Seno - cena ?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Seno - cena ?

#16 Nový příspěvek od Šéďa »

Ok, děkuji za rady.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Seno - cena ?

#17 Nový příspěvek od zetorak jirka »

To je právě ono, to velkosedlácký seno, posíct a když to je rezatý jako liška tak nahrabat slisovat a prodat, sám s tím moc nekrmí. Dobytku to nic nedá , ale ani neublíží, s konima je to pak problém, jelikož dělám seno vesměs pro koně, tak taky každý den obracím a hlavně dvakrát nahrabuju, to znamená, že nahrabu druhý den znova rozhodím aby doschlo to co se eště vlhký od spodu nahrabalo a znovu nahrabuju a lisuju. 145tky kola se jim zdaj za tiskara moc, ale,mnoho z nich se po skušenostech s tím velkosedláckým senem vrací jestli mám eště to moje seno. Pak už maj většinou smůlu.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Seno - cena ?

#18 Nový příspěvek od sita »

Jiri, po nahrnuti to druhej den rozhodis obraceckou nebo jen prevalis shrnovacem? Ja jsem ted nekde mezi tim cos popsal a mezi nekolikanasobnym otaceni. V zacatcich, nekdy pred 7mi lety, jsem otacel i dvakrat denne (v 11 rozhoz, cca v 1 otocit), vecer nahraboval... Seno bylo vymlaceny a polamany, pak jsem postupne ubiral a ted se blizim skoro k tomu co kritizujes :). Letos susilo tak vyborne (hlavne foukal vitr), ze jsem otacel jen jednou (sic!). Nerikam, ze je to nejlepsi seno na svete, ale zatim si nikdo nestezoval. Sam s nim krmim zatim jen kraliky a ovce...

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Seno - cena ?

#19 Nový příspěvek od red.bill »

Já to chápu tak, že obracákem řádek rozhodí. Párkrát jsem rozhazoval řádky když se nestihlo uklidit a napršelo do nich, strašný ztráty hmoty. Po druhým nahrabání toho byla tak polovina, zbytek zůstal ležet rozlámanej jak řezanka na zemi. Takže pokud nebylo jistý počasí nehrabalo se dopředu ale jen tolik co chlapi stihli odvážet. Jenže my jeli volně ložený seno do haly, Když bylo náhodou trochu vlhčí, pustily se ventilátory a doschlo to v hale. Balík je na sušení náročnější.

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Seno - cena ?

#20 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Balík 35x45x75 váha cca10kg-12kg seno 2€, slama 1,5€, otava 4€ každý rok predám všetko cca600ks sena ,75ks otava
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Seno - cena ?

#21 Nový příspěvek od chuck77 »

zetorak jirka: Hele neber to jako pruzení, jen jako můj názor: ale ten "velkosedlák" ví, kdy síct a jak sušit, ale v tom objemu a časovým presu to nemůže vše stihnout jak někdo, kdo si hraje s pár kupkama pro králíky a stráví na tom 5dní........počasí je hlavní element....klidně se dá nasušit i "velkosedlácky" pěkný seno, jen nesmí chlejstat...kolikrát mě to překvapilo, ajk pěkný může bejt seno dělaný ve velkým, na kterým se nevystřídalo moc mašin a není rozbitý na padrtť od věčnýho obracení..no pokud obracíš x-hektarů růčo pěkně postaru tak máš můj obdiv a seno musí bejt 1A a cena sedí ba je možná ještě pod cenou. to že je pro někoho "drahý" ještě neznamená, že mu to dám za pusu....ať si to ten "drahej" nasuší pěkně sám...držet mašiny a ještě se třást aby to nezmoklo mi nestojí za to mu nechat kouli 120cmm za 300 a balíček 36*46*50cm za 30Kč...to nezaplatí ani holý náklady na naftu a špagát/siť....dnes je takový hlad po seně, že není problém pěkný neplesnivý seno prodat....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Seno - cena ?

#22 Nový příspěvek od Zetor15 »

Jen bych dodal že taky záleží z jaké louky je seno. Pokud je to samý plevel a metlice z 40leté louky a nebo z mladé a kvalitní trávy s bylinkama.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Seno - cena ?

#23 Nový příspěvek od Sedlák »

Mně přijde že letos mi to stačilo jednou obrátit a seno jak lusk, balíky 120cm jsem letos kvůli tomu že nemám kde to schovat tak prodával za 500 a jen se zaprasilo, ještě musím odvést posledních 35 balíku jednomu koňaři a mám sena komplet za sebou :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Seno - cena ?

#24 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Samozřejmě je jasný, že se to letos sušilo skoro samo, posekl jsem , dvakrát obrátil, (né v jednom dni) nahrabal, druhý den řádky přehrábl a po doschnutí slisoval, opravdu to bylo letos jednoduchý a seno je suproví, ale když to vydím okolo ne , že se poseče a bez pohybu to po týdnu přilehlí k zemi nahrabou a hned zaním lítá s lisem, to ať mi nikdo neříká , že to je seno, tím bych ani nestlal.
chuck77. neberu to jako pruzení, vůbec né, a názor na věc je samozřejmě rozdílnej. 60 ha bych ručně obracet opravdu nestihal,jsem na to sám, ale seču po takovích částech, který se daj vždycky slušně usušit a uklidit,, a ať mi nikdo neříká, že velký podniky, který maj techniku o neskutečných záběrech, že nemaj čas to aspoň jednou zvednout a přehodit, otom já mluvím.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Seno - cena ?

#25 Nový příspěvek od Sedlák »

To Je pravda, jeden velko zemědělec tady to ani nerozhodi ale ten už to bere jen čistě jako byznys a živí ho dotace a bioplynka :zly:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Seno - cena ?

#26 Nový příspěvek od chuck77 »

pro mě zajímavá novinka a skvělej nápad: https://zvirata.bazos.cz/inzerat/107051 ... -vikem.php
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“