuv je super vec 8) . Ked sa mulcuje tak, aby to slusne zomlelo, tak sa jazdi redukovanou 3-4 zatial nam to stacilo. Travu starinu robil aj na velkej jedna a traktor sa stym len hral. Dôlezite je si strazit si otacky vyvodu na otackomeri (niekto to ma aj v uchu). Aby ten mulcovac robil dobru robotu tak potrebuje predpisane točky. Ten nas je na 540. Pri prvom mulcovani bolo kus citit nove remene. Potom sme ich kus došpanovali a odvtedy je klud.

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: stavba mulčovače

#521 Nový příspěvek od pavel sk »


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#522 Nový příspěvek od oco13 »

Zohnal som uhlovú prevodovku a doma som mal už dlhšiu dobu torzo mulčovača vraj za tk Musím sa rozkývať a niečo z toho poskladať. Chcel by som to spraviť tak aby sa to dalo použiť aj cez kardan za japonca a zároveň to malo vlastný motor pre použitie za domadelom.
Prevodovka je Tčko s pomerom 1:2,5. otáčky som sa niekde tu dočítal by mali byť cca 2000rpm.
Potrebujem poradiť ohladom japonca alebo tk - ak stojím za ním a pozerám na vývodový hriadel- kam sa točí ? doprava či dolava.. Otáčky počítam 800 - 1000rpm , viem že japonci majú 3 rýchlosti PTO.
Obrázek
Obrázek
ešte fotky toho mojho zázraku. :typek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: stavba mulčovače

#523 Nový příspěvek od Leo »

Nebylo by to lepší dát nastálo na ten motor, nemusíš si pak dělat hlavu s vývody a kardanem. Na motoru dáš stálé otáčky a pak víš, jak máš rychle jet se všemi traktory.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: stavba mulčovače

#524 Nový příspěvek od oco13 »

Leo - robiť to chcem na obojaký spôsob hlavne kvoli tomu,že zrejme neostane doma. Mám Geronima (Cronimo) so záberom 120cm takže ďalší mulčovač by bol nevyužitý. :typek: Ja som zaťatý starý somár a pripadá mi to tak dobrý kus železa, že ho nepustím do hutí. :typek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: stavba mulčovače

#525 Nový příspěvek od Leo »

Tak se bav. Čtu tu o tvých projektech, tak si říkám, kdo si hraje, tak nezlobí... :smich: :smich:
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“