svinovací lis UNIBAL

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: svinovací lis UNIBAL

#391 Nový příspěvek od trago105 »

Včera jsem známému lisoval senáž, byly to spíš jen takový chlupy hodně krátký 5-10cm a teda to byl porod. Balíky v pohodě, tvrdý jak šutr ale furt se mě to cpalo mezi tou pohyblivou klapkou a tím válcem nad ní. Přemýšlel jsem jak na to vyzrát. Nepomohlo by tu klapku nechat trvale zavřenou ? Vim že je na začátku zavřená kvůli tvorbě jádra ale proč se vlastně pak otvírá?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#392 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Nevím jak u takovíhle řezanky, ale u normální hmoty , když se ti ta klapka nepoloží ne válec tak většinou nedoděláš ani balik, je to eště horší, cpe se to tam o to víc. je to odskoušený. kdysi se mi to namotalo na gumovej válec a ohnulo to ten stírací hranol co je na něm ten pant s klapkou, přestala se otvírat a bylo po lisování, prostě to nešlo,

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: svinovací lis UNIBAL

#393 Nový příspěvek od trago105 »

No to jsi mě moc nepotěšil, no co se dá dělat. Hmotu delší jak nějakejch 15-20cm to žere jak hladový, nic se necpe, ale jak je takhle krátký tak to dělá neplechu. Ještě mě napadlo, nevím teda jestli by to pomohlo tam na takhle krátkou píci přidělat ty zužovací plechy před ten pogumovanej válec, protože se to ucpává jen na krajích.

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#394 Nový příspěvek od Fery »

Tak to taky nepomůže. Mam je tam a na koncích se to namotává taky. Balík tak max 120cm vyklopit vzít zalamovací nůž , vyřezat a hurá další balík. Letos je to o hodně horší než loni.Podle mě snad jen širší pasy.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: svinovací lis UNIBAL

#395 Nový příspěvek od trago105 »

Šířka pásů na to vliv určitě nemá, protože já mám pásy 3x30 cm a cpe se to taky

Posluchač
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 02, 2014 2:36 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: svinovací lis UNIBAL

#396 Nový příspěvek od Posluchač »

Dobrý den.
Koupil jsem levně polský lis podobný Unibalu z osmdesátých let s tím, že budu improvizovat a předělávat.. Nicméně lis jsem koupil hlavně proto, že má vespod pod komorou lisu přes celou šířku pásový dopravník, který mi balík po otevření komory hezky vykutálí ven.. Koupil jsem nové pásy (6ks).. Lis má širší komoru, tzn. i sběrák než Unibal. Sběrák se na převozní polohu ručně zvedá pákou. Poněvadž lis nemá kompletní vázání, budu lis po předběžní domluvě předělávat na vázání do sítě. http://stroje.bazos.cz/inzerat/40725322/lis-unibal.php

Jeden z nedostatků je, že jakmile v komoře se vytvořil balík o průměru cca 1 metr, zadní víko se začalo samovolně otvírat.. Údajně problém mám v pístech, že prý mají nefunkční -opotřebované jištění protipohybu.. Písty jsem nechal repasovat ale ještě jsem nevyzkoušel. Lis tahám Zetorem 7011. Ten má dva vývody hydrauliky. Ta mi funguje asi dobře, měnil jsem totiž kroužek na pístu, atd., Do zadních ramen zdvihacího zařízení a třetího bodu zapojuji zdvih z ještěrky -Desty, funguje bez problémů.

Otázka je, jestli ty dva vývody hydrauliky stačí a jak je zajištěno u Unibalu, aby se zadní víko komory předčasně neotevřelo?

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: svinovací lis UNIBAL

#397 Nový příspěvek od zetor tomas »

Je to tam řešeno přes pákový mechanizmus. Při zavření komory se zaklapnou pomocí táhel zámky a komora je mechanicky jištěna.
Zetor 5945 a Zetor 6711

venous
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 23, 2009 11:56 am

Re: svinovací lis UNIBAL

#398 Nový příspěvek od venous »

dave-vigo píše:Zdravím všechny, jak sem někde výše psal, dovezl jsem UNIBAL. První skušenost byla dobrá, dovezl jsem půl zběráku sena na louku a srovnal ho do řádků, seno to žralo jak hloupý - ZKOUŠKA BYLA OK. 8)

A co se nestane, s velkou slávou jsem jel na ovesnou slámu, která byla trochu vlhčí. Najel jsem na řádek, začal jsem zbírat, ucpal se podavač hmoty a to před gumovým válcem. Několikrát se mi to tahle stalo. Začaly si se kroutit pásy. Za chvilu se to hryzlo a začali se pálit pásy. Sláma se dostávala všude možně, asi z 15 pokusů jsem udělal jedno poloviční roli slámy. Nemáte tušení čím to může být? :-/

Předem díky za cenné rady
Musíš mít minimální mezeru mezi tou pogumovanou hřídelí a tou cpodní- nezapomen přitáhnout pružiny, pak to sežere lecos

Vratislav Kocinec
Příspěvky: 165
Registrován: pát led 13, 2012 6:25 pm
Bydliště: Děčín

Re: svinovací lis UNIBAL

#399 Nový příspěvek od Vratislav Kocinec »

Já mám taky unibal už asi deset let. Mě osobně se sláma lisuje špatně . Sláma musí být suchá, to za prvý. Za druhý je krátká a je kluzká a klouže po válcích a špatně to vtahuje a taky se ty pásy po ni kloužou. Nicméně, taky ji lisuji, ale velice pomalu, nesmíš to zacpat, musíš jet pomalu, aby to stačilo vtahovat dovnitř.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: svinovací lis UNIBAL

#400 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Kluci, u slámy je potřeba pokud možno jezdit po řádku v protisměru jízdy kombajnu. a uvidíte jak vám to půjde. Mnoho let jsem lisoval jen slámu seno se nelisovalo, a taky jsem si s tím užil svoje :pistol: Je pravda , že po dnešních novejch kombajnech to bude zase asi něco jinýho, protože to maj mnohem víc podrcený. dřív to byly jen 512tky 14tky a 16tky, a po nich to opravdu pomohlo, po 12tkách se jezdilo i normální trojkou a dělal 150-200 kol deně samozřejmě až do nevidím, na statku se na vlhkost moc nekoukalo, hlavně že lis jel. Většinou kolem osmí večer přijel ředitel na kontrolu jestli lis jezdí, byl to novej a jedinej lis na statku , tak že mu ležel v hlavě. A předežněma měsíc ne výpomoc v kraji (JZD Humburky).

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: svinovací lis UNIBAL

#401 Nový příspěvek od zetor tomas »

Na lisovaní slámy s unibalem nedám dopustit. :nene: Po 512 a 514 dvojkou, jen se sláma pěkně táhla do lisu :rally: a bylo jedno, jestli jsem jezdil po směru jízdy kombajnu nebo proti.
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: svinovací lis UNIBAL

#402 Nový příspěvek od zetor tomas »

Tady mu to pěkně odosejpá 8)

Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#403 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Dobrý den , nemá někdo prosím příručku na lis Hesston 5700 děkuji .
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#404 Nový příspěvek od Auto-klassik »


Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svinovací lis UNIBAL

#405 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Díky moc ale tohle není to co potřebuji, potřebuji typ Hesston 5700
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“