svinovací lis UNIBAL

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: svinovací lis UNIBAL

#421 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi, uvažuju o koupi tohoto lisu. Mám na malé hranaté, ale chci i na kulatý. Měl bych to hlavně na senáž a jen tím dělat ty nejmenší, myslím že 80 cm balíky. Slisuje to dostatečně ten balík, aby to pak nějak neplesnivělo? Nechá se nějak ovlivnit utažení toho balíku? Koukal sem na videa a zdá se mi, že se ten balík po vyklopení na zem dost rozplácne.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: svinovací lis UNIBAL

#422 Nový příspěvek od Zetor15 »

Kamarád ho měl a kvůli senazi koupil jiný. Na senaz Aby byla pořádná bu musel upravit utahovaci tlak pro komoru a jiný typ pásu a to by vyšlo dráž než jiný lis. Skousel 50 balíku a povedlo se 34 zbytek byl po rozebrání divnej a několik úplně schnilejch. Navíc rychlost u současného lisu je minimálně trojnásobně vyšší.

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: svinovací lis UNIBAL

#423 Nový příspěvek od Zetor15 »

Z vlastní zkušenosti doporučuji z těch cenově alespoň trochu blízko unibalu John deere 550

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: svinovací lis UNIBAL

#424 Nový příspěvek od zetor tomas »

Souhlasím s předchozími příspěvky. Zkoušel jsem senáž s Unibalem, senážní oves ještě docela šel, ale jinak to nebylo nic moc. Taky bych doporučil JD 550. Jednoduchý lis, který utáhne i slabší traktor a balíky pěkně utažený. 8)
Zetor 5945 a Zetor 6711

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: svinovací lis UNIBAL

#425 Nový příspěvek od frturek1 »

550 tku mam taham ji 7745t a maximalni zpokojenost rocne delame neco kolem 250 senaze chce to davat pozor aby nebyla moc mokra jinak to jde krasne

veteran6945
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 27, 2018 9:09 am
Bydliště: brno

Re: svinovací lis UNIBAL

#426 Nový příspěvek od veteran6945 »

Zdarec,,má někdo zkušenosti unibal vazáni do sítě? dělá to nějaká firma? nebo nějaký postup jak nato? dik

Vratislav Kocinec
Příspěvky: 165
Registrován: pát led 13, 2012 6:25 pm
Bydliště: Děčín

Re: svinovací lis UNIBAL

#427 Nový příspěvek od Vratislav Kocinec »

Já mám na unibalu vázání do sítě dvě sezony. Maká to pěkně , mám i široký pásy. Ale pořád je to unibal, takže suchý seno , žádná senáž a rychlost pomalu, ale jinak pro malého soukromníka paráda. Balíky jsou nádherný oproti provázku, jsou lehčí takže s tim může manipulovat i ženská. Udělal jsem si ještě pár změn od doby kdy mi to pán udělal. Jinak mám unibala asi 15 let a jsem v celku spokojen.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#428 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Tahal jsem hestona následně unybala 29let,začínal jsem na jednom s prvních v roce 82, né teda do sítě, to eště tenkrát nebylo, ale musím s Vráťou souhlasit, Pro drobnýho soukromníka supr stroj,pravda, je pomalejší, při rychlé jízdě jsou baliky měký, nestihá to lisovat, zavadlá tráva (senáž) s ním jde v pohodě taky, í To že v sítí vypadaj baliky líp než v provázku je pravda, ale že by byly baliky lehčí to né, ale ono to bylo asi myšlený jinak, že ?

Vratislav Kocinec
Příspěvky: 165
Registrován: pát led 13, 2012 6:25 pm
Bydliště: Děčín

Re: svinovací lis UNIBAL

#429 Nový příspěvek od Vratislav Kocinec »

To jo, zas tak lehký nejsou , mě to vyhovuje. Ale občas soused koňák doveze balíky od známýho a ten snad slisuje dva balíky do jednoho ( obrazně řečeno ) a to je těžký jak blázen.

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

Re: svinovací lis UNIBAL

#430 Nový příspěvek od santacek »

Cau,stal jsem se "stastnym" majitelem unibalu.
Dnes jsem zkousel lisovat seno.
Seno vubec nechce lest do komory pres pogumovany valec a zelezny valec,musim zajizdet pomalu do materialu.
Jak velkou nechat mezeru mezi vkladacima valcema?
Muzou se valce primo dotykat.
Kdyz uz jsem nejakou hmotu dostal do komory(prumer baliku asi 30cm),pasy se maji snahu roztocit pisti(obcas pomalu se protoci),ale jadru se moc nechce?
Pal se pasy pomalu krizi a jen piskaji jak prokluzuji.
Pasy mam trosku volne,zezadu kdyz na ne maknu tak se mi hybou,ale nijak proveseny nejsou.
Jak moc maji byt volne.
Za dve hodiny jsem dal jeden balik.
Snad to aspon trosku dam do kupy??
Dekuji.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#431 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Jestli je lis celkově orezlí, tak to bude chvíli zlobyt než se to všechno oleští, pásy u prázdného lisu musej být trochu prověšený a nesměj se u prázdné komory točit, ty musí nejdřív našponovat hmota v komoře. koukni zda se ti točej všechny válečky co tvořej dno komory, jestli se některej z nich netočí (prasklí nebo spadlí řetízek) nerostáčí se jádro, válce mají mít mezi sebou mezeru 15 - 17 mm a pružiny co tahaj za gumoví válec seřiď na délku 23cm, potom je dost důležitý aby chodila ta klapka nad gumovím válcem, nechodí li blbě se roztáčí balik, ta u prázdné komory musí být postavená a pří roztáčení jádra baliku se musí položit na ten gumoví válec, ten stírací hranol co je na něm na pantu ta klapka musí být těsně u válce, ale nesmí o něj škrtat Většinou bývaj prohnutý a pak nechodí ta klapka a děláto neplechu.

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

Re: svinovací lis UNIBAL

#432 Nový příspěvek od santacek »

Dekuji Jirko za odpoved.
Vcera odpoledne jesem se na to dival,a vazne tam chybel retez co zene valecky v komore(chybel hned ten prvni,tak se netocil ani jeden).
Ve skladech ho nastesti meli.
Jeste by chtelo dat sponovaky nad retezy(jsou tam tri a kladky jen jedna),co zenou ty valce v komore.
Dal jsem ho tam,jeste jsem trochu nasponoval klapku co je nad pogumovanem valci(aby byla zavrena).
Zkusil jsem udelat jeden balik a dobry.
Jadro se zalozi bez problemu,zadne prokluzovani valcu.
Seno co jsem lisoval,byl zbytek po zkouskach,co jsem zkousel balit,tak to bylo hodne kratky(polamany).
Pri v kladani byly jeste rezervy,ale prisuzuji to kratkemu senu.
Uvidi se casem.
Budu muset jeste rozdelat moturek,co reze provazy,kdyz ho pustim kvici(asi trocho pridreny).
Ale i tak dekuji za supr odpoved.
Dik.

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

Re: svinovací lis UNIBAL

#433 Nový příspěvek od santacek »

Dik za rady,vysledek lisovani neni uplne spatny.
Mam nalisovano asi 25 baliku sena.
Je treba jeste si trochu pohrat s rezanim provazku,ale i tak to jde(mam tam elektromotor s kotoucem).
Aby provazky byly urizly dostatecne dlouhy.pro dalsi vazani.

https://s33.postimg.cc/c0p8nxh5r/IMG_20 ... 2735_1.jpg
https://s33.postimg.cc/ir5pxjjsv/IMG_20 ... 2742_1.jpg

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#434 Nový příspěvek od zetorak jirka »

No vidíš, balik jako lusk, neboj ono to půjde.

Jano Čičák
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 14, 2019 9:47 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Je lis Unibal dobrá volba??

#435 Nový příspěvek od Jano Čičák »

Ahojte ja mam unibal a mam problém stále mi ho zabia. A prekruca pasi neviem co robiť poraďte mi co stim.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“